360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 30

Ako znížiť odvody DPH - návrhy, nápady

 1. Dobrý deň, vlastním malú jednoosobovú s.r.o. na Slovensku, platca DPH. Mesačne mi vzniká povinnosť platiť cca 250,- eur DPH. Chcel by som sa poradiť akým spôsobom by som túto sumu vedel znížiť. Ponúkam služby, teda nejako extra nenakupujem žiadny tovar. Ďakujem za odpovede.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Media Monkey nabízí: HO! HO! HO! Merry Christmas!
  Pavel Janík poptává: Úprava Wordpress šablony
  Cloudi poptává: HTML 5 Bannery
 3. Nebyť plátcom DPH.

 4. Platiť DPH znamená dosahovať zisk. To nie je zlé.

 5. DPH plati klienti tobe, ty pak statu, nelze to legalne snizit, aniz bys neco nenakoupil (at uz sluzbu nebo tovar).

 6. Samozrejme, platiž DPH znamená dosahovať zisk. To je v poriadku. Veď práve nad tým rozmýšľam, čo by som teoreticky mohol nakupovať, a vytvárať ešte väčší zisk :-) Niekde som čítal, že najlepšie by bolo pre platiteľa DPH nakúpiť tovar (surovinu) od platiteľa DPH a následne z toho tovaru (suroviny) niečo vyrobiť a tak ďalej predať. Momentálne mi ide o to, že nedosahujem ročný obrat 49 790 ,- eur /ani polovicu/ aby som musel byť platcom. Ale zas ak by som chcel s.r.o. predať, ako platiteľ DPH má firma väčšiu hodnotu.

 7. Začni vnímat DPH správně - jako něco, co není tvoje a pouze to odvádíš za jiné. Potom máš po starostech. Jak s ním začneš kalkulovat v cenotvorbě, je to špatně.

  A jak na snížení? Nakupuj. Všechno co si dokážeš obhájit můžeš koupit na firmu. Minule tu někdo psal, jak si kupoval kávovar a robotický vysavač, protože to má "do kanceláře".

 8. Auto a lístky za benzín naftu. Pokud auto nemáš stačí smlouva o zapůjčení příp. pronájmu.

  Jinak vše co si dokážeš obhájit a používáš třeba v domácnosti.

 9. A zaplatí cestnú daň, okrem iného.

 10. 1. Auto, benzín (+ cestná daň)
  2. Notebook, doplnky kancelárie
  3. Kávovar, robotický vysávač a podobne

  A čo ďalej, keď to už všetko bude človek mať :-)

 11. na blbosti do domácnosti se vykašli, zaplat si nějaký pořádný a pořádně drahý kurs osobního rozvoje a jak podnikat, třeba tě tam naučí, že řešíš hlouposti a že nikdo nezbohatl obcházením odvodů. Proč potom podnikáš, když nechceš mít zisk? A stát přece také musí z něčeho žít.

 12. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  na blbosti do domácnosti se vykašli, zaplat si nějaký pořádný a pořádně drahý kurs osobního rozvoje a jak podnikat, třeba tě tam naučí, že řešíš hlouposti a že nikdo nezbohatl obcházením odvodů. Proč potom podnikáš, když nechceš mít zisk? A stát přece také musí z něčeho žít.
  Jeho otázka je zcela legitimní! Proč by měl on mít dobrý pocit z odvodů DPH, když z něj stát dělá zloděje a příživníka a snaží se mu znepříjemnit podnikání jak to jen jde? Navíc ti velcí tu žádné odvody nedělají.

  ---------- Příspěvek doplněn 26.05.2019 v 12:48 ----------

  Citace Původně odeslal 8520 Zobrazit příspěvek
  1. Auto, benzín (+ cestná daň)
  2. Notebook, doplnky kancelárie
  3. Kávovar, robotický vysávač a podobne

  A čo ďalej, keď to už všetko bude človek mať :-)
  Já třeba nakupuju nářadí. Nevím co děláš, ale vybavení se nikdy neztratí. U toho auta a benzínu záleží kolik projedeš. Nejen že platíš silniční daň, ale taky musíš vést knihu jízd, což už je opruz a další práce pro účetní, která to taky nedělá zadarmo.

 13. A proc vubec platce ses, kdyz nemas obrat? Koupil si hotovy sro?

  Jinak na cestaky pozor, tam musis dokazovat cesty v ramci cinnosti, pokud nemas moc naklady, tipuju, ze delas z domu/kanclu, takze tam je pak to auto risk, pokud nemas klienty po cely zemi a cesty za nima opravneny.

 14. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  A proc vubec platce ses, kdyz nemas obrat? Koupil si hotovy sro?

  Jinak na cestaky pozor, tam musis dokazovat cesty v ramci cinnosti, pokud nemas moc naklady, tipuju, ze delas z domu/kanclu, takze tam je pak to auto risk, pokud nemas klienty po cely zemi a cesty za nima opravneny.
  no tak cesťák mu dph asi nesníží.

  ---------- Příspěvek doplněn 26.05.2019 v 13:40 ----------

  Citace Původně odeslal marat Zobrazit příspěvek
  Jeho otázka je zcela legitimní! Proč by měl on mít dobrý pocit z odvodů DPH, když z něj stát dělá zloděje a příživníka a snaží se mu znepříjemnit podnikání jak to jen jde? Navíc ti velcí tu žádné odvody nedělají.

  ---------- Příspěvek doplněn 26.05.2019 v 12:48 ----------  Já třeba nakupuju nářadí. Nevím co děláš, ale vybavení se nikdy neztratí. U toho auta a benzínu záleží kolik projedeš. Nejen že platíš silniční daň, ale taky musíš vést knihu jízd, což už je opruz a další práce pro účetní, která to taky nedělá zadarmo.
  Co je legitimního na otázce, že nechce odvést něco co mu nepatří. To je to samé jako za socíku všichni co kradli tak vlastně podrývali zřízení a ještě by za to chtěli být třetím odbojem. Píše, že už skoro všechno má, přijde ti potom rozumné nakupovat zbytečnosti kvůli krácení odvodu DPH, mě ne, takže legální cesta snížení padá. Jinak samozřejmě nářadí je dobrá věc, pokud pro to máš skutečně využití a nepokazí se měsíc po záruce. Ono na to přijdeš s dobou a skutečnými potřebami. Jeden z našich velice dobře placených dodavatelů to taky dělal tak aby nemusel nic platit, ale v jeho podání to bylo proč si kupovat notebook za 40, když abych nemusel platit daně si mohu koupit za 100k i když je mu k ničemu. A ted když potřebuje nutně řešit bytovou situaci, tak nemá z čeho, jelikož svojí optimalizací daní má všechny peníze ve zbytečnostech a zrovna takových co se špatně prodávají za rozumnou cenu, takže si rve vlasy proč to v minulosti takto vlastně dělal, když už mohl mít našetřeno min. těch 20% co potřebuje na hypotéku.

 15. Cetak = moznost sbirat uctenky a odecitat si dph, cti mezi radky.

 16. a kvůli tomu platit silniční daň a mít opruz s vymýšlením a obhajováním jízd to fakt stojí zato.

 17. Paneboze, vsak presne to se mu snazim vysvetlit! :D

  Jinak staci mit auto na plyn a silnicka je 0, nebo sbirat uctenky od kamosu, na pumpe atd., tech par tisic silnicky se muze vratit klidne za tejden, ale jak jsem psal, je potreba aby to melo aspon trochu realnej zaklad.

 18. Toľko šaškovania pre pár euro.

  Tak nefakturuj na sročku.

 19. V čem podnikate, kdo jsou zakaznici ? ( platci, neplatci) ( podnikatele, nepodnikatele), zakazniky mate i ze zahranici ?

 20. Citace Původně odeslal dusivk Zobrazit příspěvek
  Platiť DPH znamená dosahovať zisk. To nie je zlé.
  To bohuzial nemusi byt pravda :(

 21. Presne tak, staci mit zamestnance a… :))

 22. Citace Původně odeslal Z.Jurak Zobrazit příspěvek
  V čem podnikate, kdo jsou zakaznici ? ( platci, neplatci) ( podnikatele, nepodnikatele), zakazniky mate i ze zahranici ?
  Práve to, že moje služby využívajú zákazníci, platci DPH aj neplatci, súkromné osoby aj firmy zo zahraničia. Jazdy si môžem fakturovať, keďže musím niekedy cestovať v rámci Strednej Európy. Myslím, že budem musieť rozšíriť svoje podnikanie o nejaké nové činnosti. A prečo som vlastne platca? No keď som začínal, vyžadoval si to odo mňa klient zo zahraničia...Prečo som položil túto otázku. Asi preto lebo v rôznych životných situáciách sa snažím správať triezvo a aj sporím, nerád rozhadzujem. Život ma naučil, že nič nie je zadarmo a vlastne som ani nič zadarmo od nikhoo nedostal. A preto keď je možné nejako ušetriť na odvodoch tak by som rád ušetril. :-) Môj prapraprastarý otec bol živnostník mlynár, jeho syn bol živnostník tesár /30-te roky, kríza 10 rokov v USA/, jeho syn bol živnostník tesár /, jeho syn môj starý otec bol pekár/stolár zamestanec počas socializmu, otec robotník na stavbe po prevrate v 89-tom živnostník až do dôchodku. Ja pokračujem v ich šlapajach. A prečo vlastne - pretože je niečo úžasné byť slobodný a byť sám sebe pánom aj keď to je niekedy veľmi náročné. Spoločnosť nás živnostníkov, s.r.o. odsudzuje - (mnohí závidia) ale nikto nevidí, že u nás neexistuje 8 hodinový pracovný čas, platená dovolenka a podobne. Je nedeľa, dopíšem tento blok a do 22.00 ešte niečo porobím :-) Takže ešte raz, otázku som položil len preto, aby som podiskutoval s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi :-) Každému ďakujem za doteraz zaslané návrhy a nápady.

 23. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  no tak cesťák mu dph asi nesníží.

  ---------- Příspěvek doplněn 26.05.2019 v 13:40 ----------  ...takže si rve vlasy proč to v minulosti takto vlastně dělal, když už mohl mít našetřeno min. těch 20% co potřebuje na hypotéku.
  tvl:) úplnej Kosťa Dobroděj, aby se mohl na 30 let zadlužit kvůli základní potřebě střechy nad hlavou, zaplatí cikánům zvýšení rodičovské i na sedmé dítě:)

 24. Citace Původně odeslal 8520 Zobrazit příspěvek
  1. Auto, benzín (+ cestná daň)
  2. Notebook, doplnky kancelárie
  3. Kávovar, robotický vysávač a podobne

  A čo ďalej, keď to už všetko bude človek mať :-)

  Dražší auto, dražší notebook, dražší kávovar i robotický vysavač :-)))

 25. Citace Původně odeslal 8520 Zobrazit příspěvek
  Práve to, že moje služby využívajú zákazníci, platci DPH aj neplatci, súkromné osoby aj firmy zo zahraničia. Jazdy si môžem fakturovať, keďže musím niekedy cestovať v rámci Strednej Európy. Myslím, že budem musieť rozšíriť svoje podnikanie o nejaké nové činnosti. A prečo som vlastne platca? No keď som začínal, vyžadoval si to odo mňa klient zo zahraničia...Prečo som položil túto otázku. Asi preto lebo v rôznych životných situáciách sa snažím správať triezvo a aj sporím, nerád rozhadzujem. Život ma naučil, že nič nie je zadarmo a vlastne som ani nič zadarmo od nikhoo nedostal. A preto keď je možné nejako ušetriť na odvodoch tak by som rád ušetril. :-) Môj prapraprastarý otec bol živnostník mlynár, jeho syn bol živnostník tesár /30-te roky, kríza 10 rokov v USA/, jeho syn bol živnostník tesár /, jeho syn môj starý otec bol pekár/stolár zamestanec počas socializmu, otec robotník na stavbe po prevrate v 89-tom živnostník až do dôchodku. Ja pokračujem v ich šlapajach. A prečo vlastne - pretože je niečo úžasné byť slobodný a byť sám sebe pánom aj keď to je niekedy veľmi náročné. Spoločnosť nás živnostníkov, s.r.o. odsudzuje - (mnohí závidia) ale nikto nevidí, že u nás neexistuje 8 hodinový pracovný čas, platená dovolenka a podobne. Je nedeľa, dopíšem tento blok a do 22.00 ešte niečo porobím :-) Takže ešte raz, otázku som položil len preto, aby som podiskutoval s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi :-) Každému ďakujem za doteraz zaslané návrhy a nápady.
  Většinou nemoralizuji, ale pokud se odvoláváš na předky, tak oni taky odkláněli odvody? Nic jsi nedostal zadarmo, to jsi chodil do soukromých škol a matka tě porodila doma. Společnost odsuzuje, proč myslíš že to tak je, když si někdo nepodnikající přečte toto vlákno?

 26. Citace Původně odeslal 8520 Zobrazit příspěvek
  Práve to, že moje služby využívajú zákazníci, platci DPH aj neplatci, súkromné osoby aj firmy zo zahraničia. Jazdy si môžem fakturovať, keďže musím niekedy cestovať v rámci Strednej Európy. Myslím, že budem musieť rozšíriť svoje podnikanie o nejaké nové činnosti. A prečo som vlastne platca? No keď som začínal, vyžadoval si to odo mňa klient zo zahraničia...Prečo som položil túto otázku. Asi preto lebo v rôznych životných situáciách sa snažím správať triezvo a aj sporím, nerád rozhadzujem. Život ma naučil, že nič nie je zadarmo a vlastne som ani nič zadarmo od nikhoo nedostal. A preto keď je možné nejako ušetriť na odvodoch tak by som rád ušetril. :-) Môj prapraprastarý otec bol živnostník mlynár, jeho syn bol živnostník tesár /30-te roky, kríza 10 rokov v USA/, jeho syn bol živnostník tesár /, jeho syn môj starý otec bol pekár/stolár zamestanec počas socializmu, otec robotník na stavbe po prevrate v 89-tom živnostník až do dôchodku. Ja pokračujem v ich šlapajach. A prečo vlastne - pretože je niečo úžasné byť slobodný a byť sám sebe pánom aj keď to je niekedy veľmi náročné. Spoločnosť nás živnostníkov, s.r.o. odsudzuje - (mnohí závidia) ale nikto nevidí, že u nás neexistuje 8 hodinový pracovný čas, platená dovolenka a podobne. Je nedeľa, dopíšem tento blok a do 22.00 ešte niečo porobím :-) Takže ešte raz, otázku som položil len preto, aby som podiskutoval s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi :-) Každému ďakujem za doteraz zaslané návrhy a nápady.
  To má 2 roviny:

  a) morální - jezdíte po silnicích, chodíte k lékařům, bojíte se zločinnosti ....- tak plaťte daně

  b) co konkrétně dělát, jaký mate obrat cca, proč jste zakládal s.r.o. ?

 27. ale nyní už je to úplně v jiné rovině, v podstatě pokud platíš poctivě daně tak udržuješ estabilishment na kyslíku a tento estabilishment žádné živnostníky a malé podnikatele nepotřebuje. Za peníze které vydojí na eet si koupí hlasy a pak váš všechny pošle do Anofertu nebo na ubytovny. Takže plaťte, já už na to z vysoka..

 28. môžeme vymyslieť fiktívne vratký na daniach :) SK-CZ-PL keď tak napíšte spravu :)

 29. krátit DPH se nevyplácí nikde. Možnost je mít paralelně ještě firmu která je neplátcem DPH a prodeje vhodně rozdělovat mezi tyto dvě firmy. Zcela se vyhnout DPH nedá.

 30. dá..založíš nebo koupíš novou, udělalo to letos o 28 % více než loni :)

  https://www.euro.cz/byznys/pocet-nes...ezenym-1458013

 31. Citace Původně odeslal BBCUK Zobrazit příspěvek
  krátit DPH se nevyplácí nikde. Možnost je mít paralelně ještě firmu která je neplátcem DPH a prodeje vhodně rozdělovat mezi tyto dvě firmy. Zcela se vyhnout DPH nedá.
  BBCUK - proč tu návádíš k trestné činnosti - rozdělovaní fakturace umyslně a účelově dle toho zda klient je plátce nebo neplátce je klasické zneužití práva a nad 50 000 škody je to trestný čit. To že to tak někdo dělá je jiná věc.

Hostujeme u Server powered by TELE3