logo
03.06.2019 12:32
1
Ahoj,

dovoluji se na vás obrátit s prosbou o radu.

Budeme se s přítelkyní brát, na cestě je asi dítě a splácím dům. Chtěl bych, aby moje rodina byla zajištěna, kdybych umřel (autonehoda, nemoc, úraz) nebo se stal následkem úrazu či nemoci zcela pracovně neschopným (ochrnutí atd).

Máte někdo tento mix nějak pojištěný v jednom produktu? Máte z okolí nějaké zkušenosti, jak se které pojišťovny v případě daných událostí chovají?

Případně doporučíte něco ať již z hlediska produktu nebo čemu se naopak vyhnout?

Jinak ano, je mi jasné, že budu muset nastudovat detailně podmínky jednotlivých nabídek co mi poradce předloží.

Díky moc

Co se právě děje na Webtrhu?

03.06.2019 13:58
2
Šel bych se nejdříve podívat do své banky, co mi dokáže nabídnout, následně bych zkusil oslovit jinou, případně nějakého fin. poradce (někoho, kdo ti doporučil kamarád nebo má pozitivní zpětnou vazbu). Většinou tyto finanční poradci mají mnohem lepší přehled než v tvoji bance.

Pokud jsi už prodělal nějakou závažnou nemoc, budeš to mít o to dražší nebo budeš to mít ve výjimce na poj. plnění, v horším případě tě nepojistí vůbec.

Základní je pojistit smrt a invaliditu 3. stupně, k tomu je dalších x věcí, co se dá připojistit, ale nejlepší je když to uvidíš v kalkulaci, některé body jsou celkem drahé.

btw říká se, že na 5000 měsíčně z tvého přijmu = 1M na pojištění na smrt/invalidita, ale to by ti ta kalkulace mohla taky vyjít na pěkně draho :-).
03.06.2019 14:19
3
1. pojistit jen smrt a invaliditu 3. Stupně (zbytek jsou jen rizika s výjimkami a věci, kde se nevyplatí poměr pravděpodobnost/cena) - pozor i na příčiny smrti/invalidity, aby to nebylo například jen úrazem, což se právě tolik nestává, proto to pojišťovny nejraději pojišťují.
2. Vyhnout se OVB a podobným rádoby poradcům, kde se stále vybírá produkt s nejlepší provizí i přes IDD - respektive mohou nabídnout nejlepší produkt, ale chce to si udělat i vlastní průzkum trhu, navíc ne vždy mají klienti od externích partnerů tak dobre služby jako vlastní klienti
3. Vyhnout se investičnímu životnímu pojištění
03.06.2019 20:41
4
Nechci nic říkat, ale každá pojistka je jaká je, princip je nevyplatit nic, nebo strašně málo, hlavně hledat kde co bylo špatně a od pojišťovny nedostat nic.
03.06.2019 22:00
5
Prosimvás, jak by mohla pojišťovna nevyplatit pojistku na smrt nebo invaliditu? Asi tohle téma málo řeším (vůbec), ale fakt jsou takový případy?
03.06.2019 22:16
6
Původně odeslal vodička
Prosimvás, jak by mohla pojišťovna nevyplatit pojistku na smrt nebo invaliditu? Asi tohle téma málo řeším (vůbec), ale fakt jsou takový případy?
Pokud by chtěl spáchat sebevraždu, tak musí až po 2 letech od začátku pojištění, ale pochybuji, že to má v plánu... Jinak je to z důvodu, že si to ten člověk po 2 letech prý rozmyslí...
03.06.2019 22:16
7
Dělám v oboru ... jsou výjimečně. Většinou je to z důvodu, že klient něco zatají ve zdravotním dotazníku a pak se diví, že když měl něco už předtim se srdcem, tak, že teď pojistovna nechce plnit. Nebo další případy jsou, kdy jim nějakej blbej poradce sjedná pojistku na invaliditu jenom úrazem třeba, řekne, že to tam má vsechno a klient pak nadává na pojistovnu, že mu neplní. Nebo, že se klientovi stane něco v tzv "karenčních dobách", to je pár měsíců od sjednání. Vztahuje se pouze na nemoci a je to ochranná lhůta pojišťovny, abych si neřek, že mě něco bolí, rychle si navýším pojistný částky na jeden měsíc a jdu k doktorovi. Tak proto tam jsou třeba 3 měsíce čekací doby ... atd.
03.06.2019 22:20
8
Jo, to dává smysl. A sebevražda taky samožřejmě.
03.06.2019 22:58
9
No, hlavně si nesjednat pojistku u pojišťovny ze stejnýho holdingu, jako mám hypo. To se pak člověk nestačí divit.
04.06.2019 01:55
10
Původně odeslal marat
No, hlavně si nesjednat pojistku u pojišťovny ze stejnýho holdingu, jako mám hypo. To se pak člověk nestačí divit.
proč ?
04.06.2019 12:32
11
životko mě připadá jako totální kravina.
nakonec ti řeknou že se to na to nevztahuje. Snažší bude někde investovat(odkládat) částku co bude stát to životko.
04.06.2019 20:11
12
Původně odeslal colbi
životko mě připadá jako totální kravina.
nakonec ti řeknou že se to na to nevztahuje. Snažší bude někde investovat(odkládat) částku co bude stát to životko.
No jasný, když by se nikomu nic nestalo, tak je to samozřejmě lepší si to dávat na stranu ... ale až tě zítra srazí auto, tak tam budeš mít naspořeno třeba 1500,- a s tim moc srandy neuděláš.
07.08.2019 12:56
13
Díky moc za rady :) včera mě málem sejmul náklaďák v protisměru v zatáčce, tak mi to připomnělo, abych to konečně dotáhl do konce
07.08.2019 13:39
14
Podobné jsem to řešil celkem nedávno. Třicítka i hypotéka na krku, tak jsem začal řešit pojištění - zcela zdravý, nekuřák, bez nadváhy, chodím ne všechny preventivky atd. Žádná vážná nemoc (ani v rodině) Ale ejhle půl roku jsem se léčil u psychologa a už nastal problém. Jedna pojišťovna mi vypověděla životko do 3 měsíců, druhá jej uzavřela pouze s výjimkami a zvýšením pojistného. Říkal jsem si, jakou pojistku asi mají lidé, co někdy měli nějaký úraz nebo špatnou rodinnou anamnézu?

Osobně doporučuji si hlavně nastudovat, pro jaký případ smrti se pojistíte, protože některé pojišťovny to mohou mít rozdělené (úrazem/nemocí). V případě smrti bych volil částku min. 1 mil, protože tu částku volíte na dalších x-let dopředu a v případě změny částky později se může pojišťovna začít cukat. Vykašlal bych se na takové ty běžnější úrazy typu zlomená noha, pobyt v nemocnici, které jsou hodně drahé (často tvoří 1/3 celé pojistné částky) a ve výsledku dostanete pár tisícovek, když prolezete sítem různých výjimek.

Jako poslední radu bych dal, abyste si pojmy, kterým nerozumíte nechal pojištovákem vyhledat přímo v pojistných podmínkách, jinak Vám nakecají všechno možné a nikoho ani o pár dnů později nebude zajímat, že paní na pobočce přece tvrdila, že... a vykašlat se na investiční životko.
08.08.2019 14:20
15
Jsem teď uzavřel pojistění na úraz po telefonu od Mbank, tak si projedu podmínky, jestli se to vztahuje na území České Republiky apod. :D
08.08.2019 14:47
16
Spočítej si jednoduše "cenu práce", tak se to kdysi říkalo za mě -:)

- plat x12 měsíců x věk odchodu do důchodu
- příklad 30 000 x 12měsíců x 30 let = 10 800 000 - nic moc peníze, ale chybět mohou

Pojistku si nastav maximálně a jen na riziko - spoření neřeš, investičku už vůbec ne.

- denní dávka v nemocnici - 1 000 Kč / den - nemoc i úraz
- denní dávka při PN - 1 000 Kč / den - nemoc i úraz, raději od 29 dne
- trvalé následky úrazu - min. 3 - 5 000 000/ když bude volitelné od kolika procent, klidně vem 10%
- smrt jakákoliv 5 000 000
To je podle mě základní krytí, ale musíš kombinovat s tím, co už máš, jaký je tvůj zdravotní stav...
Kdysi pojistku na nemoc dělala pojištovna zdraví, dnes to má v produktech ČP a spousta dalších - čti podmínky
------------------
Před cca 25 let jsem měl hypotéku na 2 500 000 s 12% úrokem, malý děcka...
- generali - pojistka na trvalé následky 3 000 000
- smrt od ČP 2 500 000 Kč, aby pokryla plně hypotéku
- od zdraví denní dávka při PN a nemocnici - 500 Kč/ den od 29 dne, nemocnice od prvního
Zaplatil jsem cca x desítek tisíc, přišel jsem o ně. Jsu zdráv, bez hypotéky, vydělával jsem...

Lepší platit a přijít o pojistný, než litovat, kdyby se něco stalo, že jsem udělal chybu.
Sice můžeš počítat s cca 10 000 na státní PN, invalidku podobně, ale to je málo.
Dopočítej co dostaneš od státu a rozdíl připojisti.

Jak píše Jirka.St - při zatajení zdravotního stavu MOHOU/musí snížit výplatu pojistného plnění.
Pojistná událost je o nahodilé situaci
Když nahlásíš problém, dostaneš asi "výluku", ale teoreticky jsi na vše ostatní krytý.

Dej si čas a nech si udělat nabídku na konkrétní rizika od více pojistitelů.
27.08.2019 14:46
17
Asi by me nenapadlo jit pro pojisteni do banky, stejne tak jako pro kreditni kartu do pojistovny...
Mam zivotní pojisteni u MetLife, po sjednani jsem byl na vysetreni u jejich smluvniho lekare, vyzadali si dokumentaci od meho praktika, merili mi tlak, vahu, vysku, ekg, brali krev, moc atd a dotaznik jsem vyplnoval pradive, priznal jsem drivejsi i stavajici problemy, sdell, ze kourim asi 1 krabicku rocne (1-2cigarety mesicne) a uz jsem se dostal do skupiny s kuraky, co vyhuli dve krabky denne a dosal jsem navysene pojistne. Tim si myslim, ze kdyz si me sami takto proverili, ze bude mensi problem pri plneni. Jestli funguje se neda rict, jelikoz jsem jeste zadny uraz nemel (tuk tuk) ani neresil PN. Mam tam pojistene i deti. Hypo mam take a kvuli cene pojisteni mam myslim klesajici hodnotu plneni pro vyrovnani tohoto zavazku.
27.08.2019 17:46
18
Smlouvu s metlife jsem přečetl a zjistil, že pro mě to je k ničemu, takže zrušeno. O vyšetření nepadlo ani slovo, žádnej dotazník nechtěli. Ale na úraz to asi nepotřebují.