DigitalUP.cz - praktické školení online marketingu pro podnikatele
Zobrazují se odpovědi 1 až 12 z 12

Brooker pro akcie - Degiro zkušenosti?

 1. Zdravím,

  v současné době používám E-Brooker u Fio banky, nicméně začal jsem pátrat po jiných možnostech.

  Máte někdo zkušenosti s Degiro? Co jsem zjistil tak slibují šíleně malé poplatky, je v tom nějaký háček?

  Díky.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. S Degirem zkušenost nemám, ale v době, kdy jsem řešil ke komu jít, mě tuším odradilo to, že sídlili na Kypru, ale nevím, možná si to jen mylně vybavuju.

  Taky jsem u Fia, proč chcete jinam?

  ---
  Upraveno:
  Aha, tak jsem se díval a asi jsem se spletl. Jsou z Nizozemí.
  Naposledy upravil Cuprumov : 15.05.2019 v 12:52

 4. Citace Původně odeslal Cuprumov Zobrazit příspěvek
  Taky jsem u Fia, proč chcete jinam?
  Prakticky nic přímo negativního na FIO nemám. Jen uvažuju o trošku častějším obchodování za menší částky a poplatky na US nebo DE burze už by v tomto byly dost znát.

 5. Já jsem s Fio spokojený. Jinak určitě IB, popř. pokud nemáte na min. vklad, tak pak jedině Lynx.

 6. Citace Původně odeslal Ariwenie Zobrazit příspěvek
  Prakticky nic přímo negativního na FIO nemám. Jen uvažuju o trošku častějším obchodování za menší částky a poplatky na US nebo DE burze už by v tomto byly dost znát.
  Aha, tak tomu rozumím. Já dělám nižší jednotky obchodů ročně, takže mi to bohatě stačí.

 7. Citace Původně odeslal Cuprumov Zobrazit příspěvek
  Aha, tak tomu rozumím. Já dělám nižší jednotky obchodů ročně, takže mi to bohatě stačí.
  Já právě taky a chci trošku začít experimentovat a jiní brokeři nabízejí razantně menší poplatky pro zahraniční burzy.

  ---------- Příspěvek doplněn 15.05.2019 v 13:14 ----------

  Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Já jsem s Fio spokojený. Jinak určitě IB, popř. pokud nemáte na min. vklad, tak pak jedině Lynx.
  u IB je zase poplatek i za vklad 1% což taky není příjemné při jejich vstupu dát 100USD jen za vklad, a Lynx je na tom koukám poplatky stále daleko hůře než to Degiro.

  Když srovnávám vše co tu zmiňujete, tak to Degiro se mi pořád jeví nejlepší, nicméně to nikdo nepoužíváte, tak by mě zajímalo v čem bude ten háček :D

 8. Kdyz chcete US ci DE akcie a hledate konkurencni prostredi (spread, poplatky, platforma, kvalita dat, min vklad, paka, atd...) proc hledate mezi retail brokery v CR, kde moc moznosti a konkurence neni, protoze je to maly trh? Poohlizel bych se urcite po brokerech v US, Canada, EU, UK. Prohledal bych financnik.cz, nebo/a se podival po serverech, ktere se porovnavanim brokeru zabyvaji.

 9. @Ariwenie: IB má 1% poplatek za vklady? Nějaký odkaz? Já za vklad tedy nikdy neplatil. Co vidím v ceníku, tak se platí jedině za vklady v hotovosti, což předpokládám stejně nechceš.

 10. Také o poplatcích za vklad u IB nevím. Co tam je, to jsou nějaké min. poplatky i když neobchodujete (activity fee) a je tam ten min. vklad. Nevím teď kolik, ale bývalo to kolem dvou set táců, což není zas tak moc.

 11. Máte pravdu, nevšiml jsem si té hotovosti, moje chyba.

 12. Degiro pouzivam jiz od roku 2015. Ano, ma sve mouchy, ale je treba brat v potaz, ze je to execution-only broker, takze nenabizi zadne extra veci jako jini brokeri (analyzy, tooly apod) - proste jen nakup/prodej. A to vse za opravdu nizke poplatky, pokud clovek obchoduje s rozumem (ne kvanta penny stocks apod.).

  To, ze nema prilis dobra data, mi taky nevadi. Na netu je kupa jinych real-time sluzeb, kt. zobrazuji data. A pokud koupim 2 Apply za 101,55 misto 101,51 v danou chvili, tak uprimne, v dlouhodobem horizontu je to zcela jedno, jsou to drobne.

  Pro retail. investora je to dobra volba. Jde v pohode nakupovat pres appku, nizke ci zdarma (nektere ETF) poplatky idealni na pravidelne investovani, zakaznicka podpora se snazi, i kdyz byvala mnohem lepsi. Za me celkova spokojenost, mohu doporucit.

  Fio ebroker mam jen a pouze na CZ akcie - sice je tam trochu vyssi poplatek, ale mam to hlavne kvuli dividend. U Degira se dani kolem 30 %, kdezto u ebrokeru, treba u CEZu, je to klasicky 15 %. Jinak ebroker ma celkem vysoke poplatky na US/ETF atd., proto tam nekupuji nic jineho nez CZ akcie.

  Jo a hacek u degiro poplatku, nedavno jsem narazil na jeden prispevek primo od degira, ktery to udajne objasnuje: https://www.boards.ie/vbulletin//sho...27&postcount=1 Nevim, nejsem odbornik, ale mozna by to tak mohlo byt.

 13. Degiro je fajn kdyz si nekdo chce rychle a nekomplikovane vyzkouset investovani. Ma vsak jednu zasadni chybu: Kvuli majetkove strukture se plati 35% srazkova dan z dividend misto 15%. Jinak by nemelo chybu.

  Tohle mi napsali na dotaz:
  České dividendy jsou u DEGIRO daněny sazbou 35%, což je sazba pro nerezidenty ČR. Důvodem je to, že cenné papíry jsou drženy na omnibus účtu u našeho správce aktiv v Nizozemsku a na jeho jméno. Naši klienti jsou koncovými vlastníky těchto cenných papírů a mají veškerá ekonomická práva spojenou s držbou těchto cenných papírů. Stejný problém se zdaněním domácích dividend má společnost také v Portugalsku a to ze stejného důvodu jako v ČR, v ostatních zemích je výplata lokálních dividend v pořádku.

  DEGIRO poskytuje své služby ve všech 18 zemích na základě směrnice MiFID (https://cs.wikipedia.org/wiki/MiFID). Bohužel česká legislativa je zastaralejší a není tak plně kompatibilní s touto směrnicí. DEGIRO se tento problém snažilo již několikrát vyřešit, bohužel neúspěšně. Navíc potřebné certifikáty by musely vystavit veškeré články řetězce vlastnictví a tyto subjekty v této záležitosti odmítají spolupracovat.

  Jediným způsobem, jak je možné přeplatek daně získat zpět, je jednotlivé obstarání všech certifikátů a dokumentů, které jsou potřeba od všech subjektů, nicméně tento proces je zpoplatněn 250 EUR. Poplatek je naúčtován pouze v případě kladného výsledku, jelikož ten není zaručen. Dejte nám prosím vědět, pokud byste chtěl tento postup zahájit.

  Klienti jsou již téměř 2 roky o výši zdanění českých dividend informováni prostřednictvím upozornění přímo v platformě + na webových stránkách. Jelikož není možné z naší strany tento problém vyřešit, nabídli jsme klientům alespoň alternativu, jak získat české dividendy s 15% zdaněním, a to prostřednictvím produktů CFD (informace je vystavena také jako upozornění přímo v platformě).

  Tato situace poškozuje jak naše klienty, tak i naší společnost, proto věřte, že jsme se tuto situaci se zdaněním českých dividend snažili vyřešit, z naší strany však bohužel neexistuje řešení.

Hostujeme u Server powered by TELE3