Založení a design webu a eshopu taneční školy
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Výzva od právníků zastupující společnost photoclaim.com

 1. Dobrý den, setkali jste se někdo s výzvou od pravníků zastupující společnost photoclaim.com vymáhající z Německa poplatky za použití obrázků?
  Děkuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Myslím, že tam není nic převratného proti výzvám fotobank. Spíše jde o to zda jsi ten obrázek ukradl nebo ne? Jinak, ale vymáhané poplatky jsou docela obvyklé, ale nečetl jsem to všechno.

  Examples of fees according to MFM Tables 2018:

  6 months on a homepage – 193 €
  1 month on Social Media – 179 €
  1 year on Social Media – 553 €
  1 month in an online magazine – 40 €

  All fees are doubled if the photographer is not mentioned as the author.

 4. opravdu záleží na tom, jestli jsi obrázek opravdu nelegálně použil, pak raději zaplať nebo se jedná o omyl, pak je lepší je kontaktovat, ale zpravidla jsou všichni špatně kontaktovatelní a neodpovídají, pouze posílají výzvy, případně žaloby k soudu.

 5. Otazka jak moc je to vymahatelny u nas, treba v italii, kdyz nezaplatis pokutu, tak ses v cajku, ale nesmi te tam nikdy zastavit, pak je pruser.

  Leda by ta pohledavka byla fakt zajimava a koupila ji nejaka ceska firma, zdeserinasobila a vymahala tady.

 6. tak nevím ted jsem to ještě prohlížel a jsou to Poláci, takže to může fungovat asi jako Isifa.

 7. Došiel spor k súdnemu konaniu alebo vyplatili fotobanke požadované peniaze / ako dopadol spor?

 8. Neřešil to někdo a nemá info, jak to dopadlo?

  Bohužel se nám stalo, že jedna brigádnice (asi) opravdu použila obrázek z netu i přes jasné instrukce, že má využívat naší fotobanku a ozvali se o náhradu škody. Kdyby to bylo v rámci normálních částek tak jim to dám, ale chtějí přes 800€ a to mi přijde hodně přepálený.

  Nemá někdo radu, co s tím?

 9. Dnes se mi taky ozval Photoclaim s německou advokátní kanceláří. Kvůli jedné fotce na 4 roky starém článku požadují 5000 euro (redaktorka uvedla zdrojovou stárnku fotky, ale ne autora). Přijde mi to jako výhružka se schválně zveličenou částkou a zkouška, kdo se chytí. Už to někdo zkoušel jen ignorovat?

 10. Photoclaim v posledních týdnech/měsících podle všeho začal novou obchodní strategii. Mám schránku plnou výzev k úhradě vlastních fotek, vše odesílá nějaký filipp.bickel, zpětná reakce žádné, vše jen výhružky, ale těžké říct, jak se k tomu zachovají v budoucnu, osoboně takovéhle věci neignoruji.

  Je ale vždy dobré reagovat, tak aby tvoje reakce byla zpětně ověřitelná (u případného soudu), automaticky to rozporuj, argumentuj uvedením autora, můžeš navrhnout zaplacení běžné ceny za fotku, nikoliv tyhle astronomické částky.

  Pak je i otázka k jakému účelu a proč jsi fotku použil. Tyhle společnosti zpravidla ignorují naše zákony a jednají podle zákonů jiných zemí, s tím mají třeba problémy zpravodajské servery, takže používají svoje fotky a pak pořád stejné fotky z fotobank, případně agentůrní, úplně z našeho trhu vymizely náhodné fotky, jak to bylo pravidlem dříve.

 11. Citace Původně odeslal babadook85 Zobrazit příspěvek
  Dnes se mi taky ozval Photoclaim s německou advokátní kanceláří. Kvůli jedné fotce na 4 roky starém článku požadují 5000 euro (redaktorka uvedla zdrojovou stárnku fotky, ale ne autora). Přijde mi to jako výhružka se schválně zveličenou částkou a zkouška, kdo se chytí. Už to někdo zkoušel jen ignorovat?
  A vyhrožují sporem v Česku nebo v Německu. Co vím tak Isifa to v Česku k soudu nehnala, ale umlátili jsme je argumenty o nesmyslnosti jimi udávaných dat a cen, zkoušeli jsme jako, že bychom zaplatili třetinu požadované částky, což stejně bylo asi trojnásobek ceníku, ale trvali na polovině, takže jsme to zakončili, že to nezaplatíme a at to dají k soudu a k soudu nic nedali.

  Problém samozřejmě je, kdyby nějaké řízení probíhalo v Německu, advokáti tam nejsou zrovna levní, takže jediná rada argumentace a po čase nabídka zaplatit běžnou cenu a počkat co oni.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3