Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Dell Latitude 14 Rugged Extreme - UPGRADE

 1. Zdravím pánové...

  mám dotaz na zkušené Ajťáky... Přemýšlím o následujícím notebooku: Dell Latitude 14 Rugged Extreme 7404 14" Touch i7-4650U 16GB 512GB SSD GT720M 4G LTE do terénu... Jde mi ale o to, jak moc se případně bude dát notebook upgradovat po stránce HW.

  Například pokud bych do budoucna přemýšlel osadit notebook Intel Core i9, nebo rozšířit RAM z 16 na 32 GB, nebo zasadit větší SSD disk.

  Na co bych si měl dát pozor před pořízením... Nerad bych pořídil NTB za nemalé peníze a při rozěíření například za rok zjistil, že to není s vyšším rozšířením kompatibilní.

  Za rady předem děkuji.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Notebook neni pc, jedine co je po rozebrani celeho casu vymenitelne je v naproste vetsine priapdu ramka a disk.

 4. Děkuji za odpověď... v podstatě to je nejdůležitější RAM a DISK... a co se týká procesoru, tak vím, že v rámci občasné údržby z ontebooku vyndávám procesor, abych ho namazal chladící pastou.. Co by mě potom bránilo dát tam jiný procesor. za předpokladu, že by tedy měl stejný "konektor"... v tomto jsem lajk, takže opravdu netuším, zda má každý procesor svoje zapojení na základní desku, nebo je to univerzální.

 5. ze mas vyndavaci procesor je spis vyjimka, vetsina vyrobcu pouziva chipy pajene primo na zakladku. Koukal jsem an youtube https://www.youtube.com/watch?v=BLzAO3Ndd5s na ten co chces a v case 13:00 je videt ze dell neni vyjimka...

 6. Citace Původně odeslal Vinny.PCE.88 Zobrazit příspěvek
  Děkuji za odpověď... v podstatě to je nejdůležitější RAM a DISK... a co se týká procesoru, tak vím, že v rámci občasné údržby z ontebooku vyndávám procesor, abych ho namazal chladící pastou.. Co by mě potom bránilo dát tam jiný procesor. za předpokladu, že by tedy měl stejný "konektor"... v tomto jsem lajk, takže opravdu netuším, zda má každý procesor svoje zapojení na základní desku, nebo je to univerzální.
  To asi nevyndaváš procesor, ale jen jeho chladič a pastu mažeš mezi procesor a chladič. V současné době nevím o žádném běžném NTB, kde by se dal měnit procesor. Kromě toho, že mezi 4 a 9 generací bych čekal jinou patici (ale za to ruku do ohně nedám). Jak píše Aleš, max RAM a změna DISKU. Bacha 16 GB může být pro danou desku maximum. Hodně často je to maximum i pro novější stroje.

 7. Processor je pájený, nevyměníš nic.

  A zrovna tenhle Dell jsou vyhozený peníze. Cena vysoká a tyhle mašiny se nesmí opravovat u zákazníka, kvůli vodostěsnosti. Navíc na to pořád nemají díly...

Hostujeme u Server powered by TELE3