Vyladění Wordpressu (rychlost, bezpečnost, SEO) + vánoční bonus
Zobrazují se odpovědi 1 až 16 z 16

Jde prodat celou knihu o výživě? Tady?

 1. Milí spoludiskutující, obracím se s prosbou o radu. Vydala jsem v pražském knižním nakladatelství knihu o výživě a hubnutí (tištěnou). Jsem knižní autorka s dlouholetými zkušenostmi, praxí, vzděláním atd., nyní se věnuji spíš podnikání. Bohužel nakladatel těsně po vydání firmu ukončil (nebudu spekulovat o tom,že v době vydávání o tomto záměru ukončit musel vědět). Pochopitelně jsem neobdržela honorář,ani kniha nebyla propagována (ačkoliv jsem měla sama zajištěný PR atd.). Sice fyzicky vyšla, ale protože údajně nedostál závazkům vůči knihkupcům, krátce byla vystavena a potom zmizela tiše kdovíkam. Nakladatel mi nikdy zpětně neposlal vyúčtování atd., firma už neexistuje. Nechci se tím už zabývat. Je mi však líto vynaložené práce a informací,které by mohly pomoct čtenářům (obsahuje souhrn informací o možnostech snížení hmotnosti na trhu,nápady,praktické tipy, zajímavosti,postřehy,recepty,cvičení,moje vlastní informace o výživě). Jsem jediný autor, copyright je naštěstí můj (je to i výslovně vyznačeno v knize). Nechci už to uceleně vydávat znovu. Uvítala bych, kdyby si text koupili provozovatelé webovek na téma výživy,nebo online magazínů,a rozkouskovali si to na články a texty. Využití pro to nemám. Je to už zpracované (po grafickém zlomu cca 200 tištěných stran v pdf,graficky upraveno), ve Wordu to bude cca dvojnásobek,neodhadnu. Umíte si představit, kolik to dalo práce, jestliže jde o materiál, který bylo nutné zpracovat s odbornými podklady (žádná fiction/beletrie). Ráda bych knihu nabídla ke koupi, ale nevím,zda tady na Webtrhu, nevím ani jak ocenit, kdybych vystavila do aukce (nedělám primárně v oblasti online medií). Jako eknihu to vydávat nechci, jde mi výslovně o o,ať to někdo využije na texty, články nebo výživový online kurs. Text je po korektuře a připravený k využití. Práva jsou má, poskytnu je kupujícímu. Poradí prosím někdo? Event.mi prosím klidně napište SZ mimo veřejnou diskusi. Děkuji.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Možná je to OT, ale zkoušela jste oslovit další nakladatele? Myslím, že by bylo škoda takto knihu "vykuchat", když vezmu v potaz, kolik práce musela dát. (Sám jsem dříve pár knížeček vydal a vím, o čem mluvím.)

 4. Jelikož kniha už v tištěné verzi vyšla (byť ji hned stáhl nakladatel z prodejen,anžto dlužil knihkupcům),nechci ji nabízet podruhé. Věnuji se navíc už něčemu úplně jinému, jiné tématice, a chci tuto věc "hodit za hlavu" :-). Děkuji.

 5. Jak se prosím kniha jmenuje?

 6. Citace Původně odeslal klavesakm Zobrazit příspěvek
  Jak se prosím kniha jmenuje?
  Nebudu zde zveřejňovat,téma je obecně k možnosti prodeje.Děkuji za pochopení.

 7. Citace Původně odeslal Writer1 Zobrazit příspěvek
  Nebudu zde zveřejňovat,téma je obecně k možnosti prodeje.Děkuji za pochopení.
  Pokud byla i v knihkupectvích, tak nechápu důvod? Kniha může být ještě někde na prodejnách, nebo v e-shopech? Jestli tomu dobře rozumím, kniha byla vydána v knižní podobě, takže máte i fyzickou knihu doma?

  Máte k dispozici případnému kupci nějaké ukázky. Běžné je kupovat článek, který si můžu přečíst.

 8. Citace Původně odeslal klavesakm Zobrazit příspěvek
  Pokud byla i v knihkupectvích, tak nechápu důvod? Kniha může být ještě někde na prodejnách, nebo v e-shopech? Jestli tomu dobře rozumím, kniha byla vydána v knižní podobě, takže máte i fyzickou knihu doma?

  Máte k dispozici případnému kupci nějaké ukázky. Běžné je kupovat článek, který si můžu přečíst.
  Vzhledem k tomu,že tu popisuje i právní nesnáze s nakladatelem,nebudu zveřejňovat bližší údaje, ty bych poskytla až zájemcům o koupi při prodeji. Zatím se tu ptám na názor reálnou možnost prodeje a na odhad ceny vzhledem k problematice a rozsahu,než ji eventuálně vystavím k prodeji (od toho diskuse je,diskuse neslouží k prodeji).Tuto odpověď prosím považujte za definitivní. Děkuji.

 9. Odpověď na Váš dotaz: 1) Ano, jde prodat i celou knihu. Prodáváte její práva k použití.
  2) Ano, můžete prodat text po kouscích, pokud prokážete, že text není právně vázaný, ale také není a nebude použitý jinde. Že knihu nemají čtenáři doma, a pak na našem webu uvidí stejný text, a budou nás považovat za duplikátory, (zloděje).
  3) Pokud je text skutečně kvalitní, myslím, že dle informací, které jste napsala by byla cena za celou knihu i s právy na vydání nebo použití, byla podle mně 15 -20 tis. Kč.

 10. Ano je to mozne prodat.

  Cena je slozita a bude se odvijet od kvality, originality, inovativnosti apod. Bohuzel to bez znalosti textu rici presne nelze ale muj odhad bude 1-250tis. Kc.

  Proste je to jako rici “mam auto. Jde prodat? A za kolik?”
  Zrezleho zigulika za odvoz. Ferrari za miliony.

 11. 15 až 20 tisíc je reálné za předpokladu, že je kniha napsaná jiným způsobem než řada dalších na trhu, či přináší nové informace. 200 stran je spíš menší rozsah. Případně vám nakladatel může nabídnout procenta (5-7%) z prodeje po odečtení rabatu.

 12. Děkuji za názory,vážím si jich,i za to,že tu vzájemně ve veřejné diskusi respektujeme anonymitu jeden druhého i právo vložit do diskuse jen ty údaje, které uznáme za vhodné. Každopádně díky a dobrou noc :-)

  ---------- Příspěvek doplněn 07.06.2019 v 22:49 ----------

  Citace Původně odeslal Jan Stejskal Zobrazit příspěvek
  15 až 20 tisíc je reálné za předpokladu, že je kniha napsaná jiným způsobem než řada dalších na trhu, či přináší nové informace. 200 stran je spíš menší rozsah. Případně vám nakladatel může nabídnout procenta (5-7%) z prodeje po odečtení rabatu.
  Jde o 200 stran po tiskovém zlomu většího formátu, v rukopise cca 400 či 500 stran, reálně tedy nejde o malý rozsah. Tolik pro upřesnění do diskuse. Děkuji.
  Naposledy upravil Writer1 : 07.06.2019 v 22:50

 13. Je toto vasa prva kniha, alebo ste uz vydala nejaku pred touto??

 14. Citace Původně odeslal DedoMraz Zobrazit příspěvek
  Je toto vasa prva kniha, alebo ste uz vydala nejaku pred touto??
  Píši v textu,dlouhodobá praxe,cca 30 děl.

 15. Citace Původně odeslal Writer1 Zobrazit příspěvek
  Píši v textu,dlouhodobá praxe,cca 30 děl.
  V tom pripade, by som ako zaujemca chcel vediet ako sa vase knihy predavali a viac o vas.

 16. Obavam se, ze to nebude tak jednoznacne. Bez znalosti smlouvy s vydavatelem bych se do toho asi nepoustel.

 17. Vyřešeno,text ma zajemce (mimo Webtrh).Dekuji vsem za reakce.

Hostujeme u Server powered by TELE3