Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Podnikání s výrobkem, který vznikl ze dvou již existujících produktů

 1. Zdravím Webtržníci,

  rád bych se pokusil podnikat a mám dotaz, na který se mi nepovedlo najít na internetu odpověď.

  Rád bych vytvořil nový produkt smícháním dvou již existujících - jedná se o jednoduché prášky. Tento nový produkt bych prodával pod svoji značkou. Samozřejmě by etiketa byla dle zákona a balení by probíhalo v ochranné atmosféře.

  Pokusil jsem se výrobce kontaktovat s dotazem, zda mohu jeho výrobek použít pro svůj vlastní, nicméně firma nesídlí v Česku a nedostal jsem odpověď. Pravděpodobně se mým dotazem ani nikdo nezabýval.

  Zajímá mě tedy, zda je tento způsob podnikání legální.

  Pozn.: V obchodních podmínkách na webu (který slouží zároveň jako e-shop) výrobce zákaz "přeprodeje" produktu ani jeho použití pro jiný výrobek není.

  Díky za každou radu.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Záleží, o jaké konkrétní prášky se jedná. Prakticky každý prášek má patent, aby ho právě ostatní nevykrádali (tudíž ani nemusí psát na webu zákaz přeprodeje, protože pokud někdo jejich prášek použije a nějaký dobrák to bonzne, následuje rovnou žaloba anebo přinejmenším mimosoudní vyrovnání). Pokud by šlo o něco přírodního, co jen někdo zabalil do pilulky a ty bys nakombinoval 2 různé látky, tak je to v pořádku. Pokud ale tvůj produkt může vzniknout pouze ze zmíněných 2 prášků, je to už ilegální. Je to jako vzít Lego a Merkur, dát to do jednoho balení a prodávat jako nový produkt. :) Zejména pokud bys ten tvůj prášek prezentoval jako kombinaci zmíněných jiných přášků, tak by to byl vyloženě freeride a parazitování na značce.

  Z byznysového hlediska pro nikoho nedává smysl, aby na jeho produktu vydělával někdo jiný, než on sám. Takže doporučuji spíše zjistit, odkud získávají ty látky (takový reverse engineering) a pokud nepůjde o nějakou patentovanou syntetickou látku, tak si vytvořit stejné látky někde sám a ty pak smíchat. Jiné legální řešení mě nenapadá. Určitě můžeš zkusit jim ještě jednou napsat, ale k tomuhle podle mě ani jeden z nich svolení nedá. Leda za nějakou tučnou licenci, příp. procenta z prodeje.

 4. co se stane, když slovák zapije viagru panákem borovičky?
  vyjebe celú flašu

 5. Nemuzete vzit neci produkt a prodavat jej pod svou znackou. Takze ne neni to mozne.

 6. Citace Původně odeslal classic Zobrazit příspěvek
  co se stane, když slovák zapije viagru panákem borovičky?
  vyjebe celú flašu
  Já dal jednou 10 redbulů 10 vodek, kouli a ještě viagru ve finále a pohoda :D

Hostujeme u Server powered by TELE3