logo
19.07.2019 19:35
1
Zdravím Vás,

zajímala by mě kritika designu, jedná se o špičkové kafe tříd gourmet za poměrně vysokou cenu, chtěl jsem vyniknout jednoduchosti a informací.

Přiložené miniatury

Co se právě děje na Webtrhu?

20.07.2019 01:03
2
Původně odeslal streetcz
Ahoj, působí to jako cement nebo krmivo pro zvířata. Nic co by v obchodě upoutalo pozornost.

Ale to je pravděpodobně kvůli té špatné fotografii, googlil jsem a zde to nevypadá špatně

http://elestimulo.com/ub/wp-content/...8/12/cafe1.jpg

Kdybych osobně tvořil produkt boxy pro kávu, tak bych požadoval něco obdobného

Clayton Coffee & Tea Bag and Label Design by Sean Heisler on Dribbble
FPC Bag #3 by Salih Küçükağa on Dribbble
Coffee Company Packaging by Charles Honig for The Faces on Dribbble
Coffee Branding and Packaging by Charles Honig for The Faces on Dribbble
Terrain Coffee by Amber Asay on Dribbble
Spiration Packaging Design by Alex Spenser for The Faces on Dribbble
Botanical Coffee Co Packaging by Nathan Riley for green chameleon on Dribbble

Ale chápu, že tiskové náklady na takový obal by byly podstatně vyšší. Něco jednoduššího ale udělat jde https://dribbble.com/shots/3572838-Fairisle-Coffee-Co

Nelíbí se mi, že nahoře není zúžení jako na vygooglené fotografii a to zažloutlé pozadí té nálepky.
Chápu a vážně díky, šlo mi o minimalistický projev a odlišení. Tohle není kafe, které uvidíte v regalu. Kilo stojí okolo 100 USD. Šlo mi o naprosté odlišení se od produkce. Ale máte pravdu, teď když jste mi to řekl, vypadá to jako cement...:-)
Jen dodám náklady na tisk nehrají roli, obal má čichovou kapslí a jen sám o sobě stojí asi 10 USD.
20.07.2019 09:19
3
po přečtení dotaz a prohlédnutí miniatury obrázku - první dojem - granule pro psy

po shlédnutí obrázku http://elestimulo.com/ub/wp-content/...8/12/cafe1.jpg jsem se v původním pohledu utvrdil - granule pro psy

Zboží.cz | Tisíce obchodů na jednom místě

Exkluzivní kafe prezentovaný na plastovým tácku a sklinkách od zavařenin???
20.07.2019 20:50
4
Za mě úplně v pohodě, to jak tady čtu že to působí jako granule nebo cement možná dělá ten předek konkrétně té spodní části jak je nasazený text (v té tabulce), určitě bych si s tou typoškou nějak ještě pohrál aby to působilo elegantněji (možná úplně zrušil styl tabulky nebo bych ji nějak narval dozadu :D) Nebo jestli musí být ve předu tak si sní ještě pohrát jak říkám. Rozhodně je to odlišné od ostatních balení. Možná ten feeling dělá to že je to bílé a ještě v takovém hranatém tvaru ale ta červená kombinace je supr.
21.07.2019 23:05
5
Původně odeslal mars.w
Chápu a vážně díky, šlo mi o minimalistický projev a odlišení. Tohle není kafe, které uvidíte v regalu. Kilo stojí okolo 100 USD. Šlo mi o naprosté odlišení se od produkce. Ale máte pravdu, teď když jste mi to řekl, vypadá to jako cement...:-)
Jen dodám náklady na tisk nehrají roli, obal má čichovou kapslí a jen sám o sobě stojí asi 10 USD.
Ale ty příklady, co Street poslal to také splňují - jsou minimalistické a odlišné od běžného zboží, které člověk vidí v regálu. Jsou ale špičkově řemeslně zpracované, což se bohužel o vašem návrhu říct nedá. Rád bych něco pochválil, ale přijde mi to sterilní a hlavně bez nápadu. Třeba z takového najbrta si lidé často dělají legraci, ale musí se uznat, že ty věci bývají neotřelé.

Ta tabulka je vyloženě ošklivá a jistě se s ní dalo dělat víc (tedy spíš méně). Pokud jde o tak drahé zboží a i drahý obal, snad se dalo vymyslet něco trochu zajímavějšího.

Neřešme snahu odlišit se (za mě je tohle často jeden z nejhorších prodejních argumentů, protože pokud to odlišení není domyšlené z obchodního hlediska, bývá to často prázdná fráze), řešme co má být smyslem toho zpracování. Dělá to nevýrazný dojem, věřím že to, co zde lidé píšou vám řekne řada jiných, po stránce kompoziční a typografické to také v ničem není zajímavé a přijde mi to jako takové nutné minimum, čím déle na to koukám, tím depresivněji to působí, promarněná šance. Rozdělení informací mi také přijde zvláštní - je výrobce tak důležitý a váha tak nedůležitá? Ty 3 hlavní informace mi také přijdou divné, jsou to všechno typy kávy? Ta příchuť není u takového luxusního kousku důležitá, že je zastrčená dole?

Ani ta hora není pohledný tvar, proč ten klikihák prostřed? Když máte rád minimalismus, zkusil bych raději jen obrys.
21.07.2019 23:32
6
Já jsem zřejmě trochu jednodušší - na mě by asi fungovalo, kdyby obal byl (kupodivu) s obrázkem kávy nebo alespoň tmavě hnědý.
Obrázek bílého pytlíku se sytě červeným nápisem u mě neevokuje ani to, že je to káva, ani to, že je drahá nebo exkluzivní.
Můj první dojem byl, že se jedná o pepř nebo nějakou jinou kuchyňskou ingredienci té nejlevnější cenové třídy (takové ta 'interní' bezejmenná značka potravin, co ji vidíš např. v Tescu nebo jiných supermarketech).
Návrh má strašně prťavá písmenka (mi přijde). Nota bene: o co jde zákazník nevidí ani na vzdálenost, ve které by procházel mezi regálama - musí se u toho zastavit, předklonit a přečíst si to. A jen zlomek z nich to udělá.
Ten "profi" obrázek s tím samým pytlíkem ale i talířem kávy (co nalinkoval streetcz a který zobrazuje něco, co v regálu nikdy nebude) už působí lépe, ale i tam mi ta kombinace bílé a červené evokuje něco chemického, průmyslového.
A tahle červená působí dost křiklavě až agresívně. Z ostatních obrázků z 2. příspěvku mě toho moc neoslovilo, jen ten režný/hnědý/neobarvený papír hned evokoval, že to bude něco s ekologickým přístupem.
Má-li to být něco extra exkluzivního do stojí přes tisícovku za půl kila, šlo by udělat i extra obal? Např. dřevěnou bedýnku (plus vyřešit hermetičnost). Když nad tím tak přemýšlím, (a mohu-li to uvést jako příklad) v obchodech občas prodávají jeden typ ovoce ve vlastním košíčku. A to je (při přepočtu) jsou mnohem dražší než to samé "volné" ovoce hned vedle, ale zazobanější zákazníci si to kupují.