Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Sklik měření konverzí

 1. Dobrý den,
  nevíte prosím někdo, jak si vyjet v nějakém formátu čísla všech objednávek, které Sklik zahlásil jako konverzi? (předáváme ID takže by to měl Sklik vědět). Potřebujeme to z toho důvodu, že nám Analytics neustále hlásí polovinu konverzí než ukazuje Sklik. Domníváme se, že se nám velká část objednávek ukazuje z Sklik jako konverze 2x a bez toho, aniž bychom věděli, u kterých objednávek se toto děje to nedokážeme opravit.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Neporovnávejte konverze mezi analytics a sklikem. Metodika, kterou vyhodnocují konverzi oba systémy je úplně jiná, takže to nikdy sedět nebude. Chyba by spíš byla, kdyby tato čísla seděla :)

  Takže rada zní: neporovnávejte mezi sebou čísla těchto systémů, nejde to porovnat.

 4. Samozřejmě, že nebudou sedět stejně. Obecně se všude píše, že odchylka je okolo 20%. My máme ale odchylku 100%, takže máme někde chybu a řešit to musíme.

 5. ne, není odchylka 20%. Odchylka může být klidně 100%. Nejde nijak říct, jaká bude odchylka.

  Zřejmě si pletete odchylku mezi počtem kliků v skliku a počtem návštěv v GA. Tam to může být třeba 20%. Ale u konverzí to nejde říct. Právě kvůli metodice. Zjistěte si něco o tom, jak vyhodnocuje konverzi sklik a jak GA. Pak uvidíte, že nejde stanovit žádnou procentuelní odchylku. Závisí to totiž na mnoha faktorech.

 6. Děkuji za odpověď, ale vůbec mi nepomohla v mém původním dotazu - je nějak možné z Sklik (nebo případně Adwords) stáhnout ID objednávek, které byly započteny jako konverzní?

 7. Ne neni. Takova data se tam neposilaji.

 8. Pokud se nepletu, tak do Skliku žádné ID konverze ani nic podobného neposíláte. Jenom hodnotu/cenu objednaného zboží, nic víc.
  Jinak Pavel Hořelica má naprostou pravdu. Co vám třeba říkají atribuce v GA? Jak máte nastaveno?

 9. Na atribuce se podívám, na ně jsem zapomněl. Díky.

Hostujeme u Server powered by TELE3