logo
07.07.2019 19:50
1
Zdravim Vas,

v tomto som uplny zaciatocnik, tak Vam vopred dakujem za pomoc.

Potrebujem na stranke nahodne vypisat 1 zo 4 textov. Nechcem to riesit cez PHP, napadlo ma teda JS, kod mam takto:

Kód:
<SCRIPT LANGUAGE="JAVASCRIPT">
var r_text = new Array ();
r_text[0] = "JEDNA MOZNOST";
r_text[1] = "DRUHA MOZNOST";
r_text[2] = "TRETIA MOZNOST";
r_text[3] = "STVRTA MOZNOST";
var i = Math.floor(r_text.length * Math.random());
document.write(r_text[i]);
</script>

<noscript>
JEDNA Z MOZNOSTI
</noscript>

A uprimne pri mojom testovanim to funguje dobre. Ked mam zapnuty JS tak sa mi pekne zobrazi nahodny udaj. Ked v prehliadaci JS vypnem tak vzdy vidim "jedna z moznosti".

Ale s JS nemam vobec ziadne skusenosti. Len som niekedy kedysi pocul ze JS vie robit problemy, hlavne ked ho maju ludia vypnuty.

Je moznost ze to takto nepojde dobre? Ze to moze nejakym uzivatelom robit problemy? Skusal som to cez par prehliadacov a mobilov. Vsade to islo ok, ale budem Vam vdacny za pomoc.

Dakujem Vam,

Peter
07.07.2019 21:03
2
Obsah v <noscript> je všechno co můžete pro uživatele s vyplým JS v tomto případě udělat. Pokud se jedná o nezbytně nutnou součást funkcionality stránky, tak můžete to samé vyřešit na backendu.
07.07.2019 21:05
3
V dnesni dobe je celosvetove asi 1% useru s vypnutym JS a to jsou vetsinou stejne roboti, ruzne tunely pres curl apod. tak zvaz jestli stoji za to resit verzi bez JS a tu pak teda musis udela pres server (napr PHP)
17.07.2019 22:54
4
* JS mohou mít vypnutý mj. i uživatelé - např. lidé v kanceláři u firmy, která to zavedla jako bezpečnostní nařízení. Ale uznávám, že je to velmi vzácný případ.
* Spíš než document.write() bych se klonil k tomu použít (v HTML) <div id="moznost"></div> a v JS document.getElementById("moznost").innerHTML = "...";
* Do <noscript> doporučuju napsat hlášku vysvětlující, že s vypnutým nebo nepodporovaným JavaScriptem nebudou stránky funkční.