logo
18.07.2019 11:17
1
Napadla mě pěkná reklama která jasně odkazuje na jeden velmi populární film.
Jen nějak nevím zda do toho jít, nerad bych se potom bavil s právníkama toho studia.

Jako příklad podobnosti : Je to takto dejmě tomu že jde o najdrajdr ( netuším jak se to píše)
Auto ( KIT) bude růžové, bude v něm jezdit blondýna , bude to brouk a na přední části bude mít to jezdící světýlko a na pozadí pojeden podobná hudba jako je úvodní znělka tohoto seriálu. ( zakoupeno v audio bance)

Může někdo něco proti takovéto reklamě namítat? Samozřejmě každý kdo kdy ten seriál kdy viděl tak okamžitě tu podobnost pozná.

Trochu mě děsí že když si někdo udělal eshop emazon.cz tak mu to amazon.com zakázal.
Firma měla v logu červené jablko a apple mu to zakázali... nerad bych se dostal do problémů, nebo vyhazoval peníze za reklamu kterou nebudu moci použít.

Co se právě děje na Webtrhu?

18.07.2019 13:37
2
No pokud ti jí zakážou, tak se o tobě bude psát, takže reklama bude :) vidíš o těch dvou zákazech víš taky.
18.07.2019 15:11
3
Původně odeslal MarvinDela
No pokud ti jí zakážou, tak se o tobě bude psát, takže reklama bude :) vidíš o těch dvou zákazech víš taky.
Ale já nejsem cílovka mého eshopu. Naši cílovku zajímají úplně jiné věci jako mě.
18.07.2019 15:55
4
To je na konzultaci s pravnikem.
Kup si repliku toho auta, prestrikas a muzes si natocit promo videjka :D

Knight Rider KITT REPLICA FOR SALE | Knight Rider Store
18.07.2019 15:59
5
"bude to brouk a na přední části bude mít to jezdící světýlko a na pozadí pojeden podobná hudba jako je úvodní znělka tohoto seriálu. ( zakoupeno v audio bance)"
- uplne v pohode

ak je hudba zakupena(kludne aj original) na komercne ucely tak tam si krity. co sa vizualu tyka, pochybujem ze nejaky pravnik by bol schopny dokazat to ze vw beatle vyzera ako "the original KITT as a 1982 Pontiac Firebird Trans Am, and the second KITT as a 2008–2009 Ford Shelby GT500KR".

samozrejme ine by to bolo keby si pouzil presne to auto a presne tu znelku, vtedy uz by si potreboval licenciu nakolko ide o intelektualne vlastnictvo tej show. ak by to bolo na nekomercne ucely tak ide o satiru a tam si krity, ale ako reklama nie.

cize inak povedane, cim viacej za to podoba a znie ako knightrider, tym vecsi problem mas, ak nemas licenciu a je to na komercne ucely.
18.07.2019 16:30
6
Myslím, že pokud jde o parodii s použitím originálu jako námětu, nemáš žádný problém. Hudbu jsi koupil, pokud pouzijes byť i přesnou repliku z filmu také to není problém, to by museli kupovat autorská práva skoro všichni čeští komici, auto je jiné... Podle mě fakt nemáš problém

---------- Příspěvek doplněn 18.07.2019 v 16:36 ----------

Řeknu i proč, asi všichni znají system ARES. Já jsem někdy kolem roku 1992 založil firmu ARES s.r.o a registroval ochranou známku. Když se pak registr ARES objevil někdy v 1998, konzultoval jsem s právníkem kroky a on mi řekl, kašli na to, nemá to cenu