Prodej projektu Duchod.cz - cena 665 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Založení živnosti za běhu?

 1. Zdravím,

  založil jsem si dropshipping eshop jako experiment, s tím že si to vyzkouším, vše nastavím a až budu mít hotovo tak založím živnost. Nepočítal jsem jaksi s úspěchem hned ze startu a eshop vydělává denně poměrně slušné částky na to že jsem nedělal žádnou reklamu. Jak velký problém tohle bude na finančáku ? Dá se to zpětně doplatit a případně je tam nějaká pokuta ? Nechci to pozastavovat když přicházejí nové ordery a vytáří se mi traffic. V pondělí běžím na úřad založit živnost tak bych byl rád kdybych věděl, co mě čeká.

  Díky.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pokud ti ještě nedošla provize od dodavatele, tak bych to prostě neřešil. Založil si živnost, poté si nechal vyplatit provizi a tu normálně zdanil v přiznání za 2019 (takže až za rok).

  Ale správně to samozřejmě není a aktuálně ti hrozí i flastr za neoprávněné podnikání.

 4. Podle meho laického názoru to nemusi byt porušení, "podnikání je soustavna cinnost" pokud by ti to nevyslo a za dny 2 by ses rozhodl to ukončit, tak laicky mi nepripada ze na to musíš mit hned zivnost, samozejme je to asi jen v ramci treba 3 kusu prodánych jednotek..

 5. Asi bys měl mít živnost v okamžiku spuštění, ale pokud ji budeš mít až v okamžiku výplaty nic se zřejmě dít nebude. Spíše mě zaráží, že s tebou začali spolupracovat bez IČ.

Hostujeme u Server powered by TELE3