Prodej módní značky DANNYS clothing
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Vytápění skladu

 1. Připravujeme rozšíření skladových prostor, jedná se o starší větší halu, která má poměrně velký únik tepla. Chtěl bych se zeptat jestli má někdo zkušenosti s infrazářiči? Představa je taková, že budeme mít infrazářiče spuštěné pouze v době, kdy budou v prostorech skladníci, navíc je plánujeme dát pouze do uliček.

  Můj dotaz zní zda s nimi má někdo reálnou zkušenost a je spokojený? Zda jste také instalovali do prostor s velkým únikem tepla, například v autoservisech, kde se musí otevřít vždy vrata?
  Plánujeme infrazářiče na plyn, můžete se podělit kolik Vás stojí vytopit X m2?

  Mám v plánu se spojit přímo s firmami, které infrazářiče prodávají, ale raději bych první slyšel zkušenosti majitelů. Případně pokud máte tip na jiný druh vytápění, tak budu rád.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ono velký únik, je třeba přesnějí specifikovat, taky pro infra potřebuješ mít výšku montáže cca 4-5 metrů. Jinak dnes je už natolik pokročilá regulace vytápění, že s ohledem na spotřebu je lépe vytápět s určitou regulací celých 24 hodin. Vrata je nejlepší ošetřit minimálně lamelovými clonami, ale super jsou dnes vzduchové clony. Otázkou, ale pořád je zda chceš skutečně topit nebo jenom temperovat a nebo zda by se nevyplatilo zateplit. Prostě se to musí spočítat topenářem.

  Jinak nevím jestli ti to pomůže, někdy před 20 lety jsme měli starou halu 1200 m2 , cihla šíře 60 cm, přes půlku okna s jedním sklem, výška 5,5 m a měli jsme tam plynové fukary a protopilo se cca 400 tis., což může být v dnešních cenách cca 1,2 až 1,5 mega, ale to jsme topili na cca 12-15 stupnů, aby se nepoškodilo zboží chladem.

 4. Výška bude cca 4 metry, plocha 500 m2 a objekt by odpovídal tomu co popisuješ. Fukary nechceme, tam by se nám to na vytápění určitě nevyplatilo, to víme, infrazářiče bereme jako poslední možnost abychom vytápěli jen lokálně a skladníci v zimě nezmrzli (ale jaká je spotřeba zatím nevím, ani jestli není větší než fukary). Do několika let budeme muset postavit vlastní haly, zatím to řešíme pronájmy a zateplení je bohužel proto nereálné.

 5. Mozem sa podelit o veľmi subjektivny dojem z dvoch priestorov v starej socialistickej budove, vyrobne priestory, strop 4m. Kurenie bolo klasickymi radiatormi, skor temperovanie.
  - 70m2, jedna stena sadrokarton, dve plechove, jedna cela okna zo zeleznej konstrukcie. Chladno, na pracu to bolo horsie.
  Po stahovani do 48m2 boli dve steny zo sadrokartonu, škáry v zeleznych oknach sme utesnili baliacou penou, zjavne diery prelepili lepiacou paskou a plechovu stenu sme ciastocne zapratali platnami a nejake kartony (nie cielene). A mam dojem, ze sa nasledujucu zimu v priestore omnoho prijemnejsie pracovalo.

 6. Díry vyfoukat montážní pěnou. Okna škvíry zalepit silikon akryl. Dokonce praskliny na stěnách zalepit akrylem... Na vrata dveře jak kolega psal clony /vertikální žaluzie. Fakt si dát záležet a vyfoukat montážní pěnou fakt všechno. Není to moc elegantní řešení, ale na 2-3 let roky to vydrží. Náklady na utěsnění přijatelne. Zbytek infrazářiče a dá se pracovat v mikině a prsty budou stále pohyblivé. Dokud jsme to pěnou neutesnily pod stropem pořád to bylo o ničem. Infrazářiče svítili jako blbý ale jak byl Luft, pořád myla kosa. To se člověk potil a potom zase mrznul...

 7. Citace Původně odeslal uzivatel1 Zobrazit příspěvek
  Výška bude cca 4 metry, plocha 500 m2 a objekt by odpovídal tomu co popisuješ. Fukary nechceme, tam by se nám to na vytápění určitě nevyplatilo, to víme, infrazářiče bereme jako poslední možnost abychom vytápěli jen lokálně a skladníci v zimě nezmrzli (ale jaká je spotřeba zatím nevím, ani jestli není větší než fukary). Do několika let budeme muset postavit vlastní haly, zatím to řešíme pronájmy a zateplení je bohužel proto nereálné.
  já ti nevím oslov nějakou firmy ty 4 metry pro průmyslové infra může být málo. Jinak u 500 m2 bych se nebál ani radiátorů, záleží jaký máš půdorys a strop jde většinou lehce zateplit vlnou. Pokud chceš jít pryč zvážil bych mobilní fukary, až tam skončíš tak je snadno prodáš. Oslov nějaké firmy a uvidíš, akorát tu spotřebu bych bral s rezervou, ona každá zima je jiná a i když je třeba celou zimu teplo a přijde týden dva, kdy je mínus 20, tak to na spotřebě ani nemusíš poznat.

Hostujeme u Server powered by TELE3