logo
18.06.2019 08:43
1
Zdravím,

firma, pro kterou pracuju, používá pro tvorbu newsletterů pouze lepší notepad v kombinaci s recyklováním předchozích newsletterů. Orientovat se v tom kódu je kolikrát děsně frustrujicí a musí se to hodněkrát všechno kontrolovat před odesílkou.

Napadlo mě udělat např. nějakou web appku, kde by byl pevný základ HTML šablony, a například přes drag'n'drop by se tam přidávali HTML prvky, které jsou potřeba. S tím, že by u každého prvku byl editovatelný odkaz, alt, title apod. dle potřeby. Prvky jsou stejné, několik druhů bannerů a výběr produktů, jenom je vždycky jiné pořadí a množství. Chápeme se.

Nejsem až tak zběhlý v těhle záležitostech, co se týče programování a vývojářství – jsem spíše webdesigner, ale jsem ochotnej se naučit potřebné věci, abych toho mohl docílit. Otázka je ale, jak dlouho by něco takového mohlo zabrat a pod čím hledat něco, od čeho bych se mohl odrazit, na netu?

Díky!

Co se právě děje na Webtrhu?

18.06.2019 09:02
2
Především by to chtělo nějaký framework, kde docílíte toho, aby newslettery všude fungovaly, doporučuji https://foundation.zurb.com/emails.html

Z druhé strany - pokud nejste zběhlý v programování, tak nemá smysl se do něčeho takového pouštět, je třeba si uvědomit, že to není jednorázová akce, ale neustále se to musí updatovat podle nových technologií (zejména opravy v CSS). A také docela pochybuji o tom, že by to mělo komerční úspěch, protože online nástrojů je spousty viz https://www.google.cz/search?q=newsletter+wysiwyg
18.06.2019 09:05
3
Na komerčním úspěchu nezáleží, protože by se jednalo o něco, co by bylo pouze pro tuhle konkrétní firmu. Má velkou síť eShopů po celé Evropě a jednou tolik newsletterů týdně. Kolik by si někdo za něco takového účtoval? Kdybych dodal podrobnou dokumentaci a návrh webdesignu?
18.06.2019 10:05
4
To se tak nedá říct, kdyby to měla být komerční aplikace, kde by se řádně provedly veškeré testy, tak reálná cena od profíka by bylo někde okolo 100ky. Ale určitě je někde i nějaký freelancer, který by do toho šel za méně, třeba 10-20, otázka je, jak by to dopadlo. Obecně platí pravidlo - buď chci mít jistotu, že to bude dobře fungovat, pak do toho vrazím balík nebo to risknu, záleží mi na ceně, ale pak je možné, že to budete dělat několikrát s různými lidmi. Problém je, že i lidi, co nic neumí si účtují velké peníze, ale to Vy nemáte šanci odhalit, musel byste mít k tomu nezávislého konzultanta, který Vás zase bude stát další finance.
18.06.2019 10:09
5
Takže teď je to spíš otázka návratnosti investice. Nicméně vzhledem k tomu, že tady je několik zaměstnanců, kteří fulltime jenom vytváří newslettery... Zkusím návrh odprezentovat nadřízenému a je to. Díky. :)
18.06.2019 12:41
6
Nechal jsem si naprogramovat neco takoveho. Je tam pevne vlozena sablona. Pouze zkopiruji url adresy, vlozim do programu a nacte to obrazek, popisek, cenu, pripadne i slevu u produktu. Kliknu na export, ulozi se mi v PC soubor v html. Vlozim do interspire a jede to k zakaznikum. Trva to par minut
18.06.2019 12:43
7
Bylo by možné vyzkoušet? Kolik jste za to dal / kdo to naprogramoval? :)