logo
11.07.2019 09:38
1
Zdravím, máte také takovou zkušenost? Protože se podnikatelé scházíme a bavíme mezi sebou, zjistili jsme, že řešíme stejné problémy. Poslední dobou se opakovaně množí případy, kdy řidič vybírá hotovost a právě v těchto případech, kdy to nejde přes kartu vydává jako potvrzení jen ručně napsaný lísteček o dobírce. Místo 5000Kč napíše na lísteček 6000Kč a vybere např. o litr víc. Vy to nezjistíte, nebo nikdo na krámě, protože buď je faktura v balíku a nebo tam vůbec není a posílá se mailem. Někdo to kontroluje více, někdo méně, ale to není ojedinělý případ. Nejhorší pro řidiče co může nastat, že na to kontrolou přijdete, on se vám omluví, řekne že se "spletl", odškrtne si vás jako potenciální kavku a jede dál.
Fakt by mě zajímalo, na kolik si tímto způsobem řidiči přijdou. Kontrolujete každý přijatý balík důkladně? Máte podobnou zkušenost?

Navíc jim nahrává to, že u GEISu se na štítky netiskne dobírková částka :-(
11.07.2019 11:32
2
To se mi jeste nikdy nestalo. Zajimave zjisteni.
11.07.2019 13:12
3
Budu to řešit s obchoďákem, protože těch vyhazovů za krádeže je tam poměrně dost a zdá se že objevili novou metodu :-)
11.07.2019 13:19
4
To jako zakaznik nevi, kolik ma platit dobirku? Nejak ten podvod nechapu.
11.07.2019 13:20
5
dokazu si predstavit ze spousta lidi netusi kolik ten balik mel stat, proste si to nepamatujou, tak to ridic zkusi a v nejhorsim prste rekne, no jo jezis, prominte...
11.07.2019 13:56
6
Původně odeslal Aleš Jiříček
dokazu si predstavit ze spousta lidi netusi kolik ten balik mel stat, proste si to nepamatujou, tak to ridic zkusi a v nejhorsim prste rekne, no jo jezis, prominte...
Velká města jsou asi jiný svět. Na dědině by tohle klaplo 1x z 20 případů, možná ještě míň. Riziko přichycení obří. Zisk minimální.
11.07.2019 14:01
7
zrovna na dedinach mi prijde ze prave lidi objednavaji kde co (protoze jezdit pro to nekam do mesta by je vyslo draz) a v te zaplave baliku se to proste snadno ztrati :) kdo vi, ja taky vim co za kolik sme objednaval, ale tak zase ja resim kazdej prd do detailu, lidi na vsechno vetsinou serou...
11.07.2019 14:05
8
Původně odeslal Aleš Jiříček
zrovna na dedinach mi prijde ze prave lidi objednavaji kde co (protoze jezdit pro to nekam do mesta by je vyslo draz) a v te zaplave baliku se to proste snadno ztrati :) kdo vi, ja taky vim co za kolik sme objednaval, ale tak zase ja resim kazdej prd do detailu, lidi na vsechno vetsinou serou...
Na nějaké desetikoruny možná... Ale litr? Jsou lidi, kteří musí celý den makat, aby ho vydělali.
11.07.2019 14:08
9
Já osobně o tom přehled nemám. Ve firmě, kde vám chodí desítky balíků denně a přebírají to zaměstnanci... chce to pečlivěji kontrolovat
11.07.2019 14:18
10
Týpek z xxxx přijel, že chce půjčit pár desítek litrů, už se tu, po nahlašení, neobjevil.

Ale spíše bych to tipoval, že tihle lidí jsou agenturní pracovníci, takže je to nepalí.
12.07.2019 10:34
11
na balíku není štítek s výši dobírky? CP, ppl, gls to mají..
Člověk musí být furt připravený, že jej chce někdo ojebat.
12.07.2019 10:38
12
Jestliže si někdo objedná dobírku a pak neví, kolik má zaplatit a nechá se okrást, je to prostě idiot.
Vzpomínám si na výrok prezidenta ČR: (citlivé osoby nechť prominou) opakuji citace veřejného výroku prezidenta republiky: "80% české populace jsou idioti". Konec citace.
Vzhledem k tomu, že většina žáků základních škol, navíc hlásících se na střední školy, neumí ani malou násobilku a vzhledem k tomu, že obrovská část maturantů středních škol nezvládá maturitu z matematiky, neumí spočítat úlohu typu "auto jede od někad někam, kdy tam dojede", myslím, že na tomto výroku prezidenta republiky skutečně asi bude něco pravdivého.

Jeden náš klient, psal jsem to zde v jiném vlákně ohledně cen DPD, má jinou zkušenost s kurýrními službami v ČR. V kurýrních službách vymysleli "odkloňpvání zásilek". Prostě zásilku prohlásí za nedoručitelnou, protože má chybnou adresu a zásilku vrací. Při vracení zásdilky se zásillka již nezapisuje a na třídírně její štítek "omylem" přelepí jiným štítkem s jinou adresou a tak zásilku odkloní nějakému jinému příjemci, který je shodou okolností známý onoho "odkloňovače", tedy lepiče štítků. Nový příjemce dostane dárek, který se mu nehodí a tak jej prodá na Aukru. To je byznys, co?
Podle Policie ČR nelze odkloňovače nalézt a tak řešením je pouze žaloba na přepravní společnost u obchodního soudu. Ovšem musíte dokázat, že v zásilce bylo to, co tvrdíte, že tam bylo, a že to skutečně mělo hodnotu jakou uvádíte.
12.07.2019 11:00
13
Taky pěkný podvod :-) Ale jinak to máte tak ... já sleduji celková čísla a poměrové ukazatele u kterých vím, kde se to má pohybovat. Např. měsíčně ověřuji, kolik vychází cena za poslání balíku (při určité odchylce víte, že tam byly nějaké pokuty), sleduji jen celková čísla o skladu, místo toho abychom tu museli často procházet všechny produkty a řešili expirace(i zde se dá z celkových čísel dost vyčíst), sleduji zda sedí peníze v kase (ale také ne balík od balíku) ale nejčastěji na denní bázi, čímž přijdeme např. na ty dobírky. Sleduji různé výkonové ukazatele kolem marketingu (kde je hodně věcí, co by se mělo dělat, ale je to časově náročné) a sledování ukazatelů mi ušetří hromadu času. Je to něco za něco, protože se na problémy přichází vždy zpětně, místo toho, aby se jim předcházelo, ale nemyslím si, že jsem idiot, dělám to proto, že se mi to vyplatí. Když vezmu čas, který by někdo musel těm všem činnostem okolo shopu věnovat a přepočtu to na peníze, nedejbože abych se tomu musel třeba věnovat já, tak to raději budu i nadále dělat takto.
12.07.2019 19:41
14
Já teda na dobírku skoro nic neobjednávám, osobně nechápu tu logiku objednávání věcí na dobírku. Když člověk zaplatí kreditkou a obchod zboží nevydá, tak to banka vrátí, už se takové případy staly (krachla airolinka) a banky peníze klientům vrátili - ovšem pouze těm, co platili kreditkou...

Osobně hotovost nerad používám, protože se to blbě eviduje a zabírá to čas.

Sledování ukazatelů je sice fajn, ale podle mě to chce mít hlavně systém, hodně firem jede na Google Apps, není nic jednoduššího než si do nějaké tabulky napsat objednané zboží na dobírku, odesílatele, a cenu a když to nesouhlasí, tak nepřebírat.

Jinak s těmihle doručovateli balíků obvykle nemám dobrou zkušenost, zpravidla to dělají lidé, kterým už zbývá to nebo kasa v albertu...
07.11.2019 03:17
15
Původně odeslal beraniste
Kontrolujete každý přijatý balík důkladně? Máte podobnou zkušenost?
Navíc jim nahrává to, že u GEISu se na štítky netiskne dobírková částka :-(
Smím se zeptat, jestli posíláte zákazníkovi e-mail nebo sms, kde uvádíte celkovou částku i s dopravou?
A pokud ne, myslíte, že by to šlo implementovat a že by to situaci zlepšilo?
07.11.2019 06:46
16
Dejte si nad místo kde platíte alespoň HD kameru aby šly rozlišit bankovky Je to 3 roky co to na mě zkoušel kurýr, nevšiml jsem si toho, ale pak tam někde litr lítal. Stáhnul se záznam a bylo to vyřešené. Tenkrát to byl nějaký brigádník u dpd. Samozřejmě se dušoval, že mu to všechno při předávání na depu sedělo na korunu atd.

Každopádně konečně se mi podařilo letos dobírku od dodavatelů úplně eliminovat, takže tyto problémy jsou už minulostí.

Uvědomte si taky, že ty řidiči, až na vyjímky nejsou žádný svatoušci. Často jezdí jen proto, že na sobě mají exekucí a tu práci potřebujou. Třeba na mojí lince jezdí letos u DPD už sedmý řidič.

Jo a SMS a email s částkou, když jde dobírka zákazníkům posíláme sami a od té doby klesly problémy s doručením. Lidi fakt druhý den nevědí co si objednali. V emailu je i co si objednali, kdo jim to přiveze a kolik mají zaplatit.
07.11.2019 21:17
17
objednal jsem si 8 tun belgické čokolády a 15 kg řidič sežral než to dovezl
21.11.2019 21:39
18
To udělá jen řidič dement, protože se na to rychle přijde a bude to mít v zápisu (nebo je taková nouze o řidiče, že se berou i čorkaři?).