Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Zobrazují se odpovědi 1 až 12 z 12

Životní pojištění - zkušenosti

 1. Ahoj,

  dovoluji se na vás obrátit s prosbou o radu.

  Budeme se s přítelkyní brát, na cestě je asi dítě a splácím dům. Chtěl bych, aby moje rodina byla zajištěna, kdybych umřel (autonehoda, nemoc, úraz) nebo se stal následkem úrazu či nemoci zcela pracovně neschopným (ochrnutí atd).

  Máte někdo tento mix nějak pojištěný v jednom produktu? Máte z okolí nějaké zkušenosti, jak se které pojišťovny v případě daných událostí chovají?

  Případně doporučíte něco ať již z hlediska produktu nebo čemu se naopak vyhnout?

  Jinak ano, je mi jasné, že budu muset nastudovat detailně podmínky jednotlivých nabídek co mi poradce předloží.

  Díky moc

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Šel bych se nejdříve podívat do své banky, co mi dokáže nabídnout, následně bych zkusil oslovit jinou, případně nějakého fin. poradce (někoho, kdo ti doporučil kamarád nebo má pozitivní zpětnou vazbu). Většinou tyto finanční poradci mají mnohem lepší přehled než v tvoji bance.

  Pokud jsi už prodělal nějakou závažnou nemoc, budeš to mít o to dražší nebo budeš to mít ve výjimce na poj. plnění, v horším případě tě nepojistí vůbec.

  Základní je pojistit smrt a invaliditu 3. stupně, k tomu je dalších x věcí, co se dá připojistit, ale nejlepší je když to uvidíš v kalkulaci, některé body jsou celkem drahé.

  btw říká se, že na 5000 měsíčně z tvého přijmu = 1M na pojištění na smrt/invalidita, ale to by ti ta kalkulace mohla taky vyjít na pěkně draho :-).

 4. 1. pojistit jen smrt a invaliditu 3. Stupně (zbytek jsou jen rizika s výjimkami a věci, kde se nevyplatí poměr pravděpodobnost/cena) - pozor i na příčiny smrti/invalidity, aby to nebylo například jen úrazem, což se právě tolik nestává, proto to pojišťovny nejraději pojišťují.
  2. Vyhnout se OVB a podobným rádoby poradcům, kde se stále vybírá produkt s nejlepší provizí i přes IDD - respektive mohou nabídnout nejlepší produkt, ale chce to si udělat i vlastní průzkum trhu, navíc ne vždy mají klienti od externích partnerů tak dobre služby jako vlastní klienti
  3. Vyhnout se investičnímu životnímu pojištění

 5. Nechci nic říkat, ale každá pojistka je jaká je, princip je nevyplatit nic, nebo strašně málo, hlavně hledat kde co bylo špatně a od pojišťovny nedostat nic.

 6. Prosimvás, jak by mohla pojišťovna nevyplatit pojistku na smrt nebo invaliditu? Asi tohle téma málo řeším (vůbec), ale fakt jsou takový případy?

 7. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Prosimvás, jak by mohla pojišťovna nevyplatit pojistku na smrt nebo invaliditu? Asi tohle téma málo řeším (vůbec), ale fakt jsou takový případy?
  Pokud by chtěl spáchat sebevraždu, tak musí až po 2 letech od začátku pojištění, ale pochybuji, že to má v plánu... Jinak je to z důvodu, že si to ten člověk po 2 letech prý rozmyslí...

 8. Dělám v oboru ... jsou výjimečně. Většinou je to z důvodu, že klient něco zatají ve zdravotním dotazníku a pak se diví, že když měl něco už předtim se srdcem, tak, že teď pojistovna nechce plnit. Nebo další případy jsou, kdy jim nějakej blbej poradce sjedná pojistku na invaliditu jenom úrazem třeba, řekne, že to tam má vsechno a klient pak nadává na pojistovnu, že mu neplní. Nebo, že se klientovi stane něco v tzv "karenčních dobách", to je pár měsíců od sjednání. Vztahuje se pouze na nemoci a je to ochranná lhůta pojišťovny, abych si neřek, že mě něco bolí, rychle si navýším pojistný částky na jeden měsíc a jdu k doktorovi. Tak proto tam jsou třeba 3 měsíce čekací doby ... atd.

 9. Jo, to dává smysl. A sebevražda taky samožřejmě.

 10. No, hlavně si nesjednat pojistku u pojišťovny ze stejnýho holdingu, jako mám hypo. To se pak člověk nestačí divit.

 11. Citace Původně odeslal marat Zobrazit příspěvek
  No, hlavně si nesjednat pojistku u pojišťovny ze stejnýho holdingu, jako mám hypo. To se pak člověk nestačí divit.
  proč ?

 12. životko mě připadá jako totální kravina.
  nakonec ti řeknou že se to na to nevztahuje. Snažší bude někde investovat(odkládat) částku co bude stát to životko.

 13. Citace Původně odeslal colbi Zobrazit příspěvek
  životko mě připadá jako totální kravina.
  nakonec ti řeknou že se to na to nevztahuje. Snažší bude někde investovat(odkládat) částku co bude stát to životko.
  No jasný, když by se nikomu nic nestalo, tak je to samozřejmě lepší si to dávat na stranu ... ale až tě zítra srazí auto, tak tam budeš mít naspořeno třeba 1500,- a s tim moc srandy neuděláš.

Hostujeme u Server powered by TELE3