Kódování layoutu ticketovacího systému
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Jak neztratit pozice ve vyhledávání při převodu webu na novou doménu?

 1. Ahoj,

  mám klienta, který by chtěl převést web z staré domény novou doménu. Jde o to, že jeho současný web má v názvu domény subjekt, se kterým již nechce mít nic společného a chce se tak staré domény zbavit, aby si lidé nespojovali jeho podnikání s daným subjektem. Daný subjekt totiž koupil nový majtel a jeho kvalita šla výrazně dolů, proto se od něj chce distancovat.

  Tohle samo o sobě není samozřejmě problém, nicméně zamýšlím se nad otázkou, jak to vyřešit z pohledu vyhledávačů. Současný web klienta má totiž skvělé výsledky ve vyhledávání a neradi bychom o ně přišli.

  Nejlepším řešením, které mě napadlo, je převést web ze staré domény na novou doménu, web na staré doméně ponechat a všechny trvalé odkazy přesměrovat na novou doménu. Avšak, nebudou to vyhledávače brát jako duplicitní web a nebudou jej penalizovat? A nebo vymazat obsah webu na staré doméně a jen přesměrovat odkazy přes htaccess na novou doménu?

  Napádá někoho, jak převést web a neztratit současné pozice ve vyhledávání? Je to vůbec možné?

  Díky, Štěpán

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Jan Nedved poptává: Frontend developer externista
  Eliaš - IT Solutions poptává: Hľadám.NET vývojára - REMOTE
  Martin Černý2 poptává: UI a UX
 3. Kdyz to presmerujes tak na stare domene zadny stary obsah nezustane, neni tak co brat jako duplicitni obsah... Nicmene o ty pozice prijti na nejakou dobu muzete... I kdyz to dneska uz nebyva takova tragedie jako driv.

 4. redirect 301 tohle řeší - https://moz.com/learn/seo/redirection

 5. Díky, chlapi.

  Pokud ale nastavím to přesměrování, budou vyhledávače brát ten web jako, že nemá žádný obsah a ty aktuální pozice ihned ztratí? Nebo bude ta stará doméně zhruba na těch pozicích, jako doposud, dokud přirozeně neodpadne?

 6. Pokud tam bude 301, tak vyhledaváč to bude brát, že se obsah přesunul na novou url, tak se změní jen url ve výsledcích. Pozice by měly! zůstat stejné, ale není to 100%tní.

 7. Citace Původně odeslal Tomve Zobrazit příspěvek
  Pokud tam bude 301, tak vyhledaváč to bude brát, že se obsah přesunul na novou url, tak se změní jen url ve výsledcích. Pozice by měly! zůstat stejné, ale není to 100%tní.
  Bezva, tak díky za info. :-)

Hostujeme u Server powered by TELE3