16.08.2019 10:26
1
Ahoj

OTÁZKA: podle čeho rozhodnout, kolik produktů zobrazit vedle sebe na mobilu s rolišením 320px?

a) dát obrázek a vedle něho cenu a popis (jako to ma alza)
b) dát dva produkty vedle sebe (jako to má mall) takže obrázek bude nahoře a informace pod ním

Obrázky produktů jsou čtvercové
16.08.2019 10:32
2
Platí takové pravidlo, že web na mobilu by měl být co nejkratší..na výšku......někdo to dodržuje někdo zase ne.......
16.08.2019 11:28
3
@PetrGargulák: To pravidlo není, je to doporučení kvůli malýmu displeji a spíš je to doporučení k zamyšlení pro designery, aby na mobilu bylo jen to, co je potřeba.

@wagoon: To záleží na typu obsahu, všimni si, že Alza má obojí. Proč? Protože někde dává smysl to a někdy ono. Je otázka co je to za obchod, jaký sortiment, jaká bude grafika, jaký je cílovka. A nakonec technologická stránka věci (alza má speciální mobilní verzi m.alza.cz). Plus taky fakt, že Alza a Amazon mají dost podobné rozhraní taky nebude náhoda ...

U pár klientů nám vyšly testy vůči klientele rozdílně (velmi specifické e-shopy). Někde byl například popisek zbytečný a někde produktové obrázky nemohly být velké, kvůli sortimentu a někde zase popisek kvůli variacím taky nemohl být.

Takže záleží, co tam chceš promítnout a jakým způsobem. Obecně mi přijde, že Alza to má lépe vyřešené, ale zase Mall má konzistetní UI / UX a to byl záměr (více produktů na řádek, stejné pořadí infomrací). Což je výsledekm jejich kompletní předělávky webu.

Jinak to, že jsou obrázky produktů čtvercové není zas až tak horká informace. Máš nějaký běžný e-shop? Máš high-end věci na trhu? Kolik produktů, jaké informace můžeš sdělovat ve výpisu produktů / detailu produkt? Slevové akce? Kupony? Doprava? Kategorie?

To všechno hraje roli. Dle toho co máš k dispozici tvoříš UX / UI. Je blbost vymyslet UX / UI a pak zjstit, že na to nemáš obsah nebo že to vypadá blbě, protože v grafice je Lorem ipsum.
16.08.2019 14:36
4
@PetrGargulák: přemýšlel jsem nad tím stejně, prostě se dívám která varianta zabere méně (v obou variantách mám stejné informace)

@Doctore97: díky, toho sem si ani nevšiml, že to má alza v různých kategoriích různě