360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Registrování se jako identifikovaná osoba s velkým zpožděním

 1. Prvně bych chtěl předeslat, ne, nic z toho na co se ptám nesouvisí s tím, že bych chtěl jakkoliv krátit daň, nebo se vyhnout povinnostem. Jen jsem asi udělal blbost a teď si nejsem jistý, jak z toho ven. Jsem OSVČ od roku 2015, poskytuji služby bez povinnosti platit DPH v tuzemsku i zahraničí, jsem neplátce DPH, pravidelně si platím zálohy na pojištění, pravidelně podávám přiznání a s finančním úřadem jsem více méně za dobře. Teď jsem ale až po tolika letech zjistil, jaké jsou VŠECHNY podmínky pro registraci jako identifikovaná osoba k DPH. Přijal jsem službu ze zahraničí. A ne jednou. Pár reklam na Facebooku, hosting domény, web pro tvorbu portfolia. První taková povinnost mi tedy vznikla již někdy v roce 2016. Mám z toho teď strašný strach. Nemusel bych nic platit, nejsem plátce, jen bych musel odesílat kontrolní hlášní. A chci se teď přihlásit jako identifikovaná osoba. Jen bych rád věděl, zda mohu být alespoň trochu v klidu, když se teď přihlásím a od teď budu posílat hlášení každý měsíc, nebo zda musím prokázat vše z minulosti až do teď (znovu píši, že ani v jednom případě mi nevznikla povinnost nic platit, jen povinnost se stát identifikovanou osobou/registrovat se). Prosím, poradíte mi? Musím se sám "udat", nebo bude stačit, když se teď registruji? Mohou z toho být velké problémy? :/
  Naposledy upravil Eöl : 31.08.2019 v 23:17

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Luboš Mrvík nabízí: Oslovení kontaktů z naší stránky na Facebook
  POLPE prodává: PUBG.CZ - unikátní doména
  Pata1913 prodává: Doména Patriz.cz
 3. Kdyz pominu v noci zalozeny profil a temer duplicitni dotaz ktery tu byl nekolikrat, tak...
  pouzivas pausal nebo uplatnujes vydaje?

 4. Citace Původně odeslal DrRejsek Zobrazit příspěvek
  Kdyz pominu v noci zalozeny profil a temer duplicitni dotaz ktery tu byl nekolikrat, tak...
  pouzivas pausal nebo uplatnujes vydaje?
  Nevěděl jsem, že je zde nutné založit si profil přes den. :D Za duplicitní dotaz se omlouvám. Používám paušál.

 5. Citace Původně odeslal Eöl Zobrazit příspěvek
  Používám paušál.
  Tak to neres. To by musel mit nejaky velky danovy pruser aby se urednik zacal stourat, cos kde v eu koupil a dokazovat, zes to pouzil na podnikani.
  Samozrejme jina vec je klasicke uplatneni nakladu a prijmy ze sluzeb do eu. Tam bych neriskoval to delat bez registrace IO.

Hostujeme u Server powered by TELE3