360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Postupné financování opravy domu

 1. Přeji všem krásný den,

  měl bych jeden speciální dotaz. Jsme s.r.o. společnost, máme zakoupený dům, který budeme postupně opravovat. Zvažujeme nyní různé formy financování oprav.

  Máte někdo zkušenosti s půjčkami, úvěry na tyto renovace? Představa je, že bychom opravovali postupně a na jednotlivé etapy žádali banku o uvolňování peněz. Nechceme tedy dělat vše najednou a nechceme žádat o nějaké celkové sumy. Existuje nějaký produkt, který by byl levný a dokázal nám postupně uvolňovat finance? Např. nyní chceme zadat práce v objemu cca. 300.000 Kč.

  Je mi jasné, že v bance mi řeknou nějaké jejich představy, ale spíš mne zajímá jestli neexistuje nějaké lepší, firemně zajímavější řešení. Provozní úvěry apod... Ale samozřejmě by to nemělo být drahé.

  Řešil jste někdo něco podobného?

  P.S.: Dotace neřeším. Chceme si půjčit a to splácet. Samozřejmě půjčit u nějaké bankovní instituce.. ;-)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Iskolky poptává: Zpětné textové odkazy - auta
  Cloudi poptává: HTML 5 Bannery
  Faron12 poptává: Poptávám software pro agenturu práce
 3. Hypotéka?

  // Nebo to myslíš tak, že chceš mít nějaký rámec a z toho postupně brát, a úroky platit jen z vyčerpané sumy? Jako třeba u kontokorentu (drahý příklad)?

 4. Revolvingový úvěr pokud na to máte odpovídající HV.

 5. Ano něco podobného. Mít někde "slíbeno" řekněme 2 000 000 Kč, ale čerpat postupně. Úroky z vyčerpané částky, kterou bychom mohli umořovat dle splátek, případně mimořádnými vklady. Kontokorent je právě drahý.


  Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Hypotéka?

  // Nebo to myslíš tak, že chceš mít nějaký rámec a z toho postupně brát, a úroky platit jen z vyčerpané sumy? Jako třeba u kontokorentu (drahý příklad)?


  ---------- Příspěvek doplněn 18.04.2019 v 15:02 ----------

  Revolvingový úvěr je většinou na velmi krátkou dobu splatnosti, pokud se nepletu. Např. zaplatím díky tomuto úvěru fakturu na 300 000 Kč ihned, ale bance to musím vrátit do max. 3 měsíců. Což je pro naše potřeby špatné.


  Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Revolvingový úvěr pokud na to máte odpovídající HV.

 6. Hypoteky s postupnym cerpanim, dojdete si do te banky... tady nic nevymyslime :)

 7. A co s nemovitosti budete delat ?

 8. Revolvingový můžeš mít i se splatností delší než rok. Pokud obchoduješ tak ho použiješ na rychloobracející se zásoby a své finance na stavbu. Jinak u provozních úvěrů lze také sjednat postupné čerpání, ale toto právě úvěr prodražuje jelikož banka ti rezervuje zdroje a bude chtít aspoň část ušlého úroku proti jednorázovému čerpání.

 9. Něco využijete pro naše firemní potřeby - 2 patra. Dolní přízemní část předpokládáme uvolnit k pronájmu jiným subjektům.


  Citace Původně odeslal Z.Jurak Zobrazit příspěvek
  A co s nemovitosti budete delat ?


  ---------- Příspěvek doplněn 19.04.2019 v 08:56 ----------

  Samozřejmě zajdeme, jen jsem se chtěl zeptat, zda nezná někdo něco zajímavého.. Je lepší jít do banky připraven, než kývnout na první jejich návrh.

  Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  Hypoteky s postupnym cerpanim, dojdete si do te banky... tady nic nevymyslime :)


  ---------- Příspěvek doplněn 19.04.2019 v 08:58 ----------

  Děkuji za info. Zkusíme v bance nějaké návrhy a uvidíme. Ty provozní úvěry jsou celkem drahé. Ale uvidíme co nám navrhnou.


  Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Revolvingový můžeš mít i se splatností delší než rok. Pokud obchoduješ tak ho použiješ na rychloobracející se zásoby a své finance na stavbu. Jinak u provozních úvěrů lze také sjednat postupné čerpání, ale toto právě úvěr prodražuje jelikož banka ti rezervuje zdroje a bude chtít aspoň část ušlého úroku proti jednorázovému čerpání.

Hostujeme u Server powered by TELE3