logo
20.06.2019 15:21
1
Máte zkušenost se synchronizací souborů mezi zařízeními, něco jako Dropbox, Onedrive, GDrive, iCloud... ale abyste měli vše pod vlastní kontrolou?

Ideálně open source a podpora Windows, Linux, Android a iOS.

Narazil jsem na

Co se právě děje na Webtrhu?

20.06.2019 16:05
2
No hele Martine, já používal nějakou dobu NextCloud což je fork OwnCloudu a jako nebyl špatný, ale na druhou stranu po stránce technické není o nic lepší než "nesvobodné volby".
20.06.2019 16:40
3
Taky jedu Nextcloud
20.06.2019 16:50
4
resilio
21.06.2019 01:39
5
používám gdrive,

dobré vyhledávaní fotek. Napíšu psč/ulici/město a ono mi najde podle lokality fotky, nebo napíšu dokument a vyjede mi to dokumenty. napíšu auto a vyjede mi to fotky mého auta...často používám...sdílení fotek a video pomocí linku fajn věc.

Když vyfotím vizitku, tak magickým okem či jak se tomu říká zkopíruje data do contacts vč adresy majlu atd...

mobil notebook všude gdrive, pohodlný...

gdrive- klientovy pošlu link a je to. Většinou vědí o co go a skoro každý má gmail. Pravidla sdílení a nastavení. Hlavně statistika kdo co otevřel! Na firmě mi to bodlo, protože když někdo říkal jo já se na to koukal... Tak jsem se juknul do historie a říkám mu nekecej... Když na jedno tabel/excel pracují online dva a více lidé, tak vím kdo ještě edituje file v live režimu.

Firemní gdrive má ještě zvrchu různé aplikace, crm atd... Tady zase vyhral bitrix...
Chrome + mobil chrom. Všude stejné záložky a historie. Když jsem někde v prdeli a potřebuji si vzpomenout na něco tak zachrání historie.

Pohodlnějí vyhledávaní v souborech. Co vymažu z mobilu všude se vymaže jednoduše.

Google calendar, příjde letenka a automaticky se zanese do google calendar. Státní svátky nahrané automatem. Pohodlné řešení barvičkami. Narozeníny lidí se může na doživotí nastavit upozornění.

Google contatc, no prostě pohodlné řešení, opět se váže na všechno. skupiny uživatelů atd...Nextcloud- zkoušel jsem. Není to špatný, ale vyhrála moje lenost. Hlavně google photos to nahradit neumí a používat dvě řešení nosit se mi nechtělo.

Teď asi začnu používat owncloud pro záložní řešení aby kdyby náhodou prásknul google, tak aby se zůstala kopie... Je tam dobrý marketplace...
21.06.2019 16:46
6
Nextcloud je super. Doporučuji.
Pro správné fungování je třeba ho nasadit pořádně a kapku poladit. Ale to asi všechen software :-)
06.07.2019 23:45
7
mrkni na https://www.filestash.app/ je to opensource
15.07.2019 19:48
8
taky doporučuji nextcloud. přešel jsem na něj z owncloud a je to dost rozdíl ...
27.07.2019 12:01
9
Owncloud a Nextcloud mi nezvládali velký počet souborů (stovky tisíc + čínské názvy souborů). Na disku mi navíc nechali pěknej bordel. Používám Syncthing na xigmanas OS jako NAS server (snad jako jedinej umí vypínat disky, když se k nim nepřistupuje).
28.07.2019 23:51
10
Původně odeslal kolousek
Owncloud a Nextcloud mi nezvládali velký počet souborů (stovky tisíc + čínské názvy souborů). Na disku mi navíc nechali pěknej bordel. Používám Syncthing na xigmanas OS jako NAS server (snad jako jedinej umí vypínat disky, když se k nim nepřistupuje).
a není problém s čínskými znaky spíš jako problém na úrovni OS/FS? to přece řeší file system a nikoli aplikace ne? nebo tam mají nějakou blbou implementaci která dělá potíže? je teda pravda, že v mém případě běžně všude používáme spíš ANSI znakovou sadu.