logo
21.06.2019 23:13
1
Skúsim sem napísať už niekoľko -krát známu tému naletenie podvodníkom a nezaplatenie za službu, v krátkosti opíšem o čo sa jedná a čo by ste poradili, ja viem že už asi nič nespravím ale aj tak.
Robil som som webstránku poprosil ma niekto dohodli sme si všetko podmienky cez email ( mám to zálohované ) po zaplatení som mal dotyčnému poslať údaje do administrácie WP... samozrejme sa odmlčal, web som mu po niekoľkonásobnom upozornení vypol , a čo ma ale najviac nahnevalo špinavo si zmenil heslá cez webhosting lebo ten bol jeho a akurát sa mi zasmial ... som fakt nahnevaný že som takto hlúpo naletel a prišiel som o peniaze .
21.06.2019 23:43
2
Právníka na něj, on ještě rád zaplatí...
22.06.2019 02:30
3
Jestli si nezměnil heslo do databáze, tak to dává ve wp široké možnosti sabotáže :-P ideálně obalené podmínkou, že se projeví za 2 týdny(aby nepomohla záloha) a komentářem, že týpek neplatí
22.06.2019 12:31
4
Njn, stava se. Ono ani to tvoje hodnoceni neni svate, karma?
Priznam se, ze jsem z textu moc nepochopil kdo komu ukradl web.
22.06.2019 13:11
5
Hodnotenie som tu už rozpisoval nemá záujem sa tu hádať nie som , proste ak niekto chce vám spraviť zle tak spraví tomu ja nezabránim, na hodnotenia tu na webtrhu ja vôbec nepozerám stačí sú tu o tom nájsť témy, viete nemám záujem nikoho klamať ani nič podobné.

a spať k téme áno mne bola doslova ukradnutá stránka bez zaplatenia bez, chalanisko klamal a drzo si zmenil prístupy , následne bol upozornený mnou čo spravil prístupy som si nazad zmenil a potom opätovne zmenil všetky heslá kontá a odmlčal sa bez zaplatenia !
22.06.2019 18:10
6
Z vlastních zkušeností vím, že rozčilování nepomůže, přesvědčování zákazníka nepomůže - jediné, co v takové situaci pomůže, je vůbec zákazníka neřešit, napsat zprávu právníkovi, a za nějaké 1-4 roky vám přijdou peníze. (Pokud tedy máte písemnou objednávku, důkaz o odevzádní práce a identifikaci zákazníka.)

Plus to můžete brát jako inspiraci pro vylepšení vlastních procesů.
  • Já osobně většinou nezačínám práci, pokud nejde o firmu s vlastní doménou a online stopou. V případě živnostníků a firem bez vlastní domény většinou nezačínám, pokud nemám poslanou alespoň 1 Kč z bankovního účtu vedeného na jméno zákazníka nebo smlouvu poslanou poštou do vlastních rukou na jejich sídlo a zpět ke mě.
  • Stejně tak pokud se mi něco nezdá, navrhuju notářskou úschovu (tzn. zákazník napřed zaplatí celou částku notářovi a já ji od notáře dostanu až potom, co zákazník [nebo soud, když to vztáhneme na ty horší situace] potvrdí, že práce je odevzdaná).
Nemám to odzkoušené na prostředí Webtrhu. Možná to tady nebude fungovat, zákazníci budou vyžadovat jen platbu po odevzdání, bez smlouvy, začít hned, ... nevím, ale třeba to zkusíte a třeba vám to pomůže.