Automotive magazín Vehiklo Ventil + Facebook Vehiklo Ventil (8700 likes)
Zobrazují se odpovědi 1 až 13 z 13

Dluhopisy má někdo zkušenosti?

 1. Zdravím.

  hned ze začátku chci říci, že s uvedenými stránkami nemám nic společného a ani jim nechci dělat reklamu!

  Ale stejně mi to nedá a zeptám se. Máte někdo zkušenosti s dluhopisy přes https://dluhopisy.cz/ a nebo https://ceskedluhopisy.cz/ ? Mám teď nějaké volné prostředky, které bych někam vložil tak mě zajímá, jestli tak už někdo neučinil. Jestli ano tak jaké dluhopisy máte a vyplácí ok?

  Mě osobně zaujal tento dluhopis: https://dluhopisy.cz/dluhopisy-maxitip-premium-2022-665
  Firma už běží nějakým rokem. Ale do hlavy mi nejde jedna věc. Proč firma, která má miliardové obraty žádá 24 000 000 přes dluhopisy ? Proč ? 24 milionu pro ně nejsou žádné velké peníze, které by neměli. Můžeme ti to někdo vysvětlit ?

  Pak mě ještě zaujali
  Firemní dluhopis společnosti Logika Ralsko | Ekologická likvidace 2021

  Firemní dluhopis společnosti Carbo projekt Morava s.r.o. | Uhlí 2022

  Firemní dluhopis společnosti HBR WOOD s.r.o. | Lesnictví 9,0

  Má zde někdo zkušenost?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. To ze nekdo ma obrat, jeste neznamena, ze ma k dispozici vetsi prostredky.

 4. Citace Původně odeslal josef.jebavy Zobrazit příspěvek
  To ze nekdo ma obrat, jeste neznamena, ze ma k dispozici vetsi prostredky.
  Vím, že obrat se nerovná zisk. Ale i tak desítky milionů pro ně přeci nejsou větší prostředky ...

  Obrat sázkové kanceláře Maxi-Tip v loňském roce dosahoval hodnoty 2,16 miliardy korun, což znamenalo meziroční nárůst o neskutečných 82%. Ještě výraznější zvýšení se však týkalo sázek uzavřených na internetu, jejichž obrat se oproti roku 2017 zvýšil 3,7krát na 1,38 miliardy Kč. Na pobočkách naopak obrat sázek mírně klesl a to o 5%. Pokud porovnáme tato čísla s rokem 2017 za všechny sázkové kanceláře, kdy celý segment sportovních sázek meziročně vzrostl o 12,4 procenta na 64,6 miliardy korun, tak je zřejmé, že si sázková kancelář Maxi-Tip stojí velmi dobře. Celá statistika meziročních ukazatelů je nicméně zkreslená tím, že Maxi-Tip začal sázky přes internet nabízet až v průběhu roku 2017. Především je nevypovídající poměr sázek uzavřených na internetu a na pobočce, kdy u Maxi-Tipu vychází zhruba na 63% ve prospěch internetu, ale u ostatních velkých českých sázkových kanceláří přesahuje hodnotu 90%.

 5. S firemními dluhopisy opatrně, také do nich občas investuji, ale je to moc práce. To co se tu emituje stojí většinou za prd, když se vždycky ponořím do hlubšího analyzování té či oné příležitosti, tak minim. u 90% dluhopisů neodpovídá zhodnocení riziku, které podstupujete. Nedávno psali o těchto dluhopisech článek na E15. Jinak v tuto chvíli mě to též táhne tímto směrem a to proto, že se domnívám, že jsou prostě nemovitosti i akcie příliš vysoko a musí přijít korekce. Takže taky chci část peněz které tam mám uvolnit a na 2, max. 3 roky přesunout do dluhopisů. Je teda otázka, zda přijde krize a pokud přijde, tak jak dlouho bude trvat. Ale já v to pevně doufám, protože již dva roky prakticky do výše zmiňovaného neinvestuji a co je nahoře, toho se zbavuji.

 6. V současnosti asi nejlepší zkušenost budou mít držitelé dluhopisů ZOOT. Kdy už si někdo uvědomí, že těch 5-8% v tomto segmentu za to nestojí a místo snech o rentiérském způsobu života je třeba začít něco dělat.

 7. ty jo, na to jak rizikovy jsou firemni dluhopisy, ten vynos teda nicmoc... To je tolik lidí co je ochotno pujcovat, ze je ten urok tak nizko? Asi jo...

 8. Plno firem nabizi da se rici toxicke dluhopisy. Je treba rozlisovat z jakeho duvodu firma vydava dluhopisy a radeji si nepujci v bance?
  1) duvod je, ze banky nepujci firme diky spatnym hospodarskym vysledkum
  2)banky nepujci kvuli jiz nesplacenym stavajicim zavazkum -prodleni v platbach
  3)kratke historie spolecnosti
  4)predmet podnikani nestimuje bankam typicky hazard, sazkovky, pujckove nebankovni, leasingove spolecnosti +nektere dalsi obory co banky nemaji rady nebo jsou na black listu
  Korporatni dluhopisy nejsou pojistene ze zakona, tudiz riziko ztraty je pomerne vysoke a pro me v zasade neprijatelne, pokud se neruci nakym dalsi majetkem, krome tech "papirku"co vydavaji dotycne spolecnosti.
  Radeji akcie s divi vynosem proverenych firem.

 9. Mozno trochu sedliackeho rozumu: Ak by bola firma prosperujuca a zdrava, v sucasnej dobe skoro-zapornych bankovych urokov nema pre nu zmysel si poziciavat cez dlhopisy...

 10. Firemni dluhopis jen po provereni ročních výkazů několik let na zpět. Pokud nemate prisrup do účetnictví firmy.
  Mohu doporučit dluhopis DRFG.

 11. 1) diverzifikujte a investujte jen ty peníze které můžete ztratit
  2) bohužel hodně těch dluhopisů je diplomaticky řečeno problémových
  3) Max.tip - obrat sice maj ale jsou též ve ztráte,

 12. Citace Původně odeslal Bergy Zobrazit příspěvek
  Z mého pohledu nesmysl. Většina vytříděného plastového odpadu je dále nezpracovatelná, resp. neprodejná ke zpracování. Každá třídička časem skončí na tom, že musí skladovat tuny materiálu, který nakonec na své náklady nechat spálit. Mimo to třídička je pouze pás, u kterého stojí lidé.

  Z mého pohledu nesmysl. Prodávají do domácností, ale za 8 měsíců se již nebudou smět prodávat kotle 4. a 5. emisní třídy, kdo tedy nyní řeší čím bude topit, uhlí si pravděpodobně nevybere. Tzn. zisky z uhlí nejspíš začnou klesat.

  Z mého pohledu absolutní nesmysl. V celé ČR je kůrovec. O dřevo je nulový zájem. Většina manipuláků je v ČR již roky zavřená, dřevo tedy není kde zpracovat (nařezat ani skladovat), tím bude klesat jeho kvalita a nespotřebuje se ani jako palivové. To, že skupují porosty není tedy výhoda, ale úplná kravina.

 13. Docela dobrý komentář k dluhopisům https://www.idnes.cz/finance/investo...082509_inv_sov

Hostujeme u Server powered by TELE3