logo
25.07.2019 17:24
1
Ahoj všem měl bych dotaz k tomu co vše se z hlediska SEO může stát při spojení domén třetího řádu.

Máme tři pobočky a za pár měsíců bude vyrůstat nová. Od začátku jsme jeli strategií mít na každou pobočku doménu třetího řádu.
Takže máme jednu hlavní stránku která je pro pobočku v Praze pak máme dvě která je v Hradci a která je v Budějovicích. Domény jsou takové hradec.firma.cz a budejovice.firma.cz

Rozložení webu je stejné jsou jiné názvy v menu a každá stránka má jinak pojatý text i když mluví to tom samé.

Dnes se rozhodlo o tom že pobočky přijdou pod hlavní stránku normálně do menu - kde se budou dávat jednotlivé novinky s poboček a budou tam kontakty, takže všechny stránky a podstránky z domén třetího řádu již nebudou existovat.

Stránky jsou celkem dobře zaindexované i na klíčová slova mají všechny tři stránky podobné pozice. Chápu, že o některé speciální pozice přijdu, které jsou hlavně regionálně. Tam jsou tyto stránky s doménou 3. řádu lépe než hlavní stránka.
Ale co dál nás může hrozného čekat :)?

Díky za odpověď a zkušenosti.
25.07.2019 17:40
2
Nejdrastičtější scénář by bylo snížení pozic na regionální vyhledávání, což může být
1. obecná klíčová slova, ale Google se podívá na geolokaci, tj. třeba jste se teď zobrazovali dobře lidem připojeným z Českých Budějovic
2. regionální klíčová slova - tj. spojení + region, např "firma Budějovice"

Pokud je to ale jen firemní web a nejsou tam nějaké šílené návštěvnosti, tak se to dá vždy srovnat dočasně PPCčkem, než se do "doladí".
25.07.2019 18:07
3
No na jednu je 1981 kliknutí měsíčně skr vyhledávání a zobrazili jsme se na 31000 dotazů. Druhy je 971 kliknutí a 21000 dotazů. Hlavní web má 5000 dotazů a 61 000 dotazů. Data s Search console.

Nemůže padnou i hlavní web v pozicích pokud jsou domény prolinkovány odkazy?
Na některá klíčová slova se zobrazujeme třeba dvakrát - jednou hlavní web a jednou doména 3. řádu.