Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 17 z 17

Kritika webu www.aktualni-cena-zlata.cz

 1. Zdravím,

  prosím o kritiku minisite webu http://www.aktualni-cena-zlata.cz/, který slouží pro zobrazení aktuální ceny zlata a ceny vývoje zlata v grafech. Web běží na Wordpressu a je napojen na affiliate od Heureky. Součástí je i blog (menu O zlatě), kde budou zveřejňovány aktuality. Ještě je v plánu přidat diskuzní fórum.

  Předem děkuji za vaše odpovědi


  P.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. V obsahu stránky máte modrý text "Graf ceny produktu poskytuje server Heureka.cz" - to je asi popis obrázku. Ale ten obrázek (docela velký) nebo grad nad tím chybí. Tudíž je tam hodně velká mezera.

 4. Citace Původně odeslal musil.david Zobrazit příspěvek
  V obsahu stránky máte modrý text "Graf ceny produktu poskytuje server Heureka.cz" - to je asi popis obrázku. Ale ten obrázek (docela velký) nebo grad nad tím chybí. Tudíž je tam hodně velká mezera.
  Dobrý den,
  děkuji vám za odpověď. Ten text je součástí wigetu od heureky a měl by nad ním být zobrazen jejich graf. Zkusím se podívat jestli by šla ta mezera zmenšit. Děkuji

 5. 1 trojská unce je 1,1034768 gramu, 32,15 trojských uncí je 1 kilogram.

  chyba v datech asi chybi cislo 3 na zacatku

 6. Citace Původně odeslal pz Zobrazit příspěvek
  Dobrý den,
  děkuji vám za odpověď. Ten text je součástí wigetu od heureky a měl by nad ním být zobrazen jejich graf. Zkusím se podívat jestli by šla ta mezera zmenšit. Děkuji
  Nejde o tu mezeru. Ten graf není vidě: https://ibb.co/S5NDGMx

  Vidim prvni graf, druhy ne. Firefox 66.0.2 na Mac OS

 7. Citace Původně odeslal Krivaq.cz Zobrazit příspěvek
  1 trojská unce je 1,1034768 gramu, 32,15 trojských uncí je 1 kilogram.

  chyba v datech asi chybi cislo 3 na zacatku
  Dobrý den,
  děkuji, už je to opraveno.

 8. Citace Původně odeslal musil.david Zobrazit příspěvek
  Nejde o tu mezeru. Ten graf není vidě: https://ibb.co/S5NDGMx

  Vidim prvni graf, druhy ne. Firefox 66.0.2 na Mac OS
  taky Firefox ale win10 a vidim oba grafy v pohode

 9. Citace Původně odeslal Krivaq.cz Zobrazit příspěvek
  taky Firefox ale win10 a vidim oba grafy v pohode
  V Ubuntu a Firefoxu se grafy od Heureky také zobrazují. MacOs bohužel nemám, ale vím, kde to budu moci vyzkoušet. Děkuji vám za upozornění.

 10. Zdravím webtržníci,
  po delší době se sem vracím. Přidal jsem diskuzní fórum o zlatě http://www.aktualni-cena-zlata.cz/forum-zlato/ a zajímal by mě váš názor. Děkuji

 11. Vydelal tem web na affilu neco za posledni pul rok?

 12. Ano, ale spíš je to na pokrytí nákladů. Je to můj první projekt a baví mě to.

 13. Jako asi bych si pohrál s tím, že adblock blokuje ty grafy.. S adblockem ten web nedává vůbec smysl :)

 14. Web asi ok, myslím že nemá smysl se s tím moc mazat, akorát na mobilu by bylo hezké, kdyby ty grafy byly individuálně přizpůsobené (protože to, co se v pohodě zobrazí na desktopu se tam smrskne na mnohem menší prostor a není to moc přehledné) a ideálně jimi šlo scrollovat. To je ale asi nad tvé možnosti, nicméně pokud je to jen trochu možné, tak po tom bych šel - šablona samozřejmě je responzivní, takže se ti poskládá, ale chybí tam přizpůsobení konkrétního obsahu, který nevychází z té šablony.

  Fórum mi přijde zbytečně robustní na tenhle typ webu, pro takové fórum s dělenými kategoriemi už potřebuješ komunitu, pro fórum, kam přijdou náhodní kolemjdoucí, ti stačí výpis posledních témat, bude to pro lidi přístupnější, pokud se někdo rozhodne ti tam napsat. Jednodušších diskuzích řešeních je jistě i na wordpress spousta.

 15. Děkuju vám za odpovědi. S tím fórem je to asi pravda, že pro tenhle web je moc robustní, ale chtěl jsem si to vyzkoušet.

 16. Ahoj pz, mě se zdá osobně web responzivní a přehledný.
  Spíš mě napadlo, zda by ti nedávalo smysl okolo webu vytvořit širší komunitu, jak zmiňuje Petr.
  Jedna z potencionálních mechanismů (a také jedna cesta jak se odlišit) by bylo poskytnout data o prémii produktů ze zlata - tedy rozdíl mezi tržní hodnotou a cenou jednotlivých produktů, jako jsou slitky či mince (kde je prémie samozřejmě větší kvůli numismatické hodnotě).

  Dokážu si představit, že pokud by si našel takové technické řešení, bylo by to velmi užitečné pro (nejen) sběratele. Mohlo by to třeba mít podobu tabulky, kde jsou aktualizované scrapované data (např. z Heuréky) přepočtené na stejnou jednotku (oz, g) a u toho ve vedlejším sloupci vyjádřená prémie v procentech.

  Případně, alternativní řešení, by byla jednoduchá kalkulačka, která by ti prémii umožnila rychle vypočíst (jasně, tohle zvládneš i na mobilu, ale přidaná hodnota je, že input aktuální ceny zlata netřeba zadávat).

  Doufám, že to takhle dává smysl :-)

 17. @Ondra101 Ahoj, děkuju za komentář. Smysl to dává :) U mincí to je to určitě zajímavá informace, která říká jak je vlastně mince umělecky a sběratelsky cenná.

 18. Chybí mi tam možnost zobrazit graf tak abych viděl měsíce nebo roky. Také chybí přepínání měny. Často se totiž stává, že cena zlata vypadá jako kdyby stoupla, ale při přepnutí do jiné měny tam ta změna není. Což většinou znamená, že koruna nebo dolar oslabil a zlato je stabilní. Ale líbí se mi informace o tom, že nyní se zlato neoobchoduje. To mi často v grafech chybí.

Hostujeme u Server powered by TELE3