Pro klienta potřebuji vytvořit nový import dat ze CRM do eshopu, který bude stejně uživatelsky přívětivý, jako současné řešení.

Jak to funguje nyní:

V Zoho CRM je evidence produktů pro eshop, který je postaven na Woocommerce. Eshop je dvojjazyčný (CZ + EN). Na straně WP je použit plugin All import, který přes Zoho API v1 stáhne dle importní definice (je jich několik) data ze CRM v xml formátu a ty naimportuje do Woocommerce. Vše je uživatelsky snadno nastavitelné a import dokáže snadno spustit jakýkoliv redaktor webu.

Jelikož API v1 na konci roku končí a je nahrazeno API v2, které již stejný způsob autentizace a stažení xml přes URL nepodporuje, potřebuji vyřešit importy ve formátu JSON. Žádný plně funkční WP plugin podobný All import, který by uměl JSON, jsem bohužel nenašel. Více info o API viz https://www.zoho.com/crm/help/api-diff/.

Jak by to mělo fungovat:

Napadají mě dvě varianty řešení.

1. Naprogramovat plugin ve stylu All import, což bude zřejmě náročné a drahé vzhledem k požadované funkcionalitě.

2. Naprogramovat nějaký "malý" plugin/script, který by stáhl data ze CRM, konvertoval je do xml, které se lokálně uloží na server, a poté opět využít All import pro jejich naimportování do Woocommerce.

Jak jinak by se to ještě dalo řešit?


V nabídce mi prosím zašlete, jak byste to řešili, kolik času a peněz by to stálo, a ideálně i předchozí zkušenosti s importy dat (reference, kde lze funkčnost dodaného řešení ověřit).

Díky.

P.S.: uvedený orientační rozpočet není směrodatný, musel jsem něco zaškrtnout...