logo
31.08.2019 23:12
1
Prvně bych chtěl předeslat, ne, nic z toho na co se ptám nesouvisí s tím, že bych chtěl jakkoliv krátit daň, nebo se vyhnout povinnostem. Jen jsem asi udělal blbost a teď si nejsem jistý, jak z toho ven. Jsem OSVČ od roku 2015, poskytuji služby bez povinnosti platit DPH v tuzemsku i zahraničí, jsem neplátce DPH, pravidelně si platím zálohy na pojištění, pravidelně podávám přiznání a s finančním úřadem jsem více méně za dobře. Teď jsem ale až po tolika letech zjistil, jaké jsou VŠECHNY podmínky pro registraci jako identifikovaná osoba k DPH. Přijal jsem službu ze zahraničí. A ne jednou. Pár reklam na Facebooku, hosting domény, web pro tvorbu portfolia. První taková povinnost mi tedy vznikla již někdy v roce 2016. Mám z toho teď strašný strach. Nemusel bych nic platit, nejsem plátce, jen bych musel odesílat kontrolní hlášní. A chci se teď přihlásit jako identifikovaná osoba. Jen bych rád věděl, zda mohu být alespoň trochu v klidu, když se teď přihlásím a od teď budu posílat hlášení každý měsíc, nebo zda musím prokázat vše z minulosti až do teď (znovu píši, že ani v jednom případě mi nevznikla povinnost nic platit, jen povinnost se stát identifikovanou osobou/registrovat se). Prosím, poradíte mi? Musím se sám "udat", nebo bude stačit, když se teď registruji? Mohou z toho být velké problémy? :/
01.09.2019 06:55
2
Kdyz pominu v noci zalozeny profil a temer duplicitni dotaz ktery tu byl nekolikrat, tak...
pouzivas pausal nebo uplatnujes vydaje?
01.09.2019 10:27
3
Původně odeslal DrRejsek
Kdyz pominu v noci zalozeny profil a temer duplicitni dotaz ktery tu byl nekolikrat, tak...
pouzivas pausal nebo uplatnujes vydaje?
Nevěděl jsem, že je zde nutné založit si profil přes den. :D Za duplicitní dotaz se omlouvám. Používám paušál.
01.09.2019 12:52
4
Původně odeslal Eöl
Používám paušál.
Tak to neres. To by musel mit nejaky velky danovy pruser aby se urednik zacal stourat, cos kde v eu koupil a dokazovat, zes to pouzil na podnikani.
Samozrejme jina vec je klasicke uplatneni nakladu a prijmy ze sluzeb do eu. Tam bych neriskoval to delat bez registrace IO.