Stovkomat.cz: dnes 20% sleva na všechny PR články [345 nabídek, stovky recenzí]
Zobrazují se odpovědi 1 až 20 z 20

Vypnutí prezentace

 1. Ahoj všem.

  Dělal jsem před několika lety zákaznici web, na propagaci služeb rekreačního střediska, které měla pronajaté. Její pronájem tam skončil někdy na konci roku 2017. Paní o té doby stále webovou prezentaci spravuje, platí si hosting a vystupuje, jako by měla rekreační areál stále v pronájmu. Tedy komunikuje s potencionálními zákazníky. Má teď pronajatý jiný rekreační areál někde nedaleko a když tedy potencionální zákazník chce ubytování v původním rekreačním středisku, tak mu řekne, že je bohužel již termín obsazen a nabídne mu ubytování v novém, aktuálně provozovaném středisku. Prý si vzala i nějaké zálohy a přestala komunikovat.

  S touto informací mě kontaktoval nový nájemník daného střediska a nyní mi volal a i napsal oficiální dopis vlastník střediska (Junák- český skaut, z. s.), kde mě prosí o vypnutí webu, aby se předešlo škodám a poškozování jejich jména. Že je prý ve věci již podáno trestní oznámení.

  Co by jste dělali?

  Martin

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. A co kdyz nemaj pravdu?

  Komu se zpusobi vetsi skoda? Jim, kdyz se to necha bezet, nebo ji, kdyz se to vypne?

  Ja bych asi chtel papir, nebo to poslal ji k vyjadreni

 4. Presne jak pise @gransy
  Navic, co s tim mas docineni. Praci jsi davno dodelal a odevzdal. Nejsi administrator ani poskytovatel hostingu prece. Je to jejich spor a at si to vyresi oficialni cestou.

 5. Citace Původně odeslal Oleg Zobrazit příspěvek
  Presne jak pise @gransy
  Navic, co s tim mas docineni. Praci jsi davno dodelal a odevzdal. Nejsi administrator ani poskytovatel hostingu prece. Je to jejich spor a at si to vyresi oficialni cestou.
  Poskytovatel hostingu jsem. Je pravda, že bych mohl nejdřív napsat jí.

  I když o pravdivosti moc nepochybuju, protože co jsem koukal, tak ta paní má nějaké exekuce, nebo mě v minulosti kontaktoval její bývalý zaměstnanec, že mu dluží peníze a podobně. A ten vlastník mi poslal kopie dokladů o výpovědi z nájmu a podobně.

 6. Tak ji napis a budes vedet.
  Naposledy upravil Daniel H. : 06.09.2019 v 11:20

 7. Pokud podali trestní oznámení a policie něco našla, tak tě požádají sami o vypnutí, ale do té doby bych to nechal tak jak je.

 8. A ja bych ji napsal at si to presune kam chce, ale ze s tim nechces mit dal nic spolecnyho... Po treba 14ti dnech bych to vypnul...

  Nejsi sice soud... Ale taky proc nejak chranit ocividny podvodniky kdyz nemusis...

 9. Jak píše gransy, pokud to vypneš navzdory platným smlouvám, můžeš nést riziko nějakých nákladů.

  Vypadá to, že ale nejsi morálně spokojený s chováním klientky, být ve tvé kůži, vypovím jí hosting podle vaší platné smlouvy.

 10. Nejelegantnější je vypovědět hosting, jak píše TomášX, dokud si ten web nepřetáhne sama, tak ho k domluvenýmu datu vypneš a seš čistej.

  Vypnout to jen tak je sice možná morálně dobrý, ale v právním státě je v právu ten, kdo je v právu, ne ten, kdo jedná morálně.

 11. Tak teď mě ještě kontaktovala firma, která dělala web pro předchozího pronajímatele objektu na jiné doméně s tím, že fotky, které mi dodala klientka a jsou použity na mnou vytvořeném webu jsou "ukradené" z jejich prezentace.

 12. Pořád ale nemáš právo ten web vypnout.

 13. Ako poskytovateľ hostingu by som jednal iba na základe rozhodnutia polície/súdu.
  Všetko ostatné je irelevatné aj tie kradnuté fotky. Hrozí vám že niektorej strane spôsobíte škodu.

 14. Ještě tu nezazněla jedna důležitá rada - zeptej se nějakého právníka. Je otázka na kolik je v tomto uplatnitelný institut dobrých mravů.

  Osobně bych asi nebyl s takovým jednáním spokojen. Slušně bych jim odpověděl, že okamžité vypnutí není možné, protože je v platnosti nějaká smlouva a bez příkazu vyšší autority ji prostě porušovat nebudu, ale že smlouvu okamžitě vypovím. Současně bych ji okamžitě vypověděl nájemnici dle smluvním podmínek.

 15. Pokud je tam navíc problém s porušením autorských práv, tak taková věc už jde za hostingem, protože tam vede ip adresa, takže bych mrtvého brouka určitě nedělal. Policie nebo proti strana by měla vědět (prokazatelně), že to také řešíte a distancujete se od možného protiprávního jednání.

 16. A jak vis, ze je to protipravni jednani? Mas rozsudek?

 17. Samozřejmě, že to neví. To mu píše firma, která spravuje jiný web. To může rozhodnout soud (za 3 roky?) a pak se bude řešit, kdo bude platit ušlý zisk (miliony). Nebo se tomu nějakým způsobem předejde. Každopádně jsem několikrát řešil problémy na nějakém webu a první na ráně je hosting. Ať už se odtamtud rozesílá spam nebo kopírují jiný web nebo je tam ke stažení virus/dětské porno atd..
  Přesunul bych web jinam a finýto. Tím bude dodržena smlouva (web funguje) a sračky bude řešit jinej hosting (jako blbá rada, ale pro mě nejsnažší).

 18. Soud může vydat předběžné opatření (pokud se nepletu tak lhůta je ve dnech). Dokud bych neměl v ruce alespoň toto, nehnul bych brvou.

 19. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Soud může vydat předběžné opatření (pokud se nepletu tak lhůta je ve dnech). Dokud bych neměl v ruce alespoň toto, nehnul bych brvou.
  Presne tak.

  Pani si platí doménu, platí si hosting a nemôžeš je len tak vypnúť pretože nejakému ňoumovi sa nepáči obsah. Nech ju zažaluju a domáhajú sa svojich práv súdnou cestou.
  Čím dlhšie to bude trvať, tým viac vysúdia.
  Inak sa môžeš dostať do sporu sám.

 20. Nevím jestli to chápu správně, ale jako jak může být chyba na tvé straně. Dle mého to je všechno v kompetenci té dotyčné. Pokud je hosting s doménou psán na tebe je to částečně tvoje chyba, protože pak právě můžeš nést zodpovědnost za protiprávní jednání, kterého se ten web může dopustit.

  Na tvém místě bych kontaktoval paní, vysvětlil ji situaci, provedl převod hostingu do jejího účtu a doménu převedl na ní. Pokud nebude souhlasit jednoduše bych web vypnul.

  I kdyby to trestní oznámení podali, jakože na 99% nepodali, tak si nemyslím, že bys za to mohl být nějak potrestán. Samozřejmě neznám ten web, nevím kdo tam je napsaný jako provozovatel. Zajímalo by mě jestli za to můžeš nést zodpovědnost pouze pokud si papírově vlastník domény.

  Jestli je doména i hosting psaný na ní, tak to vůbec neřeš. Dělal si ten web v době, kdy to v pronájmu měla. Obrázky dodala ona a nese tedy sama zodpovědnost za to, které autorské dílo nalepí na web.

 21. To není tvoj biz... Už len tá otázka má zaráža

Hostujeme u Server powered by TELE3