logo
11.07.2019 00:05
1
Zdravím,

potřebuji hromadně odstranit z popisků zboží odkazy. Tím, že jsem použil popisky z našeho druhého eshopu v novém je vše ok až na to, že v popisu jsou hyperlinky na původní eshop. Potřeboval bych je hromadně odstranit, je jich tam asi 2500.

Používám Numbers od Applu a funkci nemůžu najít.

Toto je ukázka hyperlinku. Ideálně bych odstranil úplně všechen text, ale asi to neni možné hromadně, protože každý popis i odkazy jsou jiné. Co se ale shoduje je doména. Když hromadně odstraním ze všech řádků <a href= tak tím sice odstraním hyperlinky, protože kód bude neplatný, ale zobrazí se odkaz jako text což taky nechci. Jak to tedy udělat aby alespoň v popisu nešlo na link kliknout a nikam špatně zákazníky neodkazoval?

<p style="text-align: justify;"><span style="font-size: 12pt;"><strong>Se složením a aplikováním</strong> Vá<span style="font-family: inherit;">m por</span>adí <a href="https://www.obchod.cz/kontakt/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">náš prodavač</a>.</span></p><br>

---------- Příspěvek doplněn 11.07.2019 v 00:08 ----------

Ideální by bylo smazat veškerý obsah mezi <a href= ........................ </a>

Co se právě děje na Webtrhu?

11.07.2019 00:37
2
Obecně se taková zadání řeší pomocí regulárních výrazů. Podívejte se, jestli regulární výrazy (regular expressions) nabízí dialog nahrazení v Numbers.
Popřemýšlejte ale, jak to přesně chcete vyřešit.

Chcete opravdu smazat veškerý obsah mezi <a href a </a>?
Protože pak ukázková věta nebude dávat smysl:
Se složením a aplikováním vám poradí .
Můžete slova "náš prodavač" ponechat, ale bude to vždycky dávat smysl? Co když tam bude třeba věta: "Další nápovědu najdete pod tímto odkazem." Ta bez odkazu nedává smysl.
11.07.2019 03:28
3
Pošlete mi kousek toho csv souboru do zprávy, můžu na to napsat skript.