Frontend developer externista
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Jak získáváte informace z oblasti práva?

 1. Přeji pěkné odpoledne,

  zajímalo by mě, jak získáváte (anebo jak jste získali na začátku podnikání) informace z oblasti práva? Jedná se mi zejména o právní úpravu kolem vztahu podnikatel - spotřebitel (tzn. typicky občanské a spotřebitelské právo).

  Komu se bude chtít, mám tu několik otázek k zodpovězení:

  1. Řešíte "právní náležitosti" podnikání? Tím mám na mysli, zda považujete za důležité vědět, jak mají vypadat obchodní podmínky, co má obsahovat doklad, jaká práva má zákazník ...

  Pokud ano, pak:
  2. Jak jste na samotném začátku zjišťovali, jaké jsou vaše (jakožto prodávajícího) povinnosti? Jak má probíhat reklamace? Co musíte zákazníkovi sdělit? Atd.
  3. Bylo těžké získat informace? Anebo to naopak vnímáte lehce (např. stačilo otevřít zákon, přečíst a vše bylo hned jasné)?


  Proč se ptám?
  Mám vystudovaná práva, zaměřuji se zejména na spotřebitelské právo a v praxi jsem narazila na - z mého pohledu - velké množství podnikatelů, kteří nemají prakticky ani tušení, co vše by měli (nebo neměli) dělat. Sama mám občas problém stíhat registrovat všechny povinnosti (zejména ty, které nejsou populární a v médiích se jim nevěnuje prostor). Často mám pocit, že by každý podnikatel měl být v první řadě vystudovaným právníkem až ve druhé profesionálem ve své oboru. Jinak totiž nemá šanci.

  Proto mě zajímá, jak to máte vy a do jaké míry se mé zkušenosti budou krýt s vašimi.

  Předem děkuji všem za odpověď.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. 1. Tak to asi řeší každej, kdo jedná se spotřebitelem nebo dostane flastr.
  2. Úplně jednoduše, jsou tu weby jako dtest a různý fóra s ověřenýma právníkama a rádcema.
  3. Nikdy to nebylo snazší.

 4. ČOI -> pokuta -> google -> zákon -> mise splněna

  OSA -> pokuta -> google -> zákon -> mise splněna

  Intergram -> pokuta -> google -> zákon -> mise splněna

  Hromada spamu v mailboxu na tema gdpr -> zatim bez pokuty -> google -> zákon -> mise splněna

 5. Aheadnology, dost dobrý postup :-) My se také snažíme to dát nějak do kupy, ale pro obyčejného smrtelníka toho je prostě hodně a vůbec to právo je tak obsáhlé, že to nemá žádná firma zcela v pořádku. Pak je asi snadné sklouznout do módu, který tady popisuje Aheadnology a znám spoustu lidí, kteří takto uvažují. Než by spálili zbytečně peníze na právnících, studiu, tak prostě počkají do první kontroly, pokuty a pak se to teprve řeší, protože jim to dává ekonomický smysl.

 6. V ČR je to fakt problém, protože české právo všeobecně, nejen týkající se podnikání, je za 30 let totálně znepřehledněno, takže se v něm už nikdo nevyzná. Dokonce ani sami zákonodárci, ani soudci. Není se co divit, za 30 let poslanecké tvorby ... a když domyslíte kvalitu českých zákonodárců, kteří ty zákony vymýšlí....

Hostujeme u Server powered by TELE3