Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Přístup ke zdrojovému kódu webové aplikaci

 1. Objednali jsme si u dodavatele vytvoření webové aplikace. Tato aplikace se vždy musí "buildovat" a tento vytvořený kód se nasadí na produkci. Nemůžeme se tedy připojit na FTP, stáhnout si soubory, ty upravit a zase je nahrát. Soubory na FTP jsou již "vybuildované" a proto pro nás neupravitelné.

  S dodavatelem bohužel nemáme sepsanou smlouvu, sepsali jsme pouze specifikaci podle našich požadavků, podle kterých se celá webová aplikace naprogramovala. Na základě faktur se následně platily fakturované hodiny.

  Chtěl bych se s Vámi poradit zdali máme právo na přístup ke zdrojovému kódu pokud nemáme sepsanou smlouvu ve které by bylo výslovně uvedeno, že zdrojové kódy budou předány? Dodavatel použil kód k vývoji další aplikace pro jiné klienty a proto by jej nerad předal. Dodavatel je právnická osoba.

  Dodám pouze, že jsem Googlil, hledal na Webtrhu, vím že tento dotaz zodpoví relativně spolehlivě pouze právník, ale dělám si nyní pouze průzkum.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Nemáš smlouvu, tak máš smůlu. Chtěl jsi aplikaci a ne zdrojáky.

 4. Citace Původně odeslal Wladass Zobrazit příspěvek
  Nemáš smlouvu, tak máš smůlu. Chtěl jsi aplikaci a ne zdrojáky.
  Máš s tím reálně zkušenosti a něco podobného si řešil nebo si pouze myslíš (předpokládáš že to tak je)?

 5. jelikoz je to pravnicka osoba, tak narok na zdrojaky urcite nemas... Majetkova prava maji oni... Od tohodle se pisou smlouvy.

 6. Pokial si nevymienil (napr. v specifikacii, alebo inej komunikacii) dodanie zdrojakov, ale len dodanie aplikacie s urcitou funkcnostou, tak mas v tejto faze smolu. Skus sa s dodavatelom dohodnut na odovzdani zdrojakov za dalsiu uplatu, alebo uzavretim nejakej zmluvy v takej forme, ze zdrojaky nebudete moct dalej distribuovat a budu sluzit len na upravu aplikacie.

  Aplikacia teda bezi u dodavatela?

 7. Díky za info.

  Citace Původně odeslal ne Zobrazit příspěvek
  Pokial si nevymienil (napr. v specifikacii, alebo inej komunikacii) dodanie zdrojakov, ale len dodanie aplikacie s urcitou funkcnostou, tak mas v tejto faze smolu. Skus sa s dodavatelom dohodnut na odovzdani zdrojakov za dalsiu uplatu, alebo uzavretim nejakej zmluvy v takej forme, ze zdrojaky nebudete moct dalej distribuovat a budu sluzit len na upravu aplikacie.

  Aplikacia teda bezi u dodavatela?
  Aplikace běží u nás (na našem serveru na který máme přístup).

 8. a v com je naprogramovana?

 9. Myslím že je to ASP.NET

 10. Je to poměrně běžná praxe. Některé společnosti to mají dokonce tak, že musíš provozovat na jejich železe a nemáš šanci se ke zdrojakům dostat nikdy.

 11. Me prijde logicky, ze kdyz jdu do obchodu, tak dostanu za tu cenu finalni vyrobek - sablonu na jeho vyrobu bych teda v obchode zadara necekal :D

Hostujeme u Server powered by TELE3