logo
26.03.2019 14:16
1
Jsem e-shopem nepolíben, obracím se na vás zkušené.

Zvažujeme k jednomu magazínu zřidit e-shop, který by byl kombinací affil a dropshipping.
Protože to chceme vyzkoušet, hledám variantu, která nebude od počátku drahým řešením.
Dost často zde čtu o vytvoření e-shopu na WP s pluginy woocommerce.
Našel jsem tvorba e-shopu od Webczech, do 100 položek zdarma.
Free zdarma od Shopetu do 10 položek, 10 a více položek s měsíčním paušálem.
Asi bude řešení víc, ale tyhle jsou zdarma. Prestu znám trochu taky, ale tam nevím co a jak, dost často zde čtu o nespokojenosti.

Je mi jasné, že to bude krabicové řešení, ale jsem si vědom, že pronájem bude i s aktualizacemi, přidáváním nových funkcí... což asi na WP není jen tak.
10 položek od shopetu není nic moc, 100 položek od webczech je lepší, ale u obou neznám "vnitřek"

Určitě máte zkušenosti, tak poprosím o radu.
Má smysl vytvářet e-shop přes pluginy na WP nebo raději zvolit hotové řešení e-shopu na zkoušku, třeba free nebo zdarma do nějakého počtu?
Bude se jednat o prodej cca 50 - 100 položek, pak podle toho, jestli to bude mít smysl.
Není to o hlavně o penězích za řešení e-shopu, spíš mě zajímá administrace, spolehlivost, podpora....

Co se právě děje na Webtrhu?

26.03.2019 15:37
2
Určitě Shoptet. Mám zkušensot s použitím tarifu FREE od Shoptetu a pouze zaplacení navýšení produktů v řádu desetikorun měsíčně. Ale bylo to tak cca před 2 lety.
26.03.2019 18:21
3
díval jsem se do referencí, některý šablony nejsou špatný

Původně odeslal SniperMan
Určitě Shoptet. Mám zkušensot s použitím tarifu FREE od Shoptetu a pouze zaplacení navýšení produktů v řádu desetikorun měsíčně. Ale bylo to tak cca před 2 lety.
26.03.2019 18:27
4
Shoptet
26.03.2019 20:22
5
shoptet, eshoprychle
26.03.2019 21:14
6
Zdravím,

za mě musím doporučit Webczech. Nedávno jsme se ženou spouštěli náš první vlastní e-shop pro naši čokoládovnu www.chocolatehill.cz právě na tomto systému, takže nemůžu nereagovat. Jsme totiž spokojení. Dokonce jsme o tom zde informovali v sekci "Kritika" a byli jsme velmi potěšeni zpětnou vazbou ze strany zdejší komunity. Podpora je velmi rychlá, když máme nějaký problém. Od spuštění proběhly už dvě rozsáhlé aktualizace a některé body dokonce byly na základě našich připomínek a požadavků, což beru velmi pozitivně. Bylo nám dodáno i s individuální úpravou grafiky přesně dle našich obsahových požadavků, která se navíc nám a i zákazníkům velmi líbí.

Zatím je má zkušenost pouze dvouměsíční. Ale už jsme skoro na 600 objednávkách a se systém se nám pracuje prostě dobře (v tom vláknu jsem uváděl nějaké statistiky). A vlastně nestíháme ani moc řešit, co bychom nějak upravili, vylepšili a posunuli. Prostě a jednoduše nestíháme vyřizovat zakázky :) Pokud hledáte nejlepší poměr cena/výkon, tak pro mě je Webczech bezkonkurenční a rád to komukoliv zopakuji. Ale tím samozřejmě neříkám, že je dokonalý, nic není dokonalé. Dokonce si píšu průběžně seznam s navrhovanými úpravami. Takže si někdy v budoucnu můžeme říct, jak to dopadlo :)

Za zmínku stojí, že mám se systémem Shoptet též aktuální zkušenosti. Mohu je tedy plně srovnat a mohu být do jisté míry objektivní. Před půl rokem jsem tam jako projektový manažer realizoval e-shop pro klienta. Oproti Webczech je administrace na pokročilejší úrovni co do grafiky apod. (zejména pokud jde o responzivitu), některé integrace jsou lépe technicky řešeny. Nicméně ve chvíli, kdy tarif Profi (kde jsou funkce, které člověk ideálně potřebuje) vyjde na více než 2 000 Kč, tak už je to celkem podstatný zářez pro menší e-shop. A je to docela slušná bariéra vstupu pro kohokoliv, kdo chce mít jistotu, že ho to nebude požírat, když se ze začátku nebude třeba chvíli dařit.

Prostě se nám líbí to, že máme dostupné vše bez nějakého balíčkování, je to neomezené a když něco nefunguje, je to hned opravené. Víc vlastně nepotřebujeme.

Kdybych to měl shrnout, tak se mi tak nějak zdá, že Webczech je firma, která je ochotná růst s vámi. Prostě začnete platit, až se vám začne dařit. Shoptet je o něco pokročilejší, ale nechá se zaplatit bez ohledu na to, zda jste maminka na mateřské, nebo korporátní klient, který nechce zrovna investovat do řešení na míru. Z hlediska fungování (na úrovni vyřízení objednávek, což je pro mě to hlavní) se ty dva systémy nijak zásadně neliší a fungují oba dle očekávání. Pro náš účel ale prostě Webczech díky svému business modelu vyhrál. A dle toho, co popisujete, tak nespíš budete v podobné pozici.

Přeji dobrý výběr a mnoho úspěchů :)
27.03.2019 06:36
7
eshop rychle má jen placené varianty, 14 dní na vyzkoušení je fajn, ale ne co hledám.
Kredit na reklamu je sice taky hezký, ale mám pocit, že ho nabízí kdokoliv. Při přečtení v ceníku, že za 3 000 odstraní z patičky "vytvořeno" jsem se otřepal a ukončil prohlídku.
Původně odeslal budracek
shoptet, eshoprychle