logo
09.07.2019 20:10
1
Ahoj,

mam dotaz ktery jsem tady uz jednou pokladal (2017) ale doposud jsem ho nevyresil.
Jak jde zautomatizovat parovani prihozich plateb s fakturama v ucetnim programu? Pouzivame Flexibee (v cloudu) a platebni brana - CSOB. Problem je v tom, ze prevody na ucet (ktere pak nacteme do Flexibee) vzdy obsahuji platby za nekolik objednavek, casto taky nejake storna v ramci jedne platby. Parovani je to proste mravenci prace s urcitou mirou chybovosti.
Domnivam se, ze jine banky taky posilaji "hromadne" platby (urcite tak delalo drive Fio). Jak resite to Vy? Jde to zautomatizovat nebo vyjedat s bankou podminky, ze jedna platba =1 prevod?

Diky za nejakou smysluplnou odpoved.

Co se právě děje na Webtrhu?

09.07.2019 20:14
2
CSOB umi posilat “vypisy” k tem transakcim. My si je posilame denne. Pak je importujeme do Flexibee, kde pro ne mame zalozenej separatni ucet. Pak jen interne prouctujem mezi timto separatnim uctem a realnou transakci oklestenou o poplatky co dorazi na ucet v CSOB.
09.07.2019 21:51
3
tohle me rozpaluje do bela , finacni sektor penez jak s...acek a sytem parovani ze by to stredoskolak naprogramoval lepe, hlavne ze dle EU mame rovne okurky a s..me se na mars
14.08.2019 19:24
4
Aktuálně máme v Dativery scénář pro platební bránu GoPay (https://bankovni-vypisy.cz/scenario/gopay/flexibee/)

Z ČSOB je možné dostat "výpisy" ve formátu XML, které je možné převést na XML a naimportovat do FlexiBee.

Jestli ČSOB umí tyhle výpisy posílat na e-mail, jsme schopni jejich nahrávání do FlexiBee zautomatizovat zcela bez obsluhy uživatele.
Nebo alespoň umožnit načítání těchto výpisů stejně jako jakýchkoliv jiných. Tzn. kliknutím na tlačítko Načíst výpisy, které projde konkrétní adresář a vše co je v něm naimportuje.