logo
13.05.2019 10:37
1
Ahoj, nenastavoval tu někde SPF pro netdirect? Konkrétně můj stav... doménu mám na Active24, emailové schránky na savana.cz, a nyní už si nevím rady a na netdirectu už mi taky neví poradit, už ani nevím, zda stačí nastavit na DNS záznamy TXT na Active24, nebo i SPF záznam na savaně u domény.

Aktuálně mám za sebou i plno variant zápisů... protože jsem dostal toto:
Pro správnou funkčnost systémových emailů je třeba nastavit SPF záznam ve Vašich DNS.
Pokud již SPF záznam v DNS máte, vložte do stávajícího textového pole SPF hodnotu:
include:spf.netdirect.cz
Přiklad: @ TXT v=spf1 mx include:spf.xyz.com include:spf.netdirect.cz ~all

Pokud SPF záznam ve svých DNS ještě nemáte, vložte nový TXT záznam pro kořenovou doménu:
v=spf1 mx include:spf.netdirect.cz ~all
Přiklad: @ TXT v=spf1 mx include:spf.netdirect.cz ~all


Zkoušelo se již mnoho... v prvním případě za xyz.com doplněna naše doména, což nevím zda je dobře... ale asi ano, a maily pořád fastcentrik neodesílá.

Proto zkouším vás, odborníky, kteří toho už vytvořili a udělali hodně, zda to někdo nemá, nebo podobně a jak a kam co nastavit, aby ten fastcentrik ty mail odeslal.

Díky za případnou pomoc. M.
13.05.2019 10:49
2
z active24 vse smerujes (asi) NSSETem na hosting na savanu, tak si to vse nastav na savane v sekci DNS, ne? savana ma vybodnou podporu, ujistit se v nastaveni muzes dotazem na podpore.
13.05.2019 10:53
3
Tedy ten TXT záznam na Active vůbec neřešit, smazat? A vše nastavit na savaně ikdyž tam mám směrované jen MX? Doménu jako takovou mám v rámci DNS nasměrovanou na Netdirect. Vím, že Savana má výbornou podporu, proto u ní jsem, ale ptám se nejdříve tady, kdy to už někdo dělal...
13.05.2019 11:11
4
Mas to nejak vse moc pomotany.

Domenu mas koupenou v Active, tu smerujes na hosting na Savana (tam ti bezi web a maily), takze tam si v sekci DNS nastav to SPF. Co jineho tedy smerujes na Netdirect?
13.05.2019 11:31
5
Ano, je to pomotané, proto už nevím kde co nastavit. Jinak stav je přesně ten, že web běží na netdirectu, tam máme DNS A záznamy a CNAME záznamy na doméně u Active nastaveny. Pak máme emailové schránky u savany, tedy tam máme nasměroané MX záznamy na mx1 a mx2.savana.cz a na savaně přidanou doménu a založené schránky, které fungují. A problém je v tom, že se neví, jak a kam nastavit to SPF, z netdirectu poslali jen instrukce a helpdesk už taky neví, reps. posílá jen obecné informace .... a web maily z formulářů a objednávky nedoručí, tedy nepošle. A nyní, kam SPF nastavit? na doménu u Active, což jsme udělali a nic, nebo na savanu, kam jsou vlastně nasměrované jen MX? Nebo je potřeba na active přidat ještě další DNS záznamy na savanu nasměrované?
13.05.2019 14:17
6
Domena by mela byt podepsana SPF (DMARc, DKIM) na hostingu kde jsou hostovane maily, tj. na Savana. :D
07.06.2019 13:07
7
Hezký den,

Oleg radí správně, tohle nastavení je potřeba vyřešit u Vašeho registrátora domény/hostingu. My Vám pak moc rádi pomůžeme v rámci naší administrace.

Tým NetDirect
07.06.2019 13:30
8
Původně odeslal NetDirect s.r.o.
Hezký den,

Oleg radí správně, tohle nastavení je potřeba vyřešit u Vašeho registrátora domény/hostingu. My Vám pak moc rádi pomůžeme v rámci naší administrace.

Tým NetDirect
Zdravím, jojo, toto je vyřešené... a vše je jak má být.