Hledáme investora pro realizaci velkoobchodní zakázky. Výnos od 20% za půl roku do 500% ročně.
22.04.2019 13:02
1
Zdravím.

hned ze začátku chci říci, že s uvedenými stránkami nemám nic společného a ani jim nechci dělat reklamu!

Ale stejně mi to nedá a zeptám se. Máte někdo zkušenosti s dluhopisy přes https://dluhopisy.cz/ a nebo https://ceskedluhopisy.cz/ ? Mám teď nějaké volné prostředky, které bych někam vložil tak mě zajímá, jestli tak už někdo neučinil. Jestli ano tak jaké dluhopisy máte a vyplácí ok?

Mě osobně zaujal tento dluhopis: https://dluhopisy.cz/dluhopisy-maxitip-premium-2022-665
Firma už běží nějakým rokem. Ale do hlavy mi nejde jedna věc. Proč firma, která má miliardové obraty žádá 24 000 000 přes dluhopisy ? Proč ? 24 milionu pro ně nejsou žádné velké peníze, které by neměli. Můžeme ti to někdo vysvětlit ?

Pak mě ještě zaujali
Firemní dluhopis společnosti Logika Ralsko | Ekologická likvidace 2021

Firemní dluhopis společnosti Carbo projekt Morava s.r.o. | Uhlí 2022

Firemní dluhopis společnosti HBR WOOD s.r.o. | Lesnictví 9,0

Má zde někdo zkušenost?
22.04.2019 13:30
2
To ze nekdo ma obrat, jeste neznamena, ze ma k dispozici vetsi prostredky.
22.04.2019 13:35
3
Původně odeslal josef.jebavy
To ze nekdo ma obrat, jeste neznamena, ze ma k dispozici vetsi prostredky.
Vím, že obrat se nerovná zisk. Ale i tak desítky milionů pro ně přeci nejsou větší prostředky ...

Obrat sázkové kanceláře Maxi-Tip v loňském roce dosahoval hodnoty 2,16 miliardy korun, což znamenalo meziroční nárůst o neskutečných 82%. Ještě výraznější zvýšení se však týkalo sázek uzavřených na internetu, jejichž obrat se oproti roku 2017 zvýšil 3,7krát na 1,38 miliardy Kč. Na pobočkách naopak obrat sázek mírně klesl a to o 5%. Pokud porovnáme tato čísla s rokem 2017 za všechny sázkové kanceláře, kdy celý segment sportovních sázek meziročně vzrostl o 12,4 procenta na 64,6 miliardy korun, tak je zřejmé, že si sázková kancelář Maxi-Tip stojí velmi dobře. Celá statistika meziročních ukazatelů je nicméně zkreslená tím, že Maxi-Tip začal sázky přes internet nabízet až v průběhu roku 2017. Především je nevypovídající poměr sázek uzavřených na internetu a na pobočce, kdy u Maxi-Tipu vychází zhruba na 63% ve prospěch internetu, ale u ostatních velkých českých sázkových kanceláří přesahuje hodnotu 90%.
22.04.2019 14:07
4
S firemními dluhopisy opatrně, také do nich občas investuji, ale je to moc práce. To co se tu emituje stojí většinou za prd, když se vždycky ponořím do hlubšího analyzování té či oné příležitosti, tak minim. u 90% dluhopisů neodpovídá zhodnocení riziku, které podstupujete. Nedávno psali o těchto dluhopisech článek na E15. Jinak v tuto chvíli mě to též táhne tímto směrem a to proto, že se domnívám, že jsou prostě nemovitosti i akcie příliš vysoko a musí přijít korekce. Takže taky chci část peněz které tam mám uvolnit a na 2, max. 3 roky přesunout do dluhopisů. Je teda otázka, zda přijde krize a pokud přijde, tak jak dlouho bude trvat. Ale já v to pevně doufám, protože již dva roky prakticky do výše zmiňovaného neinvestuji a co je nahoře, toho se zbavuji.
22.04.2019 15:19
5
V současnosti asi nejlepší zkušenost budou mít držitelé dluhopisů ZOOT. Kdy už si někdo uvědomí, že těch 5-8% v tomto segmentu za to nestojí a místo snech o rentiérském způsobu života je třeba začít něco dělat.
22.04.2019 15:34
6
ty jo, na to jak rizikovy jsou firemni dluhopisy, ten vynos teda nicmoc... To je tolik lidí co je ochotno pujcovat, ze je ten urok tak nizko? Asi jo...
28.04.2019 00:37
7
Plno firem nabizi da se rici toxicke dluhopisy. Je treba rozlisovat z jakeho duvodu firma vydava dluhopisy a radeji si nepujci v bance?
1) duvod je, ze banky nepujci firme diky spatnym hospodarskym vysledkum
2)banky nepujci kvuli jiz nesplacenym stavajicim zavazkum -prodleni v platbach
3)kratke historie spolecnosti
4)predmet podnikani nestimuje bankam typicky hazard, sazkovky, pujckove nebankovni, leasingove spolecnosti +nektere dalsi obory co banky nemaji rady nebo jsou na black listu
Korporatni dluhopisy nejsou pojistene ze zakona, tudiz riziko ztraty je pomerne vysoke a pro me v zasade neprijatelne, pokud se neruci nakym dalsi majetkem, krome tech "papirku"co vydavaji dotycne spolecnosti.
Radeji akcie s divi vynosem proverenych firem.
28.04.2019 15:41
8
Mozno trochu sedliackeho rozumu: Ak by bola firma prosperujuca a zdrava, v sucasnej dobe skoro-zapornych bankovych urokov nema pre nu zmysel si poziciavat cez dlhopisy...
01.05.2019 20:02
9
Firemni dluhopis jen po provereni ročních výkazů několik let na zpět. Pokud nemate prisrup do účetnictví firmy.
Mohu doporučit dluhopis DRFG.
01.05.2019 20:33
10
1) diverzifikujte a investujte jen ty peníze které můžete ztratit
2) bohužel hodně těch dluhopisů je diplomaticky řečeno problémových
3) Max.tip - obrat sice maj ale jsou též ve ztráte,
01.05.2019 20:55
11
Z mého pohledu nesmysl. Většina vytříděného plastového odpadu je dále nezpracovatelná, resp. neprodejná ke zpracování. Každá třídička časem skončí na tom, že musí skladovat tuny materiálu, který nakonec na své náklady nechat spálit. Mimo to třídička je pouze pás, u kterého stojí lidé.

Z mého pohledu nesmysl. Prodávají do domácností, ale za 8 měsíců se již nebudou smět prodávat kotle 4. a 5. emisní třídy, kdo tedy nyní řeší čím bude topit, uhlí si pravděpodobně nevybere. Tzn. zisky z uhlí nejspíš začnou klesat.

Z mého pohledu absolutní nesmysl. V celé ČR je kůrovec. O dřevo je nulový zájem. Většina manipuláků je v ČR již roky zavřená, dřevo tedy není kde zpracovat (nařezat ani skladovat), tím bude klesat jeho kvalita a nespotřebuje se ani jako palivové. To, že skupují porosty není tedy výhoda, ale úplná kravina.
03.10.2019 10:35
12
Docela dobrý komentář k dluhopisům https://www.idnes.cz/finance/investo...082509_inv_sov
08.07.2021 16:28
13
Také přispěji svoji trochou do mlýna s recenzí na dluhopisy.cz, kterou jsem se snažil dát kam se jen dalo..

VŠECHNY PĚKNĚ PROSÍM PŘEČTĚTE SI TOTO PŘED PRVNÍM NÁKUPEM na Dluhopisy.cz!
Rád bych touto cestou zejména všechny začínající investory obohatil o moji vlastní negativní zkušenost s Dluhopisy.cz a o informace, které jsem při této cestě posbíral.

CO JSOU DLUHOPISY.CZ?
Dluhopisy.cz jsou JEN a POUZE inzertním prostorem pro firmy, které z nějakých důvodů nechtějí či nemohou jít do klasických úvěrů od bank (zde už si prosím při vyhodnocování každé firmy pokládejte otázku PROČ to dělají touto cestou - dokážete vy sami riziko odhadnout lépe než banky?) Dluhopisy.cz jsou jen tržištěm, které žije z počtu inzerovaných emisí a z počtu prodaných dluhopisů - jejich hlavní motivací je zisk z kvantity obchodů a jedná se jenom o prostředníka! Svoji roli nedělají nijak špatně. Nákup skutečně proběhne tak jak má a podvodu při nákupu se bát nemusíte. Zde ovšem veškeré mé kladné pocity končí. Reakce při problémech jsou už na bodě mrazu.

VÝNOS 6 - 9 % p.a.
Finance jsou asi pro všechny hlavní motivací - průměrný výnos 6 - 9 % zní dobře ne? Strašně důležité je ale uvědomit si, že 6 - 9 % p.a. dostanete JEN a POUZE pokud emise dopadne tak jak má a je zde reálná šance i na -100 % (slovy MÍNUS STO PROCENT VKLADU!) Můj subjektivní odhad je že takových 25 % místních emisí končí fiaskem (=vklad na nule) a dalších 25 % emisí končí totálním propadákem (=vklad zpět třeba jen ze 4 až 70 % podle vašeho umění a vynaložené energie v právním vybojování peněz zpět). Koupíte 2 kusy za 50k? = 50% šance na dobrou emisi - výsledek 130tisíc; 25% šance na výsledek 50tisíc a 25% šance na 0Kč? Průměrně s dluhopisy.cz sklidíte úrodu na dvou kusech v závratné výši MÍNUS -25.000 Kč! Odhady si udělejte samozřejmě každý sám, tohle je jen pro lepší představivost... Další neskutečně důležitou informací je také to, že ÚDAJE O EMISÍCH A V EMISNÍCH PODMÍNKÁCH JSOU POUZE ÚDAJE POSKYTNUTÉ INZERENTEM A DLUHOPISY.CZ NEKONTROLUJÍ PRAVDIVOST ANI NAPŘ. OHLEDNĚ FINANČNÍCH VÝSLEDKŮ Z MINULÝCH LET!! prý nemají jak...

PRAŠIVÉ DLUHOPISY schované na webu dluhopisů.cz
Prašivky stačí hledat v šikovně schovaných kategoriích již prodaných emisí přímo na stránkách dluhopisů.cz. Velmi rychle najdete spousty příkladů. Stránky před nedávnem prošli lehkou renovací a prašivé dluhopisy byly ze strany dluhopisů.cz ještě lépe schovány. V hlavní nabídce v rozkliknutelné sekci "Splacené, vyprodané a uzavřené emise dluhopisů" se nyní nově nacházejí už jenom ty emise, které dopadly dobře nebo ještě dobře dopadnout mohou. Ty špatné už přesunuli do záložky Profily emitentů a podsekce "Emitenti bez aktivní emise dluhopisů" - zde si prosím projeďte co nejvíce emisí z historie ať si můžete vyhodnotit riziko místní inzerce sami. Jen namátkou - WOOD UNION, Tři věže, Start Up Bydlení, Sponge Factory Czech, SEDMA Praha, Rybářství Kunvald, RealityPozitivně, MIRELINA COMPANY, MAXI-TIP, MIDEA, Jaroslav Dvořák, Miia SE... Všechny příběhy firem neznám, ale důvodně se obávám nejhoršího. Na stránkách se sice nikde nedočtete, že ke splacení nedošlo a přečtete si pouze věty typu - "další úrok v termínu xx - čekáme na potvrzení platby", "splacení jistiny - emitent nepotvrdil provedení platby"; v podstatě si to ale z vlastní zkušenosti můžete do češtiny přeložit spíše jako Emitent vám už nic sám od sebe nepošle, pokud se nestane zázrak boží. Další cestou ZPĚT k původním penězům zbývá jen insolvenční řízení, žaloba u soudu a následné vymáhání skrze exekutory, ale to je již na další a ještě delší téma.

Recenze psána 8.7.2021 - z celkově nakoupených 4 emisích u dluhopisů.cz jsem se dvou zbavil předčasně.
1. z nich je již nyní nezvěstná..chudák nový majitel.
2. vypadá zatím dobře - končí za rok
3. emise po dlouhém trápení přes emaily, telefonáty a možná i díky předžalobní výzvě nakonec šťastně vyřešena s několika měsíčním zpožděním a to jen skrze další vlnu dluhopisů (splátku dluhu vyřešili dalším dluhem....)
4. je totální a regulérní podvod ze strany majitelů, které již vyšetřuje policie a fraška ze strany dluhopisů.cz = můj vklad na nule.

Sečteno podtrženo vydělat se přes ně dá, ale pravděpodobností řečeno víc vyděláte ve sportce....

---------- Příspěvek doplněn 08.07.2021 v 15:32 ----------

Ještě jen doplním, že situace dle mého bude přesně jak přes kopírák i u jiných serverů jako jsou dluhopisomat.cz nebo ceskedluhopisy.cz .. tak prosím buďte opatrní a volte raději jinou variantu uložení investic (akcie, etf, podílové fondy, státní dluhopisy, zlato, komodity, nemovitosti, bitcoin... cokoliv je snad i klidnější a relativně bezpečnější)
28.07.2021 19:28
14
Původně odeslal Bergy
Zdravím.

hned ze začátku chci říci, že s uvedenými stránkami nemám nic společného a ani jim nechci dělat reklamu!

Ale stejně mi to nedá a zeptám se. Máte někdo zkušenosti s dluhopisy přes https://dluhopisy.cz/ a nebo https://ceskedluhopisy.cz/ ? Mám teď nějaké volné prostředky, které bych někam vložil tak mě zajímá, jestli tak už někdo neučinil. Jestli ano tak jaké dluhopisy máte a vyplácí ok?

Mě osobně zaujal tento dluhopis: https://dluhopisy.cz/dluhopisy-maxitip-premium-2022-665
Firma už běží nějakým rokem. Ale do hlavy mi nejde jedna věc. Proč firma, která má miliardové obraty žádá 24 000 000 přes dluhopisy ? Proč ? 24 milionu pro ně nejsou žádné velké peníze, které by neměli. Můžeme ti to někdo vysvětlit ?

Pak mě ještě zaujali
Firemní dluhopis společnosti Logika Ralsko | Ekologická likvidace 2021

Firemní dluhopis společnosti Carbo projekt Morava s.r.o. | Uhlí 2022

Firemní dluhopis společnosti HBR WOOD s.r.o. | Lesnictví 9,0

Má zde někdo zkušenost?
I firmy, které prostředky mají, vydávají dluhopisy na financování různých projektů. V tom bych problém neviděl. Každopádně já zkušenost nemám, ale doporučuji si projít třeba poradnu na webu jako  Rizikovedluhopisy.cz a podle jednotlivých rad si daný dluhopis otestovat. Většinou jsou u rizikových dluhopisů různé ukazatele, které nás varují.
09.08.2021 20:23
15
A máme tady další krach https://denikn.cz/673816/podnikatel-...op_id=12960522
21.09.2021 13:43
16
Ahoj.
Mam dotaz k dluhopisum. Emitent splati nominalni hodnotu dluhopisu na muj ucet. Co se dela s tim dluhopisem fyzicky. S tim papirovym? Vraci se to emitentovi ci co? Asi blby dotaz. Ale nezumim co mam delat s tim papirem.
21.09.2021 15:06
17
můžeš si ho dát za rámeček:) Dluhopisy se vydávají na období, takže po vypršení už není platný.