360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Právník - sro 50/50 v online oboru

 1. Zdravím, budu teď dělat nový projekt a bude se na to zakládat s.r.o, kdy v tom budeme dva s podílem 50/50, takže se to musí právně ošetřit. Já mám teď právníka specializujícího se na obchodní právo a na trestní. Samozřejmě ten na obchod sice dokáže ledacos a dělá mi většinu věcí kolem podnikání. Vás co v tom lítáte už dlouho se chci zeptat, svěřili byste tohle nějakému profíkovi který má zkušenosti s online businessem, nebo si myslíte, že je to zbytečné a nedá se na tom nic zvrznout. Mám trochu strach, aby myslel na všechno a vše řádně ošetřil, těch velkých průserů i velkých firem bylo poslední dobou dost. Třeba i ta chujovina s Pepou.cz.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. a co chceš u 50/50 ošetřovat?

 4. Dej si jednání pouze oba dohromady a nemáš co ošetřovat, na vše ostatní je tady trestní zákoník a policie.

 5. 50/50 vypadá spravedlivě, ale málokdy funguje. Proč ne 49/51, velet může jen jeden

 6. Váš právník specializující se na obchodní právo nezvládne připravit vedlejší dohodu společníků? To by snad neměl být problém. V kanceláři jsme jich v posledním roce připravovali hned několik a řekl bych, že by měly patřit do vínku každého právníka zaměřujícího se na obchodní právo.

  Obecně se v takové dohodě dá spousta věcí předem řešit, a předejít tak budoucím konfliktům, nicméně ani sebelepší dohoda samozřejmě nezajistí, že rozkol mezi společníky neskončí u civilního, nebo dokonce u trestního soudu. Při podnikání dvou společníků ale nelze jinak než takovou dohodu doporučit, protože neshody mezi společníky dokáží společnost naprosto paralyzovat a zcela zabít perspektivní business.

 7. No, oba dva jsme finančně nezávislí na budoucím projektu, což beru jako plus než minus. Co se týče s.r.o, tak tam není co. Ale mám obavy, aby mi nesprznili to, jak se bude nakládat např. s kódy, jak zajistit aby ani jedna ani druhá strana nemohla podobnou věc nahodit a rozjet mimo, nebo to druhému prodat pod rukou apod. Přeci jen je to jen virtuální realita a ojebat se tam je mnohem snažší. Já prostě nemám k těm právníkům ze staré školy nějak důvěru a nevím, zda stíhají studovat nové věci kolem onlinu.

 8. Je otázka, zda vůbec samotná právní regulace stíhá tempo onlinu :D

  U práv z duševního vlastnictví a ochrany obchodního tajemství je to vždy prekérní, a to nemusí jít o online prostředí, to vám potvrdí i právníci ze staré školy. Prokázat porušení závazku není jednoduché, natož pak vyčíslit škodu. Částěčně samozřejmě pomůžou smluvní pokuty, které jednak působí preventivně, druhak odpadá nutnost vyčíslovat škodu, ale pořád je potřeba prokázat případné porušení smluvní pokutou zajištěného závazku.

 9. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  No, oba dva jsme finančně nezávislí na budoucím projektu, což beru jako plus než minus. Co se týče s.r.o, tak tam není co. Ale mám obavy, aby mi nesprznili to, jak se bude nakládat např. s kódy, jak zajistit aby ani jedna ani druhá strana nemohla podobnou věc nahodit a rozjet mimo, nebo to druhému prodat pod rukou apod. Přeci jen je to jen virtuální realita a ojebat se tam je mnohem snažší. Já prostě nemám k těm právníkům ze staré školy nějak důvěru a nevím, zda stíhají studovat nové věci kolem onlinu.
  tak na to by tam měl být jednatel rozdílný od společníků:)

Hostujeme u Server powered by TELE3