logo
28.08.2019 19:11
61
Původně odeslal Aleš Jiříček
Kde bydlis? Ja si vsimam vetsi koncentrace cizincu primo v nejblizsim centru, coz si myslim, ze je z velke casti zpusobeno hlavne turismem, ale jinak kdyz opomenu centrum, tak jsou cizinci porad v dost vyrazne mensine, denne se s nimi setkas, protoze kdyz mas nekde 10% cizincu a denne mines stovky lidi, tak je jasne, ze minimalne desitky budou cizinci :) Aby to nebyl jen pripad toho, ze cestinu jak znas, tak si ji ani nevsimnes a rustinu, anglictinu atd. si proste hned vsimnes. Takze takove nazorove zkresleni :)
Pohybuji s v podstatě jen v centru a nejbližším okolí - centrum, Smíchov, Karlín, Vinohrady, Letná.

Co se právě děje na Webtrhu?

28.08.2019 19:11
62
Např. v Brně neslyší lidi češtinu v mhd vůbec, hlavně v metru.
28.08.2019 19:13
63
Tak to jo, to centrum je turismem uplne pohlcene no. Jeden z duvodu proc tam skoro vubec nejezdim. Ale timpadem se teda bavime primo o centru, ne o Praze jako celku. On je fakt strasnej rozdil centrum vs jakekoliv okrajove casti.

Hezky na tom jde videt, jak Praha neznamena jen jednu vec, protoze proste strasne zalezi jaka Praha. A kazde vetsi mesto to tak ma.
28.08.2019 19:23
64
Ohledně rasismu je to složitá věc.
Dobře to popisuje tento pán na videu. Bohužel na youtube je video dostupné až po přihlášení, tak dávám alternativní odkaz:
https://rutube.ru/video/74bc1723b4c6...1fdedf4689335/
28.08.2019 19:50
65
Původně odeslal PetrVomacka
Bydlím v Praze, cenu bydlení naštěstí neřeším, protože mám vlastní byt už dlouho.
Výhody:
- dobře placená práce, některé profese jinde v ČR nenajdou upatnění - myslím profese s platem 60+
- párty a různé kulturní vyžití - pro single ideální volba
- letiště, jednodušší cestování
- jednodušší nakupování

Nevýhody:
- češtinu v MHD slyším v menšině, všude samý cizinec
- začíná přibývat černochů, indů, latinos a jiných opálených - v budoucnu může být problém s bezpečností
- hluk, dlouhé dojíždění do práce, špatný vzduch
- není moc pro rodinu s malými dětmi
- velká koncentrace lidí na jednom místě

Nejpodstatnější je ta práce, člověk v Praze vystuduje a zjistí, že v menším městě uplatnění nenajde.
Stěhování do měst je celosvětový trend, co je v Praze špatně je, že se málo staví.
Jednak jde pomalu povolování bytů.
Ale hlavně se nic nestaví z dopravních staveb. Poslední velká stavba - prodloužení metra A do Motola se začala stavět v roce 2010. Za 9 let se nezačala stavět ani jedna velká dopravní stavba a lidí stále přibývá. Praha a stát by měl zajistit dobrou dopravní obslužnost - nové silnice, železnice, metro, tak aby se dalo do Prahy dojet. MHD je na hranici kapacity (metro C), kolony na silnicích každý den a jak lidí přibývá, tak se situace bude jen zhoršovat.
Třeba mě osobně cizinci nevadí, byznysově v nich vidím naopak samé klady. Platí obvykle dopředu a chtějí full servis (web, hosting, support). Navíc málokdy znají našince a si nechávají i spousty věcí doporučit=biz pro známe.
28.08.2019 19:52
66
Původně odeslal PetrVomacka
Ohledně rasismu je to složitá věc.
Dobře to popisuje tento pán na videu. Bohužel na youtube je video dostupné až po přihlášení, tak dávám alternativní odkaz:
https://rutube.ru/video/74bc1723b4c6...1fdedf4689335/
Musim uznat ze je to dost zajimavy nahled na vec. Hur se mi to chapalo, protoze nejsem v US a neznam tu situaci, my to tu mame dost odlisne. Ale vesmes se mi libi, ze to ukazuje, ze ty dobre zamery jsou nekdy ve spolecnosti aplikovany spatne. Ze jako jo, zamer je to dobrej, ale praxe ukazuje, ze aplikovat ho musime nejak jinak, pokud to ma fungovat. To ukazuje na tu nekonecnou potrebu sebereflexe. Protoze nikdy nemuzeme vedet jak jaka zmena bude globalne fungovat a co zpusobi za vedlejsi priznaky... Pokud tech negativnich priznaku chceme mit co nejmin, musime byt schopni reagovat co nejdrive na ty negativni dopady, coz znamena, ze musime byt prakticky porad otevreni tomu, ze cokoliv co delame, muze byt spatne. Jenom takova natura nam dovoli neustale se ohllizet a ucit se z nasich chyb. Kazda nase akce, i kdyz ted tady vypada jako spravna, muze mit nejaky nechteny negativni dopad. Takze kdyz ji delame, musime si toho byt vedomi... No... To je hezka teorie :) A ted babo rad, jak to vysvetlit vsem okolo a uvest svet do stavu kdy to takhle opravdu bude... Protoze jsme od toho samozrejme hodne moc vzdaleni...
28.08.2019 20:44
67
Tak ja treba vidim tu zasadni chybu uz v tom, ze se snazi porovnavat IQ, coz je metrika nejake relatvine konkretni funkce mozku, kterych je ale nespocet. Takze to je vlastne od pocatku ne moc dobre vypovidajici. Nemuzu vyloucit, ze rasa ma nejaky vliv na funkci mozku, protoze se proste fyziologicky nejak lisit muze a to muze funkci nejakym zpusobem ovlivnit. Ale vubec bych se neodvazil tvrdit ze to bude mit nejaky vyznamny dopad, na cele nasi historii je videt, ze vzdelani a prostredi ve kterem rosteme bude na tohle mit asi mnohem vetsi doppad nez cokoliv jineho.

Zase z toho videa mi prislo, ze ma trochu pravdu s tim, ze spolecnost vtlouka cernym do hlavy, ze za to muzou bily... Protoze to mi prijde ze se deje ale nejsem si jistej ze to chapu stejne jako to mysli on :) tusim ze ne... tu cast s inteligenci bych ale preskocil...
28.08.2019 21:53
68
Původně odeslal MarvinDela
Např. v Brně neslyší lidi češtinu v mhd vůbec, hlavně v metru.
:-))))


Jake je teda poradi? Hantec, Moravstina, UKstina, anglictina?

Jeste jsem si vzpomel na dulezite informace:

https://necyklopedie.org/wiki/Brno
28.08.2019 22:33
69
:D necyklopedii uz jsem uplne zapomnel, dik za pripomenuti....
29.08.2019 00:59
70
Jared Taylor je pán, který velice klidným způsobem konstatuje fakta. Shlédnul jsem několik jeho videí a fakta z videí ověřoval. Fakta, která jsem ověřoval, seděla. Jared říká politicky nekorektní pravdu, takže je jasné, že není zván na většinu akcí. Takových nepohodlných lidí je ale mnoho, třeba černošský bavič Chris Rock, který si občas dělá legraci z černochů.
Ohledně inteligence je zde uplatňována typická strategie K a R. V našich podmínkách se museli běloši připravit na zimu, plánovat organizovat, postavit si obydlí, udělat si zásoby. Kdo to neudělal, nepřežil a nepředal své geny dál. Došlo k genové selekci. To v Africe nutné nebylo, proto také většina černochů myslí v přítomnosti a maximální budoucnost jsou pro ně 3 dny - doba jednoho lovu. Před příchodem bělochů před několika stoletími černoši neznali psaný jazyk, kolo, nikdy neviděli vícepatrovou budovu. Nicméně i mezi černochy můžeme najít někoho chytrého, takových je ale minimum.
Vnější podmínky jako argument neberu. Třeba taková JAR, před koncem apartheidu byla JAR 50 nejvyspělejší země, za pár desetiletí se země pod vládou černochů propadla na zhruba 90 místo. Haiti bylo nejbohatší americkou kolonií před 200 lety. Černoši se ale vzbouřili a bělochy pozabíjeli a vyhnali, nyní je Haiti nejchudší stát Ameriky, zcela srovnatelný se zeměmi v Africe. Podobně v Zimbabwe černoši vyhnali bělochy a nastal hladomor. V USA mají černoši všemožné výhody díky affirmative action a stejně mají horší studijní výsledky a nižší mzdy.
Třeba v takové Indii jsou kasty a poznají se podle barvy kůže. Nejlepší je nejsvětlejší, její zástupce byl například Freddie Mercury. V Indii nekoupíte krém na pleť, který by neobsahoval složku na bělení kůže. Bělejší člověk je tam považován za inteligentnějšího. Podobně je tomu v jiných částech Asie.
Ohledně vztahu geny versus prostředí přikládám další video:
Dědičnost: geny versus prostředí - YouTube
29.08.2019 08:31
71
Někde jsem četl studii, která zjistila že mozek v teplém prostředí hůře funguje. Takže to může být taky jeden z důvodů proč je to tak jak to je v Africe a Asii atd.
29.08.2019 08:58
72
No já nevím, přirovnávat výšku postavy k rozvoji mozku je dost zavádějící... Mozek je po celý život vysoce plastický a obrovsky přizpůsobivý svým vnějším podmínkám (neuroplasticita)... Takže lze o tom, že by geny měli zásadní roli alespoň pochybovat. Prostředí a způsob výuky je v tomhle ohledu určitě dost zásadní (a tady třeba naše společnost má problém, školský systém by potřeboval celosvětově obrovskou reformu). Oni určitě roli mít budou, protože když se podíváme do populace tak prostě někdo je pomalejší a nic s tím nehne. To vidíme dnes a denně, ale neodvážil bych si tvrdit, že rasové geny na tom mají tak velký podíl. Máme nějaké konkrétní vědecké práce na toto téma? Jakou měli metodiku? Nemůžeme přece přistoupit k závěrům, pokud to nemáme jasně podloženo daty... A i pak je třeba si být jist, že spolu souvisí příčina a důsledek... Je třeba pamatovat, že korelace neznamená automaticky příčinnou souvislost - to je jeden z vůbec nejčastějších omylů, kterých se podobní lidé dopouští
29.08.2019 09:55
73
Pokud se podíváte na mapu IQ do encyklopedie:
File:National IQ per country - estimates by Lynn and Vanhanen 2006.png…

Tak zjistíte, že země, kde žijí černoši mají nejnižší IQ. Tato mapa je dokonce politicky korektní a nemá s rasismem nic společného, protože označuje státy a stát není rasa.
Neexistuje ani jeden černošský stát, který by byl bohatý. Běloši a východní asiaté vytváří úspěšné komunity, černoši nikoliv.

Ohledně studie, třeba studie Minnesota Transracial Adoption Study, která zkoumala adoptované děti vychovávané u bělošských adoptivních rodičů z vyšší střední třídy, kteří měli vysoké příjmy i vzdělání a byli natolik antirasisticky zaměřeni, aby do své rodiny adoptovali černé dítě. Ačkoliv autoři studie byli známi svými názory preferujícími vliv prostředí z výzkumu vyplynulo, že běloši vykazovali v průměru podstatně vyšší IQ než rasoví míšenci a ti zase vyšší IQ než černoši. Stejně to dopadlo v percentilu školní úspěšnosti.
Minnesota Transracial Adoption Study – Wikipedie
29.08.2019 10:29
74
A přesto jsou ty kmeny v africe a v indonesii/americe lidsky nejšťastnější, protože neřeší nesmysly, jako "vyspělý" generace a jdou na to pěkně selsky, protože to je nej přístup.

IQ fakt není žádnej ukazatel, to, že dokážu spočítat, kterej vlak dojede z bodu A do bodu B dřív nebo která kočka je rezavá, když první je černá a druhá mňouká, není nic, na co bychom měli být pyšný.

Nesouvisí to taky náhodou s věčným vykořisťováním a kolonizací afriky, kdy se na ty lidi pohlíželo jak na zvířata?
29.08.2019 10:37
75
Původně odeslal PetrVomacka
Pokud se podíváte na mapu IQ do encyklopedie:
File:National IQ per country - estimates by Lynn and Vanhanen 2006.png…

Tak zjistíte, že země, kde žijí černoši mají nejnižší IQ. Tato mapa je dokonce politicky korektní a nemá s rasismem nic společného, protože označuje státy a stát není rasa.
Neexistuje ani jeden černošský stát, který by byl bohatý. Běloši a východní asiaté vytváří úspěšné komunity, černoši nikoliv.

Ohledně studie, třeba studie Minnesota Transracial Adoption Study, která zkoumala adoptované děti vychovávané u bělošských adoptivních rodičů z vyšší střední třídy, kteří měli vysoké příjmy i vzdělání a byli natolik antirasisticky zaměřeni, aby do své rodiny adoptovali černé dítě. Ačkoliv autoři studie byli známi svými názory preferujícími vliv prostředí z výzkumu vyplynulo, že běloši vykazovali v průměru podstatně vyšší IQ než rasoví míšenci a ti zase vyšší IQ než černoši. Stejně to dopadlo v percentilu školní úspěšnosti.
Minnesota Transracial Adoption Study – Wikipedie
Vy stále nechápete, že korelace neznamená automaticky příčinnou souvislost... co na tom nechápete, pokusil bych se to vysvětlit, ale přijde mi to tak jasné, že nevím, co na tom nechápete vy... Pak je váš závěr o černošských zemích přece zcela chybný, potože předpokláda příčinnou souvislost podle korelace, což je ve většině případů naprosto chybné.

+ studie z Minnesoty, není dobrý ukazatel, prostředí v US je stále zaměřeno rasisticky a v té době bylo o to více, nejde tedy jen o rodiče, ale i celou společnost a vzdělávací systém, který výsledky vážně ovlivní... Výsledky jsou tak nevypovídající... Nejde podle nich dělat závěry, protože podmínky nebyly stejné pro bílé a černé děti a to nejspíš ani zdaleka (stačí třeba šikana ze stran bílých dětí, nebo scházení se s kamarády stejné rasy, ale nižších poměrů, kteří mají pak velký vliv na hodnotový systém dítěte a studie je celá úplně znehodnocená, což bude přesně tenhle případ)

Uchylování se k tomuhle zjednodušování a přehlížení všech faktorů vede k faktickým chybám ve vyhodnocování výsledků.
29.08.2019 11:20
76
Původně odeslal vodička
A přesto jsou ty kmeny v africe a v indonesii/americe lidsky nejšťastnější, protože neřeší nesmysly, jako "vyspělý" generace a jdou na to pěkně selsky, protože to je nej přístup.

IQ fakt není žádnej ukazatel, to, že dokážu spočítat, kterej vlak dojede z bodu A do bodu B dřív nebo která kočka je rezavá, když první je černá a druhá mňouká, není nic, na co bychom měli být pyšný.

Nesouvisí to taky náhodou s věčným vykořisťováním a kolonizací afriky, kdy se na ty lidi pohlíželo jak na zvířata?
Souhlasím s tím, že kmeny v africe a v indonesii/americe mohou být lidsky nejšťastnější. IQ opravdu nemá vztah na lidské štěstí. Psychiatrické léčebny jsou také plné šťastných lidí. IQ není dokonalé, ale lepší měřítko kognitivních schopností nemáme. IQ má ale vztah k úspěšnosti člověka v dnešní společnosti. Ohledně kolonizace, třeba taková Libérie kolonizována nebyla a je na tom stejně špatně jako jiné africké země, které kolonizovány byly. Kolonizátoři stavěli silnice, železnice, ... nakonec se kolonie finančně nevyplácely.
29.08.2019 11:20
77
Původně odeslal vodička
A přesto jsou ty kmeny v africe a v indonesii/americe lidsky nejšťastnější, protože neřeší nesmysly, jako "vyspělý" generace a jdou na to pěkně selsky, protože to je nej přístup.

IQ fakt není žádnej ukazatel, to, že dokážu spočítat, kterej vlak dojede z bodu A do bodu B dřív nebo která kočka je rezavá, když první je černá a druhá mňouká, není nic, na co bychom měli být pyšný.

Nesouvisí to taky náhodou s věčným vykořisťováním a kolonizací afriky, kdy se na ty lidi pohlíželo jak na zvířata?
Kdyz resis nejaky problem, tak s vyssim IQ hlava generuje ruzne varianty a moznosti, coz je docela zasadni.
29.08.2019 11:24
78
Původně odeslal Aleš Jiříček
Vy stále nechápete, že korelace neznamená automaticky příčinnou souvislost... co na tom nechápete, pokusil bych se to vysvětlit, ale přijde mi to tak jasné, že nevím, co na tom nechápete vy... Pak je váš závěr o černošských zemích přece zcela chybný, potože předpokláda příčinnou souvislost podle korelace, což je ve většině případů naprosto chybné.

+ studie z Minnesoty, není dobrý ukazatel, prostředí v US je stále zaměřeno rasisticky a v té době bylo o to více, nejde tedy jen o rodiče, ale i celou společnost a vzdělávací systém, který výsledky vážně ovlivní... Výsledky jsou tak nevypovídající... Nejde podle nich dělat závěry, protože podmínky nebyly stejné pro bílé a černé děti a to nejspíš ani zdaleka (stačí třeba šikana ze stran bílých dětí, nebo scházení se s kamarády stejné rasy, ale nižších poměrů, kteří mají pak velký vliv na hodnotový systém dítěte a studie je celá úplně znehodnocená, což bude přesně tenhle případ)

Uchylování se k tomuhle zjednodušování a přehlížení všech faktorů vede k faktickým chybám ve vyhodnocování výsledků.
Děti ze studie chodili do stejných škol jako běloši měli stejné podmínky. Připomíná mi to výmluvy, které má tato černoška na zajímavém videu. Mimochodem diskutuje s černochem, který je evidentně inteligentní:

To mi nejako nevychádza... alebo nieje rasizmus ako rasizmus - YouTube
29.08.2019 11:50
79
Původně odeslal PetrVomacka
Děti ze studie chodili do stejných škol jako běloši měli stejné podmínky. Připomíná mi to výmluvy, které má tato černoška na zajímavém videu. Mimochodem diskutuje s černochem, který je evidentně inteligentní:
To není výmluva, to je holý fakt. Pokud se společnost (a u různě vychovou zanedbanych dětí to bohužel bývá naprosto běžné, bohatí spratci jsou naprosto bezny ukaz) chová k jiné rase odlišně, tak nemá prostě stejné prostředí, ostatně to jsem ve svém příspěvku vysvětlil dostatečně, nebudu se opakovat, chápu, že je složité svoje názory měnit a být k nim více kritický, ale tím přehlížením si moc nepomůžete... Nemůžete prostě dělat závěry ze stdií kde je tolik pochyb o metodice...

Nezpochybnuju, ze ruzne rasy svoje znevyhodnovani vnimaji casto zbytecne vetsi, nez ve skutecnosti je, ale to prece neznamena ze vubec neexistuje. Vzdyt se podivejte sam na sebe, jak vy ostati rasy vnimate tak odlisne. Viz. vas prvni prispevek s hloupou narazkou an to jak bezepcnost klesne kvuli barevnym pristehvalcum, to vazne nevidite jak absurdne ted pusobite? Vase logikaje prilis selektivni, to se vam tu snazimm ukazat. Ale jako klasicky, vidite jen nazory ktere se shoduji s vasimi, ostatni proste prehlizite a neberet v potaz.

Timto byhc to asi ukoncil. Neni pro me tahle diskuse nijak prinosna...
29.08.2019 12:13
80
Původně odeslal PetrVomacka
Psychiatrické léčebny jsou také plné šťastných lidí.
No, tak to je bohužel přesně opačně :)

Původně odeslal Daniel H.
Kdyz resis nejaky problem, tak s vyssim IQ hlava generuje ruzne varianty a moznosti, coz je docela zasadni.
Hele jo i ne, řikal bych tomu obecně inteligence, protože IQ testy nemají s tou každodenní inteligencí téměř nic společnýho.
29.08.2019 12:15
81
Děti jsou již od školky vychovávání proti rasismu. Nevím, že by v USA byla na školách šikana proti černochům. O ničem takovém jsem neslyšel. Nicméně i mezi bělochy jsou bohatí spratci a chovají se tak i k jiným bílím a nevím, že by to mělo vliv na IQ a úspěšnost v životě.
Určitě rozdíly chování tam sice jsou, to uznávám - hlavně u antirasistů - viz následující studie.
Studie shledává zajímavým, že právě bílí liberálové, kteří tak konají ve své dobré víře, mají větší sklon, než bílí konzervativci, nebílé lidi posuzovat podle negativních stereotypů, a mít k nim otcovský přístup. Tedy tito lidé, kteří na jedné straně vystupují proti tzv.rasismu a odmítají, že by mezi rasami byly rozdíly, pak tyto rozdíly stejně akceptují, že existují, což se projevuje právě v jejich chování vůči jiným rasám. Především vůči africké rase.
Důvod, proč se bílí konzervativci nesnaží s nebílými tímto způsobem komunikovat, studie vysvětluje tak, že jim je to jedno a že o kontakt s nebílými stejně moc nestojí. Což dává smysl.
https://www.washingtonpost.com/natio...?noredirect=on

Ohledně bezpečnosti se stačí podívat na oficiální policejní statistiky z Německa a nárůst kriminality v posledních letech:

BKA - PKS 2018 - PKS 2018 - Zeitreihen Übersicht Falltabellen

Zjistíte že:
Počet zaznamenaných vražd se mezi lety 2014 a 2018 zvýšil z 664 na 901.
Počet zaznamenaných sexuálních deliktů se mezi lety 2014 a 2018 zvýšil z 46.982 na 63.782
Počet zaznamenaných násilných sexuálních trestných činů se mezi lety 2014 a 2018 zvýšil z 12.537 na 29.952
Počet zaznamenaných znásilnění vzrostl mezi lety 2014 a 2017 z 7.345 na 11.282 a v roce 2018 poklesl na 9.234
Počet zaznamenaných ublížení na zdraví vzrostl mezi lety 2014 a 2018 z 527.429 na 554.635, z toho těžká ublížení na zdraví vzrostla z 125.752 na 136.727.
29.08.2019 12:15
82
Děti jsou již od školky vychovávání proti rasismu. Nevím, že by v USA byla na školách šikana proti černochům. O ničem takovém jsem neslyšel. Nicméně i mezi bělochy jsou bohatí spratci a chovají se tak i k jiným bílím a nevím, že by to mělo vliv na IQ a úspěšnost v životě.
Určitě rozdíly chování tam sice jsou, to uznávám - hlavně u antirasistů - viz následující studie.
Studie shledává zajímavým, že právě bílí liberálové, kteří tak konají ve své dobré víře, mají větší sklon, než bílí konzervativci, nebílé lidi posuzovat podle negativních stereotypů, a mít k nim otcovský přístup. Tedy tito lidé, kteří na jedné straně vystupují proti tzv.rasismu a odmítají, že by mezi rasami byly rozdíly, pak tyto rozdíly stejně akceptují, že existují, což se projevuje právě v jejich chování vůči jiným rasám. Především vůči africké rase.
Důvod, proč se bílí konzervativci nesnaží s nebílými tímto způsobem komunikovat, studie vysvětluje tak, že jim je to jedno a že o kontakt s nebílými stejně moc nestojí. Což dává smysl.
https://www.washingtonpost.com/natio...?noredirect=on

Ohledně bezpečnosti se stačí podívat na oficiální policejní statistiky z Německa a nárůst kriminality v posledních letech:

BKA - PKS 2018 - PKS 2018 - Zeitreihen Übersicht Falltabellen

Zjistíte že:
Počet zaznamenaných vražd se mezi lety 2014 a 2018 zvýšil z 664 na 901.
Počet zaznamenaných sexuálních deliktů se mezi lety 2014 a 2018 zvýšil z 46.982 na 63.782
Počet zaznamenaných násilných sexuálních trestných činů se mezi lety 2014 a 2018 zvýšil z 12.537 na 29.952
Počet zaznamenaných znásilnění vzrostl mezi lety 2014 a 2017 z 7.345 na 11.282 a v roce 2018 poklesl na 9.234
Počet zaznamenaných ublížení na zdraví vzrostl mezi lety 2014 a 2018 z 527.429 na 554.635, z toho těžká ublížení na zdraví vzrostla z 125.752 na 136.727.[COLOR="Silver"]

A mimichodem, rasisti jsou již 6 měsíční mimina:
Infants show racial bias toward members of own ethnicity, against those of…
29.08.2019 13:07
83
Původně odeslal vodička

Nesouvisí to taky náhodou s věčným vykořisťováním a kolonizací afriky, kdy se na ty lidi pohlíželo jak na zvířata?
Vodička, Vy se nám pěkně odkopavate!
08.09.2019 20:05
84
že je Praha pupek světa pro všechny podivné existence jsem se tento víkend přesvědčil na vlastní oči. Spojil jsem návštěvu PVA s prohlídkou Pražského hradu a nevěřil jsem vlastním očím a hlavně uším. Kromě milionu turistů se před hradem usalašilo čínské hnutí Falun, kdy bušením na bubny a hraním na jakési harmoniky, vytvářeli nesnesitelný kontuniální hluk, ne nepodobný fašistickému bubnování hitlerjugen. Jsem přesvědčen že jsou to náboženští fanatici, kteří se neštítí provokovat na důstojném místě českého národa. Díky Praho už dlouho se tam zase neukážu.
08.09.2019 20:17
85
Zvys si davku kyanidu do kafe, prosim.
10.09.2019 16:16
86
Původně odeslal rooibosman
že je Praha pupek světa pro všechny podivné existence jsem se tento víkend přesvědčil na vlastní oči. Spojil jsem návštěvu PVA s prohlídkou Pražského hradu a nevěřil jsem vlastním očím a hlavně uším. Kromě milionu turistů se před hradem usalašilo čínské hnutí Falun, kdy bušením na bubny a hraním na jakési harmoniky, vytvářeli nesnesitelný kontuniální hluk, ne nepodobný fašistickému bubnování hitlerjugen. Jsem přesvědčen že jsou to náboženští fanatici, kteří se neštítí provokovat na důstojném místě českého národa. Díky Praho už dlouho se tam zase neukážu.
Trochu tolerance ne, já také nejsem nadšen z ožralých na pivních vozech, demonstrantů neustále okupující centrum města, nebo nevychovaných turistu. Ale beru to tak, že to prostě k pulzujícímu městu patří a jsem k tomu tolerantní. Člověk musí umět být kompromisní.
10.09.2019 16:30
87
Původně odeslal rooibosman
že je Praha pupek světa pro všechny podivné existence jsem se tento víkend přesvědčil na vlastní oči. Spojil jsem návštěvu PVA s prohlídkou Pražského hradu a nevěřil jsem vlastním očím a hlavně uším. Kromě milionu turistů se před hradem usalašilo čínské hnutí Falun, kdy bušením na bubny a hraním na jakési harmoniky, vytvářeli nesnesitelný kontuniální hluk, ne nepodobný fašistickému bubnování hitlerjugen. Jsem přesvědčen že jsou to náboženští fanatici, kteří se neštítí provokovat na důstojném místě českého národa. Díky Praho už dlouho se tam zase neukážu.
ale copak, koblizku, porad sem chodis? vzdyt jsi prece odtud chtel vymazat... ty jses roztomilous :)
10.09.2019 17:12
88
Nevyhanej mi ho chudaka, vis jak dlouho se z toho musel minule dostavat, kdyz nas tu pozurazel do homosexualu a zadal svoje vlastni vymazani? A ted si predstav, jak se asi musel citit po te navsteve Prahy! Takova nehoraznost! A ty ho hned takhle lekáš! Musíš na něj pomalu, jinak si ho nikdy neochočíme...
10.09.2019 21:21
89
máte se tam hezky, super kultura
naučte se národní hymnu: Deutschland, deutchland, uber alles, ale rovnou bych začal v mandarínštine....jo Praha to už je pro mě dost velká exotika, ale vy si toho ještě užijete, hlavně si dejte před tím neco do nosu
11.09.2019 08:52
90
Původně odeslal rooibosman
naučte se národní hymnu: Deutschland, deutchland, uber alles, ale rovnou bych začal v mandarínštine.... hlavně si dejte před tím neco do nosu
Ale kdopak nam tu zase vystrkuje ruzky? Tak se necerti, pojd, ja te obejmu a povis mi copak te trapi...

Původně odeslal rooibosman
jo Praha to už je pro mě dost velká exotika
Nemuzu si pomoct ale jak to ctu, me je te tak lito... Premyslim, jestli ti treba nezalozime kampan na gofundme, abys moh taky vycestovat dal nez do Prahy, aby to pro tebe nebyla takova exotika. Představ si to třeba v Berlíně! Nebo poslouchej, co teprve třeba Paříž! To by bylo neuvěřitelný! A teď úplná pecka... myslím, že bysme zvládli i Atény!