logo
09.04.2019 04:29
1
Dobry den,

zacal jsem se jen tak lehce pokukovat po ERP systemech. Jejich hromada od placenych Oracle, Sap, Helios v Cr az neplacene napr. http://metasfresh.com zajima me nejaka zkusenost s ERP. Nemohu nikde najit primou zkusenost uzivatelu a na co si dat pri vyberu ERP pozor, nikdo asi moc nechce menit ERP po 5 letech nebo 10 letech. Zatim jen shromazduji informace a pokukuji, ale s informaci co jsem nasel na ruznych forech mi prijde ze jsou neuveritelne tlacene dopredu ty placene ERP.

Diky za zkusenosti

Co se právě děje na Webtrhu?

09.04.2019 05:35
2
Dovedete si představit, že JEDEN člověk má zkušenost s CELÝM SAP nebo Helios? Navíc to nejsou krabicová řešení, co z CD naistalujete a jedete. Je tolik možností konfigurace a modifikací, že neexistují dvě stejné implementace (ne instalace) stejných ERP.
09.04.2019 06:11
3
Původně odeslal dusivk
Dovedete si představit, že JEDEN člověk má zkušenost s CELÝM SAP nebo Helios? Navíc to nejsou krabicová řešení, co z CD naistalujete a jedete. Je tolik možností konfigurace a modifikací, že neexistují dvě stejné implementace (ne instalace) stejných ERP.
A já to chápu, ale podle čeho se vybírá erp? To se dělá losování ??? Asi ne že...
09.04.2019 08:01
4
proč to potřebuješ vědět? Jedná se o obor, který je dost neotevřený a SW v něm tak chybový a nelogický, že support a škokení je nutné.

Málokdy se vybírá vyloženě technicky, zpravidla poptám několik dodavatelů/integrátorů, vznesu požadavky, poskytnu podklady a nechapm si udělat nabídku, výběr bývá manažerský. Do rozhodování vstupují kritéria jako zkušenosti s dodavatelem, cenová nabídka, záruky, zkušenost a velikost týmu, čas implementace, certifikace a povolení (např. ISO nebo stát se novým dodavatelem u bank vyžaduje několika měsíční kolečka), znalost mého prostředí. Nejde jen o nákup SW a jeho výběr, ale je nutné ho naplnit nebo zmigrovat, případně zdigitalizovat či zefektivnit existující procesy. Součástí dodávek bývá i proškolení zaměstnanců.

Někdy na tom pracuje 8 lidí, někdy 40, někdy se to integruje měsíce, někdy roky.
09.04.2019 08:08
5
Je to jen má osobní zvědavost a je tak málo dostupných informací že jsem se zeptal tu.
25.04.2019 23:34
6
Na free řešení bych si tedy netroufl. Účetnictví je dost kritická věc nemůžete čekat na aktualizaci půl roku (pokud je tam vůbec česká legislativa).
Microsoft má dynamics, což by mohlo být dobré, vzhledem k tomu, že je to součástí business balíku, takže vyřešené office, maily, všechno a nemělo by se stát, že to za 5 let krachne. Chystám se to brzy otestovat.