logo

Mobilní aplikace Facebook, WhatsApp a Instagram již nebudou na nově prodávaných telefonech Huawei či Honoru předinstalovány

07.06.2019 14:56
1
Další velká společnost se rozhodla přiklonit na stranu americké vlády po zavedení embarga vůči společnosti Huawei. Facebook počínaje pátkem zakázal předinstalaci svých mobilních aplikací na chytré telefony tohoto čínského podniku

Nově nastavená pravidla Facebookem jsou jasná. Mobilní aplikace Facebook, WhatsApp a Instagram již nebudou na nově prodávaných telefonech předinstalovány.

V praxi to znamená, že pokud si lidé koupí smartphone od Huawei či Honoru, nebudou v nich již zmiňované programy nainstalované – u přístrojů uvedených na trh před uvalením amerického embarga, které začalo platit v polovině května, si však budou moci lidé sami doinstalovat zmiňované aplikace z Google Play.

Facebook, WhatsApp a Instagram na mobilech Huawei končí – Novinky.cz

Co se právě děje na Webtrhu?

07.06.2019 15:19
2
Osobne som nikdy nemal rád predinštalovanú akúkoľvek aplikáciu, či na Androidoch, či na Windows a pod. Je to len zbytočný balast, ak niečo človek chce používať, tak si to nainštaluje.
07.06.2019 16:12
3
Na modeloch, ktore vyndu na trh po uvaleni embarga ale nebude nainstalovany ani Google Play, takze si na nich obycajny uzivatel nenainstaluje nic... Obist to pojde, ale BFU bude mat problem
07.06.2019 16:22
4
Uvidíme. Dnes přišla z Ameriky zpráva, že Google silně lobuje za to, aby byl vyjmut z embarga. Google si samozřejmě nepřeje, aby Huawei uvedl svou verzi oper. systému.
07.06.2019 16:32
5
Pochybujem ze akykolvek (a hlavne cinsky) OS moze uspiet proti Androidu. Tento kolotoc je uz tak rozbehnuty, ze ho moze zastavit maloco..
07.06.2019 17:26
6
Nepůjde o nový systém, ale o hybrid androidu. Manažeři Googlu v tom evidentně hrozbu vidí. Možná se obávají, že se hybrid s pomocí státu rozšíří v Číně, v Rusku a podobných státech. Proč by to měl Google riskovat? Pro něj je mnohem jistější řešení zajistit, aby opět mohl dodávat "svůj" android všem.