360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE
Zobrazují se odpovědi 1 až 16 z 16

V Česku už se všichni zbláznili

 1. Ministerstvo práce vyřadilo z tendru úspěšného uchazeče. Byl příliš levný…

  Tak na to už opravdu nejde nic říci. Asi jen poučení pro všechny co na webtrhu nabízejí práci pod cenou. Jak je vidět tak ani na vládní úrovni se to nevyplácí.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. No tak je to minimálně nestandartní, ale je nutné k tomu říci B. Idnes se neobtěžovalo uvést, že citovaný pirát Kolařík je jen z nějakého podvýboru pro dávky a jak známe piráty ty rádi zkratkují. Ministerstvo neuvedlo proč byla firma DXT vyřazena, jen že zkoumalo znovu položkové ceny. Jako dovedu si představit, že nabídka byla oholena o všechno a zbytek ceny by se doplácel na vícepracích. A ostatně daná firma se může odvolat a zase to zvrátit tak jak se to nyní povedlo Okáčkum. Což též z toho článku vůbec není patrné. Prostě klasická závádějící novinařina.

 4. Ja bych taky pockal, co z toho vypadne. Tohle je pro me opet jen zazracny titulek.

 5. Najzbytocnejsi urad aky existuje

 6. Citace Původně odeslal arsenik1 Zobrazit příspěvek
  Najzbytocnejsi urad aky existuje
  Osvět nás

 7. Nevím nic o tomhle případu, ale vybírat dodavatele převážně podle ceny je samozřejmě naprostá hloupost. Právě na to spousta veřejných zakázek doplatila. Protože toho nejlevnějšího, kterej ovšem nebyl schopnej tu zakázku udělat pořádně.

 8. Kamarád dělá klimatizace a když vidí vysoutěženou nejlevnější práci, kroutí hlavou. Idiotsky umístěná vnitřní i venkovní jednotka (aby se ušetřilo pár metrů trubek nebo za plošinu), výkon odpovídá jenom velikosti místnosti (nikoliv orientaci na světovou stranu a počtu lidí), výrobce jednotek je ten největší lowcost co existuje... Ale hlavně že je stát spokojen, že to má nejlevněji.

 9. Citace Původně odeslal Registrace Zobrazit příspěvek
  Nevím nic o tomhle případu, ale vybírat dodavatele převážně podle ceny je samozřejmě naprostá hloupost. Právě na to spousta veřejných zakázek doplatila. Protože toho nejlevnějšího, kterej ovšem nebyl schopnej tu zakázku udělat pořádně.
  Jako myslíš, že by to DXT nezvládla? Podle registru smluv toho dělá pro státní správu docela dost.

  Jinak nejnižší cena je jenom alibismus úředníků aby je nikdo nemohl napadnout, že vybrali špatně, zvláště když tomu sami nerozumí a dnes pracovníci úřadů co tomu rozumí většinou nemají ani poradní hlas natož aby byli členy hodnotící komise jako v minulosti.

 10. Citace Původně odeslal arsenik1 Zobrazit příspěvek
  Najzbytocnejsi urad aky existuje
  Nejen v Česku už se všichni zbláznili

 11. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Jako myslíš, že by to DXT nezvládla? Podle registru smluv toho dělá pro státní správu docela dost.
  To si nemyslím, DXT je jedním z pohrobku HP. co dodává hlavně vývojové celky..

 12. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Jako myslíš, že by to DXT nezvládla? Podle registru smluv toho dělá pro státní správu docela dost.

  Jinak nejnižší cena je jenom alibismus úředníků aby je nikdo nemohl napadnout, že vybrali špatně, zvláště když tomu sami nerozumí a dnes pracovníci úřadů co tomu rozumí většinou nemají ani poradní hlas natož aby byli členy hodnotící komise jako v minulosti.
  Nemám tušení kdo je to DXT, ani co je to za zakázku, což jsem napsal hned v první větě.
  Jen jsem zpochybnil to, že by měla být cena jedním z hlavních kritérií. Neměla. Nejdůležitějším kritériem by u veřejných zakázek měla být vždy v prvé řadě kvalita. Cena může být až jednou z vedlejších kritérií. U IT zakázek bych teda chtěl v prvé řadě reference danýho dodavatele a zdroje (dokaž že máš lidi, kteří mají zkušenosti a jsou schopní to zvládnout). Protože zdánlivě nejlevnější dodavatel se u nás v naší zemi naopak obvykle prodraží do nesmyslných částek.

 13. Kvalita nikoho nezajímá, když někdo nabídne nižší cenu. Víš ono je zvláštní, že pokud se jedná o něco hmotného jako spotřební zboží, tak tu cenu a podmínky tlačili tak dolů, že raději dostali nefunkční či nekvalitní zboží a ještě chtěli úplatek a v případě nehmotného jako loga, propagaci, soft vybírali zásadně ty nejdražší, ale tam byl úplatek asi samozřejmostí.

 14. proč zbláznili, je to racionální jednání jak podojit stát, tentokrát z resortu party kolem paní Maláčové. Ochranářsví Bureše na základě zákulisní dohody musí daňové poplatníky něco stát, vše ostatní jako bodové hodnocení atd .jsou jen omáčka.

 15. Citace Původně odeslal rooibosman Zobrazit příspěvek
  proč zbláznili, je to racionální jednání jak podojit stát, tentokrát z resortu party kolem paní Maláčové. Ochranářsví Bureše na základě zákulisní dohody musí daňové poplatníky něco stát, vše ostatní jako bodové hodnocení atd .jsou jen omáčka.
  Naprosto souhlasím!
  Hlavně čím nižší cena zakázky tím nižší úplatek pro úředníky a ti musí taky z něčeho žít ne?

 16. Citace Původně odeslal Placený Trol Zobrazit příspěvek
  ...
  To je aspoň jméno pro trolla!

 17. Musí se vybírat dle ceny?

  Novináři stvořený mýtus.

  Podle starého i nového zákona taková povinnost neexistuje.

  Je to jen o lenosti. Nechce se Vám s veřejnou zakázkou otravovat? Vyberete nejlevnějšího, máte hotovo.

Hostujeme u Server powered by TELE3