Automotive magazín Vehiklo Ventil + Facebook Vehiklo Ventil (8700 likes)
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Program na duplicitní fotky

 1. Zdravím,

  mám tři různé XML feedy, kde jsou stejné obrázky (fotky) ale pod jiným názvem. Je nějaký program který mi vysortuje pouze duplicitní fotky?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Stáhni fotky, udělej jejich SHA a ty porovnej. Duplicity pak odstraň.

 4. Já mám v Mergado Store aplikaci Feed Image Editor. Ta umí duplicity vyhledávat. Ale kecal bych - takhle z hlavy nevím přesně, jak ta detekce funguje. Bylo by třeba to vyzkoušet.

  Náhled viz příloha níž.

  Jinak kromě toho, co píše vaclav.hodek výše (a má pravdu :-) se to dá udělat ručně i tak, že si člověk stáhne seznam všech IMGURL, stáhne na lokál nějakým download managemerem, pak seřadí podle velikosti souboru a očima projde. Zní to děsivě, ale v praxi to není tak hrozné. Jsou typy duplicit, které se tak najdou vcleku snadno.
  Přiložené miniatury Přiložené miniatury Klikněte na obrázek pro plnou velikost Název: fee.png Zobrazení: 20 Velikost: 93,7 KB  

 5. Tak jsem se zeptal a Image Editor kontroluje obsah souboru s obrázkem. Najde stejné obrázky i s různými názvy. Ale pozor, musí to být skutečně stejné soubory. To se týká i např. EXIF informací. Pokud by to byla sice stejná fotka, ale např. jindy uložená, už je jako stejné nevyhodnotí. V praxi toho ale nachází dost. To jsem na e-shopech viděl.

  ---------- Příspěvek doplněn 25.04.2019 v 12:15 ----------

  Tak jsem se zeptal ještě jednou. Ani ty EXIF nejsou problém.

  Za kouskování diskuse se omlouvám. Dneska mi to myslí nějak po částech :-(

Hostujeme u Server powered by TELE3