Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Ukončení HPP, ŽL na hlavní poměr a nemocenská

 1. Dobrý den,

  mám zřízený ŽL, několik měsíců jej nevyužívám a mám jej vedený jako vedlejšák při práci HPP.

  Od 23.4. jsem na nemocenské a k dnešnímu dni mi oficiálně končí výpovědní lhůta, kterou jsem podal z mé strany jako zaměstnanec. Od 1.5. bude živnost vedená jako hlavní činnost a na nemocenské budu minimálně do konce května. Vyplatí se mi jí pozastavit?

  Ihned po ukončení prac. poměru jsem chtěl využívat jako. OSVČ, ale nyní se díky nemoci trošku věci pozastaví, avšak bych rád zůstal aktivní a zařizoval jiné věci z pohodlí domova (nákup materuálů aj.), které bych rád nakupoval na IČO. Je tohle možné s pozastavením ŽL? (uplatnit při nákupu)

  Nevím, jak by fungovala nemocenská zpočatá ke dni práce zaměstnance ve firmě, pokračována přes výpovědní lhůtu a převední ŽL do hlavní činnosti, zda pro mne finančně nebude výhodnější živnost po dobu nemocenské pozastavit? Děkuji všem za rady ! :-)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pracovní poměr bych ukončil až po ukončení nemocenské.

 4. Mezi námi, a nebylo by lepší tyto otázky položit mzdové účetní ve firmě? Ta je asi nejkvalifikovanější člověk k této odpovědi.

  Co se týká odpovědi přede mnou, tak to je úplně mimo, je tu karanční doba, tomu asi Tomáš K. nerozumí, proto bych si fakt na webtrhu radit nenechal.

 5. Karanční doba neexistuje, existuje karenční, ale ta se týká že první tři dny nemoci nebereš nic. Pracovní poměr ukonči normálně, přeruš živnostenský list a dober nemocenskou. Nakupovat na pozastavený ŽL není vhodné. Asi také záleží zda děláš u malé nebo velké organizace, jelikož malá, tě převádí po 14 2 týdnech pod OSSZ a nevím jak by se posuzovalo, když by ti živnost přešla na hlavní činnost, zřejmě by to mohlo mít za následek ukončení výplaty dávek, ale to jsi se měl především zeptat mzdové účetní a nebo na OSSZ a ne to řešit 30.4.!

Hostujeme u Server powered by TELE3