360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Obchodní rejstřík - lhůty při přesídlení

 1. přesídlil jsem asi před 6-ti týdny "sro" kde jsem jednatelem na pražskou adresu na virtuálku, kde jsou tisíce firem, ale stále v ARESu figuruje u této "sro" původní finanční úřad na Moravě. Od soudu už mi přišlo datovkou že "sro" je zapsáno u pražského soudu, ale změna u finančního úřadu se nekoná. Jak to tedy funguje se lhůtami v případě změny FÚ, nebo to se řídí nějakou jejich logikou, neplatí "do 30-ti dnů"? Např. přeregistrování soc. poj. proběhlo v řádu dnů. To se těch moravských úředníků na FÚ nikdy nezbavím? Máte s tímto konkrétním nějakou zkušenost?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Citace Původně odeslal rooibosman Zobrazit příspěvek
  přesídlil jsem asi před 6-ti týdny "sro" kde jsem jednatelem na pražskou adresu na virtuálku, kde jsou tisíce firem, ale stále v ARESu figuruje u této "sro" původní finanční úřad na Moravě. Od soudu už mi přišlo datovkou že "sro" je zapsáno u pražského soudu, ale změna u finančního úřadu se nekoná. Jak to tedy funguje se lhůtami v případě změny FÚ, nebo to se řídí nějakou jejich logikou, neplatí "do 30-ti dnů"? Např. přeregistrování soc. poj. proběhlo v řádu dnů. To se těch moravských úředníků na FÚ nikdy nezbavím? Máte s tímto konkrétním nějakou zkušenost?
  Potíž je v tom, že jsi na virtuálce a FÚ to ví. Poslední dobou se nebere ohled na sídlo, ale místo kde je firma skutečně, takže asi máš smolíka a zůstáváš u původního FÚ.

 4. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Potíž je v tom, že jsi na virtuálce a FÚ to ví. Poslední dobou se nebere ohled na sídlo, ale místo kde je firma skutečně, takže asi máš smolíka a zůstáváš u původního FÚ.
  co to znamená "nebere se ohled" ? Něco se změnilo, že neplatí zákonem dané úpravy týkající se daňového subjektu? Co kdybych jim sdělil že tedy ani já neberu na FÚ ohled :)

 5. Změnilo se to, že kontroly se provádí ve skutečném sídle firmy, kde se firma nachází a kde se nachází její účetnictví a přesun firmy jinam zvláště do Prahy a virtuálních sídel se považuje za účelové se vyhýbání. A myslím, že jsou i případy, kdy i velké firmy byly registrovány u FÚ v Praze a následně je přeregistrovali třeba do Náchoda, kde se nacházela fabrika, vedení a účetnictví.

 6. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Potíž je v tom, že jsi na virtuálce a FÚ to ví. Poslední dobou se nebere ohled na sídlo, ale místo kde je firma skutečně, takže asi máš smolíka a zůstáváš u původního FÚ.
  Doporučuji přesídlit do Spojeného království. Do tamního rejstříku provedou zápis do 2 dnů. Požadují pouze doložit totožnost a adresu bydliště, které může být kdekoliv, třeba v Česku nebo v Papuánsku nebo kdekoliv jinde.

  Výhoda je v tom, že do Spojeného království české FÚ ani moravské FÚ nemůžou.
  Na rozdíl od ČR , ve Spojeném, království mají důkazní povinnost úřady, zatímco v ČR je důkazní povinnost na podnikateli.

  Vedlejším efektem bude zjednodušení účetnictví, zanedbatelná byrokracie, nižší daně. Zbyde vám čas na podnikání a tvorbu zisku. Už nebudete běhat po českých úřadech a dokazovat, že jste nic neprovedli. Nebudete mít datovou schránku, ani EET, ani ŽL, dokonce ani veledůležité razítko.
  Zato budete mít účet vedený na firmu se sídlem ve Spojeném království, nepostižitelný českým exekutorem a rozmarným českým úředníkem.

  Vaší jedinou povinností vzhledem k úřadům, bude do 7 měsíců odevzdat účetní hlášení. Prostě sepíšete tabulku příjmů a výdajů za uplynulých 12 měsíců. To zvládnete třeba v Excelu nebo s kalkulačkou posčítáte faktury a účtenky. Tuto tabulku, z které se vygeneruje účetní hlášení, odešlete majlem v PDF nebo v Excelu do Spojeného království, nikoliv v ČR. Českému FÚ nic nehlásíte.

  Blíže zde: ALL FINANCE UK LTD

 7. Pridám sa. Tiež som menil názov a sídlo firmy pred viac ako mesiacom. Nestihol som to ešte nahlásiť ani na FU, ani na poisťovňach.. nikde.

  Má s tým niekto skúsenosť? Sú za to veľké pokuty?

  Kde všade ste hlásili zmeny?

Hostujeme u Server powered by TELE3