Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Placení DPH UK+CZ

 1. Zdravím všechny,

  momentálně se potýkají s nepříjemností, kterou nám oznámila paní účetní a rádi bychom znali zkušenosti/názor někoho dalšího.

  Zboží objednáváme pravidelně z UK, kde jsme jako neplátci museli platit jejich VAT 20 %. Nyní jsme se dozvěděli, že jsme u nich VAT platit neměli ( v průběhu jsme se stali identifikovanou osobou) a měli odvádět DPH tady v Česku. Jde o že se teď po nás chce, abychom zpětně odvedli DPH za nakoupené zboží. Částka to není nejmenší a velmi by nám uškodila. Řešili jste někdo podobnou situaci? Přijde nám zvláštní, když jsme už jednou DPH zaplatili, abychom ho museli platit znovu. Předem díky za odpovědi.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Jak zboží bylo dopraveno ?

 4. DPH za zboží jste platili v ceně anglickému dodavateli, tudíž bylo odvedenou ve Velké Británii. Od okamžiku kdy jste se stali identifikovanou osobou, měla být cena bez DPH a daň jste měli dovyměřit vy a odvést českému Fin. úřadu. Takže z pohledu Česka jste daň zatím vůbec nezaplatili.

 5. Je to tak, z pohledu ČR jste meli odvest DPH a neodvedli...

 6. Tady asi nezbývá nic jiného než kontaktovat dodavatele, domluvit se s ním ať opraví faktury na částky bez daně. On bude muset v každém měsíci kterého se to týká podat dodatečné daňové přiznání. Takže bych mu za to něco dal, bude s tím mít práci. Jakmile mu finanční úřad v jeho zemi vrátí DPH, měl by to přeposlat vám.

 7. Citace Původně odeslal Poool Zobrazit příspěvek
  Tady asi nezbývá nic jiného než kontaktovat dodavatele, domluvit se s ním ať opraví faktury na částky bez daně. On bude muset v každém měsíci kterého se to týká podat dodatečné daňové přiznání. Takže bych mu za to něco dal, bude s tím mít práci. Jakmile mu finanční úřad v jeho zemi vrátí DPH, měl by to přeposlat vám.
  Už vidím jak to nějaký dodavatel dělá. Zaplatit a požádat o vrácení ze zemí EU v Česku, tedy pokud to u zboží lze.

Hostujeme u Server powered by TELE3