360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Musí zboží prodávané v ČR mít vždy etiketu v češtině?

 1. Ahoj,

  dle ČOJ:

  Informace o výrobcích a službách musí být uvedeny v českém jazyce (§ 11). Některé jednotlivé informace mohou být poskytnuty i v podobě symbolů (piktogramů), které musí být srozumitelné, čitelné a úplné. V případě prodeje výrobků, při jejichž označení byly použity symboly (piktogramy), je však prodávající povinen na požádání vysvětlit nebo vhodně zpřístupnit spotřebiteli jejich význam.

  = to znamená, že veškeré zboží prodávané v ČR musí mít vždy etiketu v češtině? Nebo stačí mít v češtině popisky na e-shopu a výrobek jako takový již českou etiketu mít nemusí?

  Děkuji za vaše názory a zkušenosti.

  Filip

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Petr Pokorný poptává: Poptávám PR specialistu
  CoopS poptává: Poptáváme nastavení Mailerlite
  PetrGargulák poptává: Wordpres programátor
 3. To zalezi na druhu zbozi. Kdyz budete prodavat vidlicku, tak tam zadny popis nebude. Kdyz budete prodavat potraviny, urcuje zakon, jake informace tam musi byt. Napr. u kosmetiky muze byt slozeni v anglictine a pouzity piktogramy, ktere jsou standardizovany.

  Takze zbozi prodavane v CR nemusi mit vzdy etiketu. Nekdy musi mit etiketu ale nemusi byt v cestine. A nekdy musi byt v cestine.

  Jinak pokud se jedna o zbozi, ktere musi mit navod/slozeni (onu etiketu) tak popis na eshopu opravdu nestaci, musite k tomu davat minimalne pribalovy letak.

 4. Jedná se o doplňky stravy např. Creatin.

 5. Musi. Jen nevim zda primo etiketu nebo staci pribalovy letak.

 6. A přípablový leták musí být fyzicky papírek nebo to může být elektronický třeba PDF zaslaný na email?

 7. My musime tisknout takze mam za to ze i u potravin to bude podobne.

 8. Doplňky stravy to mají celkem přísné, příbalový leták pokud je, musí být součástí. Plus je tam toho dost, co se musí uvádět. Může být malá etiketa s odkazem na příbalový leták vložený do krabičky.

 9. Na kreatin určitě papírová podoba. Alespoň nálepka na krabičku (nejlevnější nejrychlejší řešení opatřit výrobek infomarcí).

 10. Ok, moc díky všem :-)

Hostujeme u Server powered by TELE3