360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Prodej bytu, na který jsem si vzal hypoteku, ale rucim jinym

 1. Zdravim,

  mate s tim nekdo zkusenosti?

  Ve zkratce - mam byt A, tim rucim na hypoteku za kterou jsem si koupil byt B (koupe bytu B je tedy uceleme uvery hypotecni smlouvy). Nicmene na bytu B neni zadna zastava banky a lze ho tedy bez problemu prodat.

  Da se byt prodat aniz by se vypovedela hypotecni smlouva, kterou chci dale splacet?
  Mate s tim nekdo zkusenosti?

  Diky,

  JZ

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Tak tohle ti asi líp poradí přímo ta banka, ne? :)

  Ale hypoteticky by to vadit nemuselo, když na ten byt není zástava. Možná by mohla dělat problém fixační doba (jestli ještě je), ale tam jde spíš o výši splátek a úroku, takže spíš ne.

 4. pokud na prodávané nemovitosti není zástava banky, neměl by to být vůbec žádný problém a děje se to běžně, ale určitě si to ověř se svoji bankou, neznáme tvoji hypoteční smlouvou a dá se to také smluvně ošetřit. Někdy při prodeji nemovitosti se právě převádí zástavní právo na jinou, aby se to mohlo v klidu prodat, znám lidi, kteří si takhle opatřují levnou hotovost.

 5. Měl jsem a mám stejný typ úvěrové smlouvy, nic co by bránilo v pozdějším prodeji nemovitosti v hyp. úvěr. smouvě nemám.

 6. Řeším něco podobného a všude mi tvrdí, že to problém je a velký a že se při prodeji daného objektu musí nejdříve vyplatit hypotéka a pak si vzít nová na jiný objekt! Přitom s objektem ručení se nijak hýbat nebude.

Hostujeme u Server powered by TELE3