Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 14 z 14

GoDaddy - náhoda, že zkoupí doménu, kterou zkouším, zda je volná?

 1. Dobrý den,

  zajímá mě, zda je možné, že když na domeny.cz zkouším domény ke koupi s koncovkou .com, tak za pár dní již volné nejsou a jsou koupené GoDaddy. Za náhodu bych to považovala, pokud by se mi to již nestalo po třetí :-( A to je jedná o domény, které si myslím, že nebudou moc poptávané....

  Adéla

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Stalo se mi to už dvakrát, bral bych to jako náhodu :D

 4. Myslím, že dopyty na nové domény sú skenované.

 5. Budu to tak brát :-D ale dnes to opět vytočilo, tak jsem se nad tím zamyslela, že to není už možný :-D

 6. Jako mě se to taky parkrát stalo... Rád bych té náhodě věřil, ale.... :D

 7. Citace Původně odeslal Gabonator Zobrazit příspěvek
  Myslím, že dopyty na nové domény sú skenované.
  Presne tak!

 8. kupuji pro klienty domény od samého počátku, existují případy, kdy samotný vyhledávač domén tohle odchytával a domény si bral, ale jednalo se snad vždy o malé projekty, u těch renomovaných tomu moc nevěřím.

  GoDaddy co vím max. některé domény označuje za VIP a prodává za vyšší cenu. Už mnohokrát jsem tohle různě testoval s náhodnými doménami a nikdy se mi to nepotvrdilo, podobné dohady vznikají snad od počátku.

  Tady bych zkontroloval kde to registroval, kolik má domén a co na nich má, z toho se dá usuzovat kdo to je a jaký byl jeho cíl. Nevěřím, že sám goDaddy tohle dělá, buď to byla náhoda nebo si to odchytl soused/kamarád/kolega či jen někdo s podobným nápadem, většina domén se registruje jen kvůli spekulacím.

 9. Mne corli domenu (a asi 6 podobnych) k projektu, kterou jsem nechal propadnout, protoze jsme od toho ustoupili (mel jsem ji reglou asi 5 let) a ted mi ji nabizi za 60k za kus :))) Ne primo godaddy, ale podobna domenova verbez.

 10. proč čorli, když sis je nechal propadnout, to je jen tvoje blbost

 11. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Mne corli domenu (a asi 6 podobnych) k projektu, kterou jsem nechal propadnout, protoze jsme od toho ustoupili (mel jsem ji reglou asi 5 let) a ted mi ji nabizi za 60k za kus :))) Ne primo godaddy, ale podobna domenova verbez.
  To že se kupujou expirovaný domény je naprosto normální. Málokterá expirovaná generická (hlavně teda .com, ale týká se to i ostatních) doména zůstane volná. Drtivou většinu někdo zaregistruje. Ono to dává smysl, protože dneska už je smysluplných volných generických domén tak málo, že se počítá každej kus, kterej má někde pro někoho smysl. A to že už tu doménu někdo zaregistroval v podstatě automaticky znamená, že má nějakej význam (a má potenciál na parking, nebo že ji někdo někdy koupí).

 12. Tak když ji někdo regne za účelem ti ji pak zptně prodat, je to sviňárna. Nechali jsme ji propadnout a už ji nechcem, takže to neřešim, jen jsem přišpíval k tématu, že to tak funguje.

  Jinak byl to název, kterej dával smysl jen nám + registrace překlepových a doplňkových je jasnej cíl, proč to někdo (velkej registrátor) udělal. Jen ať si ji užijou.

 13. Tohle dělá i jeden místní registrátor. Zaplatíš si speciální odchyt domény po expiraci a oni si jí koupí sami. Pak jí dají do vlastní dražby.
  Je to podobná sviňárna, jako kdyby jsis najmul právníka na koupi pozemku, on ho koupil sám a pak se ti ho pokoušel prodat za vyšší cenu.

 14. Domeny.cz patří Active24. Ti registrují přes ASCIO. GoDaddy se k tomu nedostane.

 15. Citace Původně odeslal marat Zobrazit příspěvek
  Tohle dělá i jeden místní registrátor. Zaplatíš si speciální odchyt domény po expiraci a oni si jí koupí sami. Pak jí dají do vlastní dražby.
  Kdo to dělá?

Hostujeme u Server powered by TELE3