Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Stávka pilotů SAS, aneb jak z pohledu práva?

 1. Hezký den,

  narazil jsem na další článek ohledně stávky zaměstanců, v poslední době hodně populární, ale ptám se, jak to funguje?

  Společnosti vzniká obrovská škoda, zaměstanci ji objektivně poškozují, neplní si své pracovní povinnosti - oni za to nenesou odpovědnost? Jak je to z pohledu práva takové stávky?

  Děkuji za vysvětlení.

  https://www.novinky.cz/ekonomika/503...tne-prahy.html

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Bohuzel je to legalni vydiraci nastroj. Tudiz pokud se splni zakonne pozadavky tak je legalni stavkou firmu klidne znicit.

 4. Proč vydírací, třeba takovou stávku pracovníků České pošty bych klidně podpořil. A pokud piloti nemají dost volna, tak proč ne.

 5. Kdo zná reálné pracovní podmínky v "Západní Evropě", tak vidí i stávku jinak, než my, co žijem tady v tom blahobytstánu.

 6. Já osobně s odbory a těmito věcmi nesouhlasím, každý má právo podat výpověď a jít k lepšímu zaměstnavateli. Osobně jsem pro zavedení toho, co je v USA, to je možnost okamžitého ukončení pracovního poměru, to je podle mě nejlepší vyjednávací nástroj na firmu, typu: "nelíbí, tak si to zítra dělej za ty prachy sám". Stávka mi přijde stupidní v tom, že ti lidé nechtějí odejít, nemají lepší nabídku, nemají lepší práci, tak o čem vyjednávají?

 7. tak mě se to třeba líbí, ale jelikož dělám sám na sebe tak jediný kdo stávkou utrpí jsem já sám. Občas si sám sobě zastávkuji a pak přemýšlím jak to dohnat abych neskončil pod mostem. Ale kdybych byl zaměstnancem nějakého molocha nebo hnusného kapitalisty, tak bych burcoval v jednom kuse a lidi štval proti chlebodárci, je to takové spestření v té monotonosti a někdy i řehole. Každý ať si rozhodne co chce..kapitalista musí s tímto rizikem počítat, to by pak uměl každý jen tak vykořisťovat.

Hostujeme u Server powered by TELE3