logo
04.04.2019 00:01
1
Ahoj všem.

Omlouvám se za nejasný nadpis vlákna. Pořádně nevím, jak to pojmenovat.

Prostě potřebuji pro "hlavní" web udělat widget s kalkulačkou úroků, který budu poskytnut dalším webům, které si jej umístí k sobě a pokud návštěvník vyplní formulář, odešlou se data na hlavní web a návštěvníkovi se zobrazí nějaké poděkování.

Jelikož jsem tohle nikdy nedělal tak abych nevynalézal kolo, rád bych znal možnosti, jak se toto dnes nejčastěji řeší. Jestli přes iframe nebo nějak JS ...... Jaká mají daná řešení případné nevýhody nebo omezení.

Hlavně jde o to, aby bylo nasazení pro web co nejednodušší.

Díky moc za pomoc.

Co se právě děje na Webtrhu?

04.04.2019 07:11
2
Správně bych to řešil přes rest api respektujici jsonapi, na straně klienta pak nějaká js záležitost co udělá request/vykreslí form. Výhoda, krátký js snipet načítaný například z externího zdroje, možnost aby si klient přepsal CSS a našly by se další.

Nesprávné, ale jednoduše, vše na jednom webu a iframe. Nevýhody !výhody předchozího.
04.04.2019 11:15
3
Urcite API pro zpracovani vysledku.

Otazka je jak postavit ten form. Zda opravdu iframe (ale to je uz dneska blbost), dat HTML kod je taky nebezpecne, protoze to muzou omylem editovat, takze opravdu asi nejaky import javascript kodu, ktery celou tu komponentu vykresli.
04.04.2019 13:41
4
iframe je nejjednoduší a nejpoužívanější řešení (dělá to tak většina poskytovatelů "widgetů") ... resp. javascriptový kód vygeneruje iframe a ten vloží do cílového webu. Odpadají tím všechny případné kolize ve struktuře html/css/js.

API je uplně jiný případ, to je fajn na backendové zpracování.
04.04.2019 16:03
5
Díky za názory. Asi to vyřeším poprvé přes iframe a uvidím.