360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Kontrola z živnostenského úřadu

 1. Ahoj,

  přišla mi datovkou zpráva o zahájené kontrole z živn. úřadu co se týče mé (již neaktivní) s.r.o. a nejsem si u dvou věcí jistý, co po mě chtějí:
  1. "doklad prokazující právní důvod pro užívání prostor, v nichž má právnická osoba umístěno sídlo - § 31odst. 2 živnostenského zákona" - myslí se tímto Souhlas s umístěním sídla podepsaným vlastníkem nemovitosti? Pokud ano, vadí, že bude nový (podepsaný až teď)? Při zakládání firmy jsem měl tyto souhlasy 2, ale jeden mi sebral notář a druhý právě živn. úřad.
  2. "doklady prokazující provozování živnosti - § 31 odst. 15 živnostenského zákona" - jak mám prokázat, že provozuji živnost? Vydané faktury? Již nějakou dobu žádné nemám.

  Za jakékoli rady budu moc vděčný. Děkuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Zdeněk Skulínek nabízí: Kreditní systém pro Váš web
  Primakluk poptává: Poptávka designu titulní stránky
  Syndy prodává: Prodám doménu HrackyKocarky.cz
 3. 1) nech si udělat aktuální. Nikomu a ničemu to vadit nebude. Pokud náhodou ano, tak bude originál na příslušném soudě. Odkázat se můžeš na něj.
  2) ano faktury by byly dostačující. Pokud nemáš, tak jim dej poslední fakturu vystavenou a bude klid. Kdyby rozporovaly, tak jim řekni, že je s.r.o. neaktivní.

 4. Co se týká toho souhlasu, tak ty si tam můžeš datum udělení/podepsání souhlasu napsat jakýkoliv, stačí podepsat a uznat podpis za vlastní můžeš kdykoliv, důležitý je datum podpisu/sepsání dokumentu, a né datum kdy byl ověřen podpis...

 5. Je to jedno jaký tam bude datum. Zpětně je to nezajímá, protože to už za ně ověřil soud.
  Pokud chtějí aktuální souhlas, tak tam musí být aktuální datum.

 6. Moc děkuji za odpovědi. Dnes jsem na ŽŮ volal a bylo mi řečeno, že jelikož je vlastníkem dané nemovitosti člověk z rodiny, souhlas nepotřebují a jen na místě podepíšu nějaké prohlášení.

  Ještě bych se rád zeptal na jednu věc. Poslední bod, co po mě chtějí je: "doklad prokazující splnění informační povinnosti týkající se rozsahu, podmínek a způsobu uplatnění odpovědnosti za vady výrobků a služeb - reklamace, spolu s údaji o tom, kde lze reklamaci uplatnit a o provádění záručních oprav - § 13 zákona o ochraně spotřebitele" - výrobky neprodávám, jen poskytuji služby (programování a školení) a nikdy jsem žádnou reklamaci neměl. Co všechno musí být v takovém dokumentu, případně existuje nějaký vzor?

  Děkuji

Hostujeme u Server powered by TELE3