Automotive magazín Vehiklo Ventil + Facebook Vehiklo Ventil (8700 likes)
Zobrazují se odpovědi 1 až 3 z 3

PHP 8 implementuje JIT kompiler

 1. PHP 8 implementuje JIT (Just-In-Time) kompiler, mělo by díky tomu být rychlejší v matematických operacích. Webové aplikace to nejspíš zásadně neurychlí.

  Musings, ninja ones: PHP GR8
  Will the JIT make my website faster ?
  In all probability, not significantly.

  Maybe not the answer you were expecting: In the general case, applications written in PHP are I/O bound, and JIT works best on CPU bound code.
  Technický návrh
  PHP: rfc:jit
  PHP JIT is implemented as an almost independent part of OPcache. It may be enabled/disabled at PHP compile time and at run-time. When enabled, native code of PHP files is stored in an additional region of the OPcache shared memory and op_array→opcodes[].handler(s) keep pointers to the entry points of JIT-ed code. This approach doesn't require engine modification at all.

  We use DynAsm (developed for LuaJIT project) for generation of native code. It's a very lightweight and advanced tool, but does assume good, and very low-level development knowledge of target assembler languages.

  The quality of the JIT may be demonstrated on Mandelbrot benchmark published at https://gist.github.com/dstogov/12323ad13d3240aee8f1, where it improves performance more than 4 times (0.011 sec vs 0.046 sec on PHP 7.4).

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ty jejich benchmarky jsou dost směšné. Skoro to vypadá jako by PHP bylo nějaký zázrak v rychlosti. Proč používá PHP verze benchmarků bufferování výstupu a ostatní ne?

  Stačí si s tím trochu pohrát a třeba u Javy je naprosto jasné, že více než polovinu času to stráví vypisováním a nikoliv výpočtem. Tj. stačí přidat bufferování výstupu a hned mám čas asi 3x lepší.

  Jen na zkoušku jsem zkusil taky zkompilovat C verzi s -O2 a dostal jsem stejný čas, co tam mají oni. Tj. asi 0.013. Vyhodil jsem ty printf a jsem na 0.000...

  Ty benchmarky paradoxně ukazují na to, jak je PHP bez JIT děsivě pomalé oproti všemu ostatnímu. A vzhledem k tomu, že JIT bude mít jenom velmi malý vliv podle jejich vlastních slov, tak ta rychlost je tristní.

 4. Benchmark lze použít pro srovnání verzí PHP mezi sebou.

Hostujeme u Server powered by TELE3